Home - İşyeri Açma Kredisi - Faizsiz kosgeb kredisi veren bankalar ve şartları
Faizsiz kosgeb kredisi veren bankalar ve şartları
Faizsiz kosgeb kredisi veren bankalar ve şartları

Faizsiz kosgeb kredisi veren bankalar ve şartları

Faiz ödemeden bankalardan kosgeb destekli işyeri açma kredisi alın!

İş kurmak isteyen esnafa, girişimcilere Ziraat bankası, İş bankası, Teb, Türkiye finans, Vakıfbank ve Halk bank faizsiz Kosgeb kredisi vermektedir.   Tabi bunların birçok şartı mevcuttur. Şimdi sizlere faiz ödemeden işyeri açma kredisinin nasıl alınacağını anlatacağız.

Ziraat bankası

Ziraat bankası Kosgeb kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat bankasının Kosgeb destek kredi paketi ile uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile finansal ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Bu krediden; Kosgeb veri tabanına kayıtlı küçük ve orta ölçekli kuruluşlar faydalanabilir. İndirimli faiz oranları ile nakdi krediler kullandırılmaktadır. Kobi’lere nakit destek sağlama amacı ile kredi faizinin tamamının ya da bir bölümünün Kosgeb tarafından karşılandığı kredi türüdür. Kredi çeşitleri; İşletme sermayesi, ihracat finansman desteği, istihdam desteği, acil destek ve makine teçhizat kredi desteği gibi başlıklar altında bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ziraat bankasının Kosgeb proje destek programı paketi de bulunmaktadır. ZİRAAT 0 FAİZLİ KOSGEB KREDİSİ 2019.

Garanti bankası

Garanti bankası Kosgeb üyelerine finans desteği sağlamaktadır. Bu kredi programlarından faydalanabilmek amacı ile öncelikle; Kosgeb veri tabanına kayıt olunması gerekmektedir. Eğer kayıtlı bir firma iseniz de bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir. Kosgeb’e vereceğiniz bilgiler eğer yanlış olursa doğacak tüm hukuki ve mali sorumluluk şirketinize ait olacaktır. Kayıtlı olan firmaların bilgi güncellemesini yapmak için; Kosgeb ana sayfada yer alan “İşletme durum sorgulaması” linki tıklanmalı, açılan pencerede Finansman vergi numarası bu alana yazılmalı ve sorgulama tamamlanmalıdır. Yaptığınız sorgulama sonucu kısmı evet ise kobi beyannameniz günceldir. Garanti bankası Kosgeb kredilerine başvuru yapmak için şubelerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz. GARANTİ FAİZSİZ KOSGEB DESTEK KREDİSİ.

İş bankası

İş bankası da Kosgeb kredi veren bankalar arasında yer alır. Bu bağlamda Kosgeb en finansman kredi programı protokolü mevcuttur. Kosgeb aralarında İş bankasının da bulunduğu bazı bankalar ve KGF ile Kobi proje destek programı, İş birliği- Güç birliği destek programı, tematik proje destek programı, girişimcilik destek programı, Ar-Ge inovasyon ve endüstriyel uygulama destek programından destek almaya hak kazanan firmaların eş finansman kapsamındaki nakit ihtiyaçlarına yönelik olarak “Eş finansman kredi programı protokol”ü imzalanmıştır.

Kosgeb destek programlarından yararlanmak isteyen firmaların Kosgeb veri tabanına kayıt olması ve bağlı bulundukları Kosgeb hizmet merkezine desteklerden yararlanmak amacı ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Kosgeb’ten destek almaya hak kazanan firmalar ise eş finansman kredisi için İş bankası şubelerine başvuruda bulunabilir.

“Eş finansman kredisi”nin yanı sıra, Kosgeb destek kapsamında “Köprü finansman kredisi” ile “Teminat mektubu” ürünlerini uygun koşullarda sunmaktadır. İŞ BANKASI FAİZSİZ KOSGEB KREDİSİ başvurusu yapabilirsiniz.

Teb Kosgeb kredi

Teb bankası da kosgeb desteği sağlayan bankalar arasındadır. Kosgeb bazı dönemlerde Kobi’lere yönelik destek sağlamak amacı ile kredi programları düzenlemektedir. Teb bankası da Kosgeb Kobi destek kredilerine aracılık etmektedir. Diğer bankalarda olduğu gibi bu krediden faydalanabilmek için de yine Kosgeb veri tabanına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Ya da veri tabanına kayıtlı iseniz Kobi beyannameniz güncel mi değil mi kontrol etmelisiniz. Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için Teb bankası şubelerine uğrayabilirsiniz.  TEB 0 FAİZLİ KOSGEB DESTEKLİ KREDİ başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank

Vakıfbank Kosgeb destekli kredilere başvuru yapmak için Kosgeb veri tabanına üye olmak, üye olanların da Kobi beyannamesinin güncel olması gerekmektedir. Kosgeb’in veri tabanında kayıtlı bulunan firmalara yönelik olarak, faiz desteği sağladığı yeni kredi programları ve kredi başvuru koşulları için en yakın Vakıfbank şubesine uğrayabilirsiniz. VAKIFBANK KOSGEB KREDİ desteği vermektedir.

Halk bankası

Halk bankası Kosgeb destek programı ile piyasada rol almaya hazırlanan Kobi’lere proje finansman desteği veren bankalardan biri de Halk bankasıdır. Kobi’lerin proje kültürünü geliştirmeyi amaçlamaktadır. Kobi’lerin işbirliği- güç birliği anlayışında bir araya gelerek “Ortak sorunlara ortak çözümler” üretilmesi amacı ile başlatılan programda kapasite ve rekabet gücü yüksek işletmelere dönüşmesi, ölçek ekonomisinden yararlanılarak kaynak tasarrufu sağlanması, Kobi’ler arasında ortaklık ve iş birliği kültürünün geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Kosgeb genel destek, inovasyon ve endüstriyel uygulama, Ar-Ge, kobi proje, girişimcilik ve tematik proje olmak üzere 5 ana başlıkta işletmelere destek programları sunmaktadır. Taner Aksel verdikleri hizmetleri şöyle özetlemektedir; “Kobilerimize sabit kıymet, Ar-Ge yatırımları, proje harcamaları, ürün çeşitlendirme ya da yenileme gibi harcamalarında yatırım destek kredisi sağlıyoruz” demiştir. Halk bankasının yatırım kredilerinde 7 yıla varan, işletme kredilerinde ise 4 yıla varan vade imkanı mevcuttur. Başvuruda bulunmak için Halk bankası şubelerini ziyaret edebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. HALKBANK KOSGEB KREDİ başvurusunu BURADAN yapabilirsiniz.

Bu bankalara ek olarak bir katılım bankası olan Türkiye Finans bankası da Kosgeb kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir