Home - İşyeri Açma Kredisi - Franchise Kredisi Veren Bankalar Esnafa Bayilik Desteği
Franchise kredisi veren bankalar
Franchise kredisi veren bankalar

Franchise Kredisi Veren Bankalar Esnafa Bayilik Desteği

Bayilik kredisi nasıl alınır?

Kendi işletmesini açmak isteyen çok sayıda girişimci bulunmaktadır. Bu girişimciler bazen sıfır bir işletme açarken bazen ise tanınmış olan markaların bayiliklerini alarak işletme sahibi olmaktadırlar. Bayilik almak sıfırdan bir işletme açmaktan çok daha karlı ve avantajlı olacaktır. Çünkü bir firmanın bayiliğini almış olduğunuzda piyasada tutunma gibi bir derdiniz olmaz ve aynı zamanda hazır bir müşteri kitlesi ile işletmenizi kurmuş olursunuz bu da sizin 1-0 önde olmanızı sağlamaktadır. Bazı firmalardan bayilik almak için az bir sermaye yeterli olurken bazı firmalar için elinizde bulunan sermayenin yüksek olması gerekmektedir. Tüm bunları göz önüne almış olduğumuzda bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Franchise kredisi veren bankalar adlı makalemizde siz değerli okurlarımız için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Franchisıng nedir
Franchisıng nedir

Franchising nedir?

Franchise karşılıklı olarak yapılan bir sözleşmeye dayanılarak kurulan pazarlama sistemidir. Belirli bir süre ön koşularak firmanın belirlemiş olduğu sınırlar içerisinde yapılmakta olan ve aynı zamanda belirli bir düzen içerisinde ilerleyen işin yönetim ve organizasyonuna bağlı olarak işin ilerlemesi için ve bayilik imkanın sağlanması olarak da adlandırılabilir. Bu sistem sayesinde işletmenizde çalıştıracağınız elemanlarınız için iş hakkında bilgiler verilerek eğitime tabi tutulurlar. Tanınmış olan bir markanın bayiliğini alarak karlı bir işe imzanızı atmış olacağınız gibi aynı zamanda piyasada da ön plana çıkabilirsiniz.

Bayilik ve franchising almak isteyen girişimciler için kredi iş bankasından

Bayilik almak isteyen girişimciler öncelikle hangi sektörde ne iş yapmak istediklerine karar vermelidirler. Daha sonrasında ise bayilik alacakları firmaların markasına dikkat etmeli ve bu firmanın piyasadaki durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Tüm bu aşamalardan sonra ise bayiliğini almak istemiş olduğunuz firmanın Franchising sistemine girişi için belirli bir ücret ödemeleri gerekmektedir. Bu ücretin yanı sıra açacakları dükkan içinde kullanılacak olan demirbaşlardan, dükkan dekorasyonuna kadar olan tüm işlemler için yapılacak olan giderler belirlenmeli ve bu giderler için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İş bankasının franchising kredisi için sunmuş olduğu özellikler aşağıdaki yazımızda maddeler halinde sırası ile yer alacaktır.

  • Franchising sistemine giriş için ödeyeceğiniz miktarın yüzde yetmiş beşine kadar kredi limiti 
  • Franchising kredisi için 48 ay vade imkanı 
  • Kredi ödemelerini ister aylık isterseniz esnek vade planı ile yapabilirsiniz.
  • İşletmenizde kullanacağınız olan demirbaşlar ve dükkan dekorasyonu için harcamış olduğunuz paranın faturası karşılığında yüzde yetmiş beş oranında kredi imkanı tanınmaktadır.

Tüm bu maddeleri göz önünde bulundurarak İşbankası’nın sizler için sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanabilir ve istemiş olduğunuz firmanın bayiliğini alarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Franchising kredisi TEB

TEB bankası müşterilerine çok cazip kredi imkanları sunmuş olduğu gibi aynı zamanda yeni bir işletme kuracak olan girişimcilerimize, Küçük ve orta büyüklükteki işletme sahiplerine, esnaflara ve bayilik almak isteyen girişimcilerimize özel cazip fırsatlarda kredi imkanı sunmaktadırlar. Yukarıdaki paragrafta da bahsetmiş olduğumuz gibi bir firmanın bayiliğini alarak sektöre giriş yapmak istemiş olduğunuzda öncelik olarak hangi firmanın bayiliğini almak sizin için karlı olacaktır. Yada hangi sektör üzerinde çalışan firmalar daha avantajlıdır gibi konuları göz önünde bulundurarak bir araştırma yapmalı ve daha sonrasında ise bayilik almak istediğiniz firma le iletişime geçmelisiniz. Bu aşamaları tamamlamış olduğunuzda tabi ki elinizde bir miktar sermayenizin olması gerekmektedir. Fakat herhangi bir firmaya franchising başvurusu yapmış olduğunuzda elinizde bulunan sermaye yeterli gelmeyebilir bu gibi durumlar için ise finansmana ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada ise TEB bankasının müşterileri için tanımış olduğu kredi imkanlarını göz önünde bulundurabilir ve kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. TEB bankası franchise almak isteyen girişimciler için teminatsız 200.000 lira civarında kredi imkanı tanımaktadır. Kredi ödemenizi her ay düzenli olacak şekilde yapabileceğiniz gibi aynı zamanda üçer aylıklar da da geri ödeyebilirsiniz. Üstelik banka franchise alacak olan girişimciler içn 60 aya varana kadar vade imkanları sunmaktadır. Sizlerde franchise almayı düşünüyor ve aynı zamanda finansmana ihtiyaç duyuyorsanız eğer TEB bankalarının şubeleri ile iletişime geçebilir ve kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

halk bankası kredi imkanı
halk bankası kredi imkanı

Halk bankası kredi imkanı

Halk bankası da iş kurmak isteyen veya zaten kurulu bir işi olan fakat işletmesini büyütmek isteyen veya sıkıntıda olan esnaflarımız için kredi imkanı tanımış olduğu gibi aynı zamanda bayilik ve franchising almak isteyen girişimcilerimiz içinde çok cazip imkanlarda kredi temin etmektedirler. Kredi talebinde bulunan girişimcilerimiz için 60 aya varana kadar vade imkanı sunan bu banka aynı zamanda ilk altı aya varana kadar ödeme yapmama imkanını da sizdeler için sunmaktadır. Altı ay sonunda ise sizin talebinize göre elit taksit imkanları ile her ay ödeme yapabileceğiniz gibi aynı zamanda üç veya altı aylık dönemlerde de kredinizin geri ödemesini yapabilirsiniz. Kredi limiti için öncelikle franchising giriş ücreti ve iş yerinde kullanılacak olan demirbaşların ve aynı zamanda dükkan için de yapılan dekorasyon giderlerinin faturası karşılında yüzde yetmiş beş oranında kredi imkanı sunulmaktadır.

Sizlerde bir markanın bayiliğini almak veya franchising almak istiyorsanız eğer Halk bankasının siz değerli girişimciler için sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanmak ve kredi talebinde bulunmak için Halkbank şubelerine giderek veya Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir