Home - Krediler - Gayrimenkul İpotekli Kredi Veren Bankalar
Gayrimenkul İpotekli Kredi Veren Bankalar
Gayrimenkul İpotekli Kredi Veren Bankalar

Gayrimenkul İpotekli Kredi Veren Bankalar

Arsa ve Gayrimenkul İpotekli Kredi Veren Bankalar

Hepimizin de bilmiş olduğu gibi bankalar gelir belgesi olmayan vatandaşlarımıza kredi imkanı sunmamaktadırlar. Bunun yanında kredi notunuz da çok parlak değil ise kredi alma şansınız yok denecek kadar az seviyelerde olacaktır. Bankalar gelir belgesi olmayan ve ihtiyaç kredisi imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımıza kredi imkanı sunarken aynı zamanda teminat olarak gösterebilecekleri Arsa, ev, araba ve diğer gayri menkuller üzerine ipotek isteyeceklerdir. Fakat bankalar bu gibi durumlarda ev ipoteğini daha çok tercih etmektedirler. Araba, arsa ve diğer gayri menkuller üzerinde çok nadir ipotek istemektedirler. Bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Gayrimenkul İpotekli Kredi Veren Bankalar hakkında araştırmalar yaparak siz değerli okurlarımız için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Bankalar neden ipotek karşılığında kredi imkanı sunmaktadırlar
Bankalar neden ipotek karşılığında kredi imkanı sunmaktadırlar

Bankalar neden ipotek karşılığında kredi imkanı sunmaktadırlar

Bankalar ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımız için kredi imkanı sunarken öncelikle gelir belgesi istemektedirler. Bunun yanı sıra ev, araba, arsa ve diğer gayrimenkulleri ipotek olarak istemektedirler. Bankalar kredi vermiş oldukları müşterilerden neden ipotek isterler soru ise çok sık karşılaşmış olduğumuz için bu başlığı özellikle değerlendirmek istedik. Bankalar ihtiyaçları doğrultusunda kredi talebinde bulunan vatandaşlarından teminat olarak ev, arsa ve araba gibi menkuller üzerinde ipotek istemektedir. Fakat banka şu gibi durumlarda müşterilerinden ipotek istemektedirler.

 • Kredi notu düşük olan vatandaşlarımızdan
 • Gelir belgesine sahip olmayan vatandaşlarımızdan
 • Talep edilen kredi oranının hane geliri ile orantılı olmaması

gibi durumlarda bankalar müşterilerinden ipotek göstermelerini talep etmektedirler. Bunun yanı sıra sigortalı olarak çalışan vatandaşlarımızı da kefil olarak göstermiş olduğunuzda bankaların sunmuş olduğu ihtiyaç kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Gayrimenkul ipotekli kredi veren bankalar hangileridir?

Gayrimenkul ipoteği isteyen bankalar denildiği zaman akıllara çok sayıda banka gelmektedir. Bu bankaların başında ise Vakıfbank yer almaktadır. Vakıfbank dışında gayrimenkul ipoteği isteyen diğer bankaların listesi aşağıda maddeler halimde yer alacaktır.

 • Vakıfbak
 • Ziraat bankası
 • Halkbank
 • Akbank
 • Garanti bankası
 • Yapı kredi bankası
 • ING bank
 • TEB
 • Denizbank
 • Finansbank

Saymış olduğumuz bu bankalar ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunan vatandaşlarımızdan gayrimenkul ipoteği isteyerek talep edilen kredi miktarını temin etmektedirler. Bunun yanı sıra ipotek olarak gösterilecek olan gayrimenkuller için bankalar belli başlı şartlar koşmaktadır. Bu şartlara uyum sağlayan vatandaşlarımız talep etmiş oldukları kredilerden yararlanabilirler.

Bankaların gayrimenkul ipoteği için istemiş olduğu şartlar nelerdir?

İpotek olarak göstermiş olduğunuz malınız için arsaları örnek olarak gösterecek olursak eğer, uyulması gereken şartlar şu şekilde olmaktadır.

 • İstenildiği zaman satışa hazır olacak şekilde özelliğe sahip olaması gerekmektedir.
 • Bulunmuş olduğunuz il yada ilçenin belediye sınırları içerisinde olması gerekmektedir.
 • Gayrimenkulün diğer eş veya dostlar ile hisseli bir konumda olamaması gerekmektedir.
 • Gayrimenkulün üzerinde herhangi bir sınırlamanın olmaması gerekmektedir.

Bu maddelerin dışında birde bankalar kredi talebinde bulunan vatandaşlardan gerekli olan evrakları tamamlamalarını istemektedirler. Bu evraklar ise aşağıdaki yazımızda maddeler halinde yer almaktadır.

 • Nüfus cüzdanı
 • Gayrimenkul tapusunun aslı
 • Herhangi bir gelire sahip iseniz buna dair bir belge
 • Gayrimenkulün bilir kişi tarafından tutmuş olduğu rapor
 • İkamet belgesi

Saymış olduğumuz bu belgeler ipotek karşılığında kredi veren tüm bankaların istemiş olduğu evraklar olmaktadır. Bu evrakları tamamlayan ve şartlara uyum sağlayan vatandaşlarımız talep etmiş oldukları ihtiyaç kredilerini almaya hak kazanacakları gibi aynı zamanda 48 ay vade ile geri ödeme yapabileceklerdir.

Gelir belgesi olmadan ihtiyaç kredisi kullanılabilir mi?
Gelir belgesi olmadan ihtiyaç kredisi kullanılabilir mi?

Gelir belgesi olmadan ihtiyaç kredisi kullanılabilir mi?

2019 yılında bankaların birbirleri ile girmiş oldukları tatlı rekabet sonucunda ise gelir belgesi olmadan ve sigortasız olarak çalışan vatandaşlarımız için kredi imkanı sunmaktadırlar. Gelir belgesi olmadan ihtiyaç kredisi talebinde bulunan vatandaşlarımızdan öncelikli olarak ipotek gösterilebilecek gayrimenkul talep edilmektedir. daha sonrasında ise başvuruda bulunan şahsın kredi notu sorgulanmaktadır. Kredi notu yüksek olan ve ipotek olarak bir mal gösterebilecek olan vatandaşlarımız gelir belgeleri olmadan ihtiyaç kredisi kullanabilirler. Gelir belgesi olmadan kredi imkanlarından yararlanmanın çeşit çeşit yolları vardır. Bu yolların en başında ise ipotek olarak gösterilebilecek olan bir menkule sahip olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra kredi notu yüksek olan ve sicili temiz olan vatandaşlarımız yararlanırken aynı zamanda kefil gösteren vatandaşlarımızda kredi imkanlarından yararlanabilirler. Bu üç maddeye uyum sağlayamayan vatandaşlarımız ise internet bankacılığı sayesinde kredi imkanlarından yararlanabilirler. Bu duruma örnek olarak Sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar hakkındaki yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir