Home - Kredi kartı - Garanti bankası öğrenci kredi kartları ve eğitim kredisi

Garanti bankası öğrenci kredi kartları ve eğitim kredisi

Garanti bankası öğrenci kredi kartları ve eğitim kredisi

Garanti Bankası ülkemizin en önemli özel bankalarından birisidir. Uzun yıllar boyunca şubeleşme çalışmalarına ve teknolojik yatırımlara ağırlık vermiştir. Garanti bankası 1946 yılında kurulmuş eski bir bankadır. Halk içerisinde ” Başka bir arzunuz ?” cümlesi ile hatırlanmaktadır. Sizlere bu yazımızda finans uzmanlarımız ile Garanti bankası öğrenci kredi kartları ve eğitim kredisini inceleyeceğiz.

Garanti Genç Bonus özellikleri

Garanti bankasının gençlere ve öğrencilere yönelik banka kartı Bonus Genç’tir. Bonus bildiğiniz gibi alış verişler ve harcamalara puan vermesi ile ünlüdür. Bonus özellikli banka kartlarından bazı firmalar ile özel anlaşmalar olması neticesinden alış verişin aylık ile ödenmesi sayısı daha fazla olmaktadır. Garanti Bonus alış verişlerde normal taksit sayılarına ilave taksit vermektedir.
Örnek vererek anlatacak olur ise bir akıllı telefon aldığınızı varsayalım. Alış veriş yaptığınız mağaza maksimum 9 taksit veriyor ise Garanti Bonus kendinden olan özelliği sayesinde +3 taksit vererek toplam taksit sayısını 12 aya çıkarabilmektedir. Bu özelliğinden dolayı tüketiciler arasında daha fazla temsil edilebilmektedir. Garanti bankası Genç Bonus kartına sahip olabilmek için 18-25 yaş aralığında olmanız gerekmektedir. Garanti bankası Genç Bonus kart ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız resmi internet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Garanti bakası isteyen gençlere bu banka kartını Genç Bonus kredi kartına çevirebilmektedir. Genç Bonus kredi kartı için yıllık bir aidat alınmamaktadır. Genç Bonus kart sahipleri istedikleri bonus kampanyasına bir sms atarak katılabilirler. Genç Bonus kart sahipleri tüm atm makinelerinden yurt içi ve yurt dışında işlem yapabilmektedirler. Genç Bonus kartın ilave bazı güzel özellikleri vardır.Ücretsiz taksitli nakit avans alabilirsiniz. Genç Bonus kredi kartı ile gelen ekstrenizi dilerseniz bir ay erteleyebilirsiniz. Bonus puanlarını toplayarak hediye para ve alış verişe sahip olabilirsiniz.

Garanti eğitim ve özel okul kredileri

Eğitim insanların gelecekteki yaşayışı için çok önemlidir. İnsanlar aldıkları bu eğitimin neticesinde bir mesleğe karar verirler ve bu mesleğin kazanımları ile birlikte yaşarlar. Bu yüzden dolayı ailelerde çocuklarının en iyi eğitimi almalarını istemektedirler. Son yıllarda Türkiye’de özel okulların da artması ile birlikte eğitim kalitesi de artmıştır. Özellikle son yıllarda dershaneler ile ilgili bazı yasal düzenlemelerin yapılması, dershanelerin kapanması ve özel okulların çoğalması ile sonuçlanmıştır. Yıllarca üniversite sınavından önce çocuklarını dershaneye gönderme planları yapan halkımız, bu tercihini özel okullar ve kolejlerden yana değiştirmeye başlamıştır. Bunu yeni bir fırsat alanı olarak gören finansal kuruluşlar da bu sektöre yönelik özel krediler çıkarmaya başlamıştır. Türkiye’nin önde gelen özel bankalarından olan Garanti bankası da eğitim ve özel okul kredisi altında bir kredi kampanyası yapmış ve bunu reklamlar aracılığı ile duyurmuştur. Bizlerde bu eğitim ve özel okul kredisini sizler için inceledik.

Garanti bankası eğitim ve özel okul kredisinde toplam olarak maksimum kredi ödeme zamanı 36 ay ( 3 yıl ) olarak sınırlandırılmıştır. Garanti bankası bu özel kampanyasında eğitim ve özel okul kredisi faiz oranını 1,41% ile 1,48 arasında tutmuştur. Bu değişiklik ve fark alınan kredi miktarına göre değişmektedir. 20.000 TL ve üzeri kredi alındığında faiz oranı 1,41% olarak hesaplanmaktadır. Eğer kredi miktarı 10.000 TL ye kadar olan bir miktarı karşılıyor ise kredi faiz oranı 1,48% olarak hesaplanmıştır. Sizler için güncel faiz oranları ile örnek bir kredi tablosunu inceler isek 10.000 TL lik bir kredi 36 boyunca ödenecek olur ise aylık ödeme tutarı yaklaşık 379 TL olacaktır. Garanti bankası eğitim ve özel okul kredisinden alınan dosya masrafı sadece 50 TL dir. Bu kredinin toplam maliyeti 13.670 TL dir.

Garanti bankası eğitim ve özel okul kredisi için istenen belgeler?

  • Öncelikle T.C kimlik numaranızın yazıldığı bir kimlik kartı, pasaport, ehliyet veya nüfus cüzdanı
  • Eğer özel sektörde çalışıyor iseniz iş yerinden alacağınız maaş yazısı, maaşında haciz bulunmadığına dair yazı ve imze sirkisü
  • Eğer emekli iseniz emekli kimlik kartı ve emekli maaşınızın yattığı hesap defteri fotokopisi
  • Şirketiniz aracılığı ile kredi için başvuruda bulunacaksanız ise vergi levhası fotokopisi, son 3 ve 6 ay mizan tablosu ( muhasebeciden alınıyor ) , şirket resmi gazete ilanı, ve ticaret odası kayıt yazısı

Tüm bu evraklar ile tüm Garanti bankası şubelerinden eğitim kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Garanti bankası en kısa sürede sizlere olumlu veya olumsuz yanıtı bildirecektir. Kredi puanınızın düşmemesi için ödemelerini düzenli olarak yapmayı ihmal etmeyiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir