Home - Kredi kartı - Finansbank yüksek limitli öğrenci kredi kartları

Finansbank yüksek limitli öğrenci kredi kartları

Finansbank yüksek limitli öğrenci kredi kartları

Finansbank 1987 yılında kurulmuş yeni bir bankadır. Finansbank ünlü iş adamı Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuştur. Banka daha sonra hızla tüm Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmüştür. 2006 yılına gelindiğinde Yunanistan’ın en büyük bankası olan National Bank of Greece tarafından satın alınmıştır.Son olarak da 2012 yılında bankayı National Bank Of Greece kuruluşundan Qatar National Bank satın almıştır.

Finansbank piyasada adını en çok banka kartları ve kredi kart kampanyaları ile duyurmuştur. Finansbank kart üyelikleri konusunda çok kısa zamanda büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Finansbank 1999 yılında taksit kart özelliği olan Galaxy Card ile çok büyük kullanıcı sayısına ulaştı. Galaxy Card 2001 yılında adını CardFinans olarak değiştirdi. CardFinans taksit atlat ve alış veriş puanları ile uçak mili kazanma uygulamalarını gerçekleştirdi. Bu uygulamalar sayesinde yaklaşık 5 yıl boyunca piyasada en çok kredi ve banka kartına sahip olan banka oldu.

Finansbank aynı zamanda internet teknolojindeki gelişmeleri yakından takip ederek 2012 yılında internet bankacılığı çok ileriye taşıyarak Enpara.com web sitesini faaliyete geçirerek neredeye gerçek bir şubenin tüm işlemlerini internet ortamına taşıyarak bu konuda bir çığır açtı.

En yüksek limitli öğrenci kredi kartı CardFinansGo sizler için inceledik

 

Finansbank-Öğrenci-Kredi-Kartı

Finansbank Cardfinans GO kredi kartı şu an piyasada öğrencileri en yüksek kredi kartı limitini veren bankadır. Uzmanlarımız ile birlikte siz değerli öğrenciler için bu kartın tüm özelliklerini inceledik. Finansbank Cardfinans Go kartının limiti başlangıç aşamasında 1.000 TL dir. Bir diğer en önemli özelliği ise 150 TL ye kadar nakit avans çektiğiniz taktirde uygulanmamasıdır. Kredi kartını ilk defa kullanacak olan kişiler için bazı bilinmesi gerekli olan kanunlar vardır. Özellikle öne çıkanları şu şekildedir. “Yeni tahsis edilen kredi kartlarında, kullanım başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar asgari ödeme oranı 40% olarak uygulanacaktır.

8 Ekim 2013 tarihli Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkındaki Yönetmelikte yapılan değişiklik uyarınca “Bir takvim yılı içinde asgari ödeme tutarı son ödeme tarihine kadar; toplam üç kez ödenmeyen kredi kartları nakit kullanımına, üst üste üç kez ödenmeyen kredi kartları nakit kullanımı ile mal ve hizmet alımına kapatılır. Söz konusu kredi kartlarının limitleri dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar artırılamaz ve bu tür kartlar nakit kullanımına veya kullanıma kapalı tutulur”

Finansbank Cardfinans Go kartı piyasada en çok mağazada alış veriş yapılan ve puan toplama özelliği olan bir kredi kartıdır. Bu kredi kartı ve alış veriş kampanyaları hakkında güncel ve detaylı bilgi için CardfinansGo resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Cardfinans GO kredi kartı 800 civarı marka da ve 70.000 üstü mağaza da geçerlidir. Cardfinans kredi kartı visa ve master logosu olan tüm işletmelerde geçmektedir.

Bazı güzel CardFinans Go uygulamaları

  • Biri beni durdursun : Bu uygulama alış verişte kendisini kaybedenler için ve hesabını unutanlar için yapılmıştır. Öncelikle aylık bir üst harcama bütçesi belirliyorsunuz ve kredi kartı harcamalarınız , geçmişten gelen taksit tutarlar da toplanarak hesaplanır. Belirlenen harcama veya ödeme rakamına geldiğin de Finansbank müşteri hizmetleri size otomatik olarak SMS ile bilgilendirme gönderir.
  • Düzenli Yükle Konuş : Bu uygulama ile özellikle gsm hatlarınıza aylık belirlediğiniz rakamlar otomatik olarak yüklenerek kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Bu sayede her ay aynı tarifeyi kullanıyor iseniz tarifeniz otomatik olarak yenileneceği için gsm hattınız ve internetiniz kesintiye uğramayacaktır.
  • Taksit Kolay : Bu uygulama ile taksit yapamayan işletmelerden taksitli alış veriş yapmanızı sağlıyor. Örnek olarak bir mağazadan bir alış veriş yaptınız fakat mağaza taksit yapamıyor. Alış veriş işleminizi yaptıktan sonra arıyorsunuz Finansbank müşteri hizmetlerini sizin için yaptığınız alış verişi taksite bağlıyorlar. Taksit yapılabilmesi için yaptığınız alış verişin 50 TL ve üzeri olması gerekmektedir.
  • Formül 150 : Cardfinans Go formül 150 özelliği ise kartınızdan 150 TL ye kadar çekeceğiniz nakit paraya faiz uygulamamasıdır. Öğrencilikte sık sık cepteki para bittiğinde arkadaştan borç istemektense bu uygulama öğrencilerin yardımına yetişmektedir.
  • Hesabım Bedava : Bu uygulama ile öğrenciler hesaplarından, kredi kartlarından yıllık aidat, yıllık herhangi bir ödeme yapmamaktadırlar.

 

Tüm bu işlemler öğrencilerin hayatlarını daha da kolaylaştırmak için yapılmıştır. Fakat öğrencilerin unutmaması gerekli olan konuda bu kartların ödemelerin kendilerinin finansal puanlarını etkileyeceğidir.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir