Home - Krediler - Faizsiz Esnaf Kredisi İmkanı

Faizsiz Esnaf Kredisi İmkanı

Geçtiğimiz yıl Resmî Gazete aracılığı ile yayınlanmış olan haberle birlikte esnaf ve kefalet kooperatifi kefaletiyle esnaf vatandaşlarımıza sıfır faizli ya da %50 faizli kredi imkanı verilecektir. 2019 yılıyla birlikte verilmeye başlayan bu faizsiz kredi imkanları için Halkbank’a başvuru yaparak kefalet kooperatifine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvurunuzun onaylanması sonrasında faizsiz kredi vereceklerdir.

Yeni bir iş kurmak isteyen vatandaşlar esnaflık konusunda ısrarcı bir düşünce içerisindeyse bu krediden destek alması çok faydalı olacaktır. İlk başlarda esnaflık için bir birikiminiz olması kesinlikle gerekmektedir. Bu birikimi de devlet tarafından ve faizsiz şekilde aldığınızda iş kurmak için büyük bir adım atmış olacaksınız. Sadece iş kuran için değil, küçük esnaflara ve KOBİ’lere de verilecek olan kredinin sağladığı destek çok büyük olacaktır. Küçük esnaflar işini daha da büyüterek daha iyi kazançlar sağlayabilecektir. Bu krediden faydalanabilmek içinde belirli şartlar vardır. Her kredi için bir şart vardır ancak bu kredinin hem faizsiz hem de %50 faizli işlemleri olduğu için daha sert koşulları olacaktır. Bu koşulları tamamen doğru şekilde tamamlıyor ve yerine getiriyorsanız krediden faydalanabilirsiniz. Aksi bir durumda krediden faydalanmanız mümkün olmayacaktır.

Faizsiz Esnaf Kredisi Şartları

Faizsiz esnaf kredisinin ilk ve en önemli olan şartı herhangi bir bankaya borcunuzun olmamasıdır. Bir bankaya borcunuz var ise bu borcu kapatmadan bu faizsiz kredi imkanından yararlanamazsınız. Hesabında borcu olan ve yapılandırma işlemli bir kredi borcu bulunan esnaf ve sanatkarlar ancak ve ancak bu borçlarını tamamen bitirerek bu krediyi alabilirler. Daha ayrıntılı bilgiyi devlet bankalarına giderek öğrenebilirsiniz.

Faizsiz Esnaf Kredisi Kaç TL’dir?

Bu yıl verilmeye başlanan faizsiz esnaf kredisi esnafa ve Kobilere sağlanmaktadır. Halkbank aracılığıyla kefalet üyesi olan bir esnafa 30.000 TL faizsiz kredi için bütçe ayrıldı. Ancak Sanayi Bakanlığı ve KOSGEB 50.000 TL faizsiz kredi verilebileceğini de açıkladı. Bu kredi 3 yıl vadeli olacak şekilde verilmektedir. Bu vade süresince ilk 12 ay yani 1 yıl ödeme yapılmayacaktır. Geriye kalan aylar ise 50.000 TL olan kredi borcu 3 ayda bir ödenecek halde 8 eşit taksit ile birlikte 24 ay yani 2 yılda ödenecektir.

Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar

2019 yılıyla birlikte verilmeye başlanan faizsiz esnaf kredisi birçok kişinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu krediler için esnaflardan faiz alınmayacaktır. Geciken borçlar yüzünden sizlerden faydalılık alınacaktır. 30.000 Türk Lirası olarak verilecek olan bu kredi aynı zamanda 50.000 TL olarak da verilmektedir. Bu kredilerin faizsiz verilme durumu ya da %50 faiz ile verilme durumu kişiden kişiye değişmektedir. Bu bankalardan herhangi birisine giderek bu krediye başvurabilir ve onaylanması için gerekenleri bankaların şubelerine giderek yetkili kişilerden öğrenebilirsiniz.

Kosgeb Anlaşmalı Bankalar (Faizsiz Esnaf Kredisi Alabileceğiniz Bankalar)

  • Yapı ve Kredi Bankası
  • Akbank,
  • İş Bankası,
  • Halk Bank A.Ş.
  • QNB Finans Bankası,
  • Deniz Bankası,
  • Vakıflar Bankası,
  • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası,
  • Garanti Bankası

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir