Home - Krediler - Faizsiz Kredi Verebilen Katılım Bankaları
Faizsiz Kredi Veren Katılım Bankaları

Faizsiz Kredi Verebilen Katılım Bankaları

Devlet destekli Faizsiz Kredi Verebilen Bankalar 2019 yılı Kampanyalarıyla beraber konut ve ihtiyaç kredisinden yararlanabilir, sıfır faizle çektiğiniz para miktarının aynısını ödeyerek ihtiyaçlarınızı giderebilir konut sahibi olabilirsiniz. Genelde katılım bankalarının verdiği %0 faiz oranlı krediler dini açıdan yanlış yapmamak isteyenler için tavsiye edilmektedir.

Faizsiz krediler, İslam esaslarınada uyan finansman kullanmak arzu eden kişilerin en çok ilgilendiği kredilerin en başındadır. Faiz kulanmayan bankalar olarak isimlendirilen katılım bankalarının, faizsiz kredi tahsil ederek kullanıcılarının bu ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermeyi amaç edinmişlerdir. Bu alanda faizsiz kredi dediğimiz olay genel olarak katılım bankaları tarafından katkı payı olarak adlandırılarak verilmektedir.

Bu bankalar, kredilerde karşımıza çıkan faiz oranları yerine kâr oranı konseptini tercih etmektedirler. Bu bankaların ihtiyaçları doğrudan giderme şansı olamaz. Söz konusu katılım bankaları, mal vede hizmet alımını net olarak gerçekleştirebilirler ve banka tarafından alınan bu malları ve hizmetleri müşterilerine sunarak satışa koyarlar. Buradan elde ettikleri kârlı gelirlerlerle aktivitelerine devam eden bankaların yaptıkları bu uyguluma, İslami şartlara uygun olarak düşünülmektedir. Alt olarak gözüken bu bankaların adlarını ve verdikleri hizmetleri kolayca bulabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019 Yılı Kampanyalar

Albaraka Türk Bankası

Bu Listede ilk  Albaraka Türk Katılım Bankası geliyor. Aynı zamanda Türkiye’ nin ilk faizsiz bankasıdır. Konut finansmanından araç finansmanına, tüketici finansmanından işletme finansmanlarına kadar birçok kredi hizmetinde aktif olarak rol oynamaktadır. Herhangi bir mal ve hizmeti satın alınmadan önce Albaraka Türk’ ün ilgili finansmanına müracaatta bulunabilir, başvurunuz onaylandıktan sonra kredinizi anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Albaraka Türk’ün çalışma sistemini örnek bir konut finansmanı üzerinden ifade etmemiz daha uygun olacaktır. Konut kredisi kullanmak ve faizsiz kredi veren bankalardan birinden kredi çekmek istiyorsanız Albaraka Türk şubelerinden herhangi birine giderek müracaatınızı yapabilmektesiniz. Başvurunuz onaylandıktan itibaren satın almak istediğiniz konut, vekâletle beraber Albaraka Türk yetkili çalışanı tarafından satın alınmaktadır. Kullanacağınız finansman tutarı ise vade rakamına göre bir kâr oranı belirlenebilir. Bu kârla birliktede konutun size satışı sağlanmaktadır. Satın alacağınız konut, finansman borcunuzu tamamen bitirene kadar Albaraka Türk Bankası tarafından 1. Dereceden ipotek altında olacaktır. Bu çalışma şekliyle ilerleyen Albaraka Türk Bankası diğer kredi işlemlerinde de neredeyse aynı yolu izlemektedir. Aynı yöntem ile devam etmektedir.

Türkiye Finans Katılım Bankası Faizsiz Kredi Fırsatı 2019

Faizsiz Kredide şu ana kadar ki başarısıyla akla gelen ilk isimlerden olan Türliye Finans Katılım bankası, yenilikçi bi düşünce yapısına uygun olarak hizmet vermektedir. Bu konuda da adını sıkça duyduğumuz bu bankanın başarılı olduğunu anlayabiliriz. Büyük önem teşkil eden Türkiye Finans Katılım Bankası, diğer katılım bankalarına benzeyen özellikleri taşımaktadır. Beraber bir çalışma ortamıyla aralarında ki kimyayı sıkı tutan katılım bankalarının verdiği hizmetlerde adeta takım havası görmekte mümkündür. Türkiye Finans’tan alabileceğiniz finansmanlar, İslami kurallara uygun olarak düzenlenmektedirler.

Türkiye Finans’ın çalışma şeklini Albaraka Türk’ten değişik olarak tüketici finansmanı üstünden örneklendirelim. İş yeriniz için mal aldığınızda  kredi kullanmak istediğinizi varsayalım. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda mala ait proforma faturasını Türkiye Finans şubesine götürerek işletme kredisi başvurunuzu yapabilmektesiniz. Bu durumda sözü geçen mal ya da mallar, Türkiye Finans Bankası tarafından satın alınacaktır. Diğer katılım bankalarında da  olduğu şekilde dediğim gibi aynı şekilde bir takım edasıyla katılım bankaları birbirine bağlıdır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir