Home - Krediler - Eylül ayına özel banka kredi kampanyaları

Eylül ayına özel banka kredi kampanyaları

Eylül ayına özel banka kredi kampanyaları

Tüm ekibimizle birlikte bayramdan önce önümüzdeki Eylül ayında bankaların yapmış oldukları kredi kampanyalarını sizler için araştırdık. Kredi zaman zaman nakit sıkıntısına düşen herkesin başvurduğu bir finans aracıdır. Kredi alırken iyice inleyip sık dokumak gerekir. Öncelikle kredi almak için finansal olarak kayıt altında işlemlerimizin olması kredi almamızı kolaylaştıracaktır. Nedir bu finansal kayıtlar diye sorduğunuzu duyar gibi oluyorum. Finansal kayıtlardan kastımız bankada hesabınızın, kredi kartınızın, maaş hesaplarınız, otomatik ödeme kayıtlarınızın olması bankalar için bir bilgidir. Bankalar bu bilgileri kullanarak ödeme alışkanlıklarınıza, hesaplarınızın mali gücüne, maaş miktarınıza, harcamalarınıza bakarak bir analiz yaparlar ve bunun sonucunda en uygun miktarı size kredi olarak verirler. Türkiye’nin en büyük bankalarının Eylül ayı kredi kampanyalarını sizler için tek tek inceledik.

Ziraat Bankası tüketici kredisi

ziraatbankasi-kimin

Ziraat Bankası Türkiye’nin en büyük devlet bankasıdır. Aynı zamanda Türkiye’de bulunan diğer tüm bankalardan aktifleri ve şube sayısı bakımından en büyüğüdür. Ziraat Bankası tüketici kredisi için örnek bir bireysel ihtiyaç kredisi hesaplayalım. Bu kredi 20.000 TL ve 36 ay ödeme seçeneğinde olsun. Bu krediyi incelediğimizde bireysel ihtiyaç kredisinde uygulanan faiz oranının 1,58% olduğunu görüyoruz. 36 ay boyunca aylık olarak ödenecek miktar ise 771,65 TL dir. Bu kredi kapsamında hayat sigortası yapılmaktadır. 35 yaşında birisi için bir yıllık hayat sigortası masrafı 44 TL dir. Kredi ödemesi 36 boyunca yapıldığında toplamda ödenen rakam ise 27.779 TL dir.

İş Bankası tüketici kredisi

turkiye-is-bankasi-logo

Türkiye İş Bankası ülkemizin en eski bankalarından birisidir. İş bankası aktif büyüklüğü ve şube sayısı bakımından ülkemizin en büyük 2.inci bankasıdır. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük özel bankasıdır. İş bankasının bireysel kredilerini inceleyecek olur isek, 20.000 TL lik bir krediyi maksimum ödeme taksit ay sayısı 36 aydır. Bu kredi kapsamında 36 ay boyunca aylık ödenecek olan miktar ise 725,94 TL dir. İş bankası bireysel ihtiyaç kredisinde uygulanan faiz oranı 1,27% gibi oldukça düşük bir orandır. Bu 36 ay boyunca toplam geri ödenecek miktar ise 26.133 TL dir. Bireysel ihtiyaç kredisinde ortaya çıkan masraflar kredi tahsis ücreti 105 TL , hayat sigortası ise 155 TL dir. Toplam masraf miktarı ise 260 TL dir.

garanti-logo

Garanti Bankası tüketici kredisi

Garanti bankası ülkemizde 1946 yılında kurulmuş bir özel bankadır. Aktif büyüklükleri, şube sayısı, personel sayısı bakımından ülkemizin en büyük üçüncü bankasıdır. Garanti bankası yaptığı teknolojik yatırımlar ile adından oldukça söz ettirmiştir. Garanti bankasının bireysel kredilerini örnek 20.000 TL lik bir kredi için inceleyelim. Garanti bankası bireysel kredi ödemesi taksit sayısı olarak diğer bankalar gibi 36 taksitte ( üç yıl ) yapılmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredisinde 36 ay boyunca ödenecek olan aylık taksit tutarı 741,97 TL dir. Bu kredinin bitiminde ödenmiş olacak toplam ödeme miktarı ise 26.710 TL dir. Bu krediye özel faiz oranı 1,37% dir. Garanti bankası bireysel kredi masrafları ise dosya tahsis ücreti 100 TL, sağlık sigortası 200 TL olmaktadır. Toplam masraf 300 TL olarak belirlenmiştir.

akbank

Akbank tüketici kredisi

Akbank 1948 yılında Adana ilinde Sabancı Holding tarafından kurulmuştur. Ülkemizin aktif büyüklüğü, şube sayısı , çalışan personel sayısı bakımından 4.üncü en büyük bankasıdır. Akbank Eylül ayına özel tüketici kredilerini 20.000 TL lik bir kredi için inceleyelim. Bu kredi kapsamında aylık maksimum ödeme taksit sayısı 36 dır. Aylık ödenmesi gereken taksit tutarı 736 TL dir. Bu kredi kapsamında ortaya çıkan masraflar ise kredi tahsis ücreti 100 TL , hayat sigortası ise yaklaşık 122 TL tutmaktadır. Hayat sigortası krediyi alacak kişinin yaşına göre azalıp yükselebilir. Bu kredi kapsamında aylık faiz oranı ise 1,34% dir. Toplam ödenecek olan para tutarı ise 36.496 TL dir.

Tüketici kredisi alabilmek için istenilen belgeler nelerdir.

  • Eğer özel sektör çalışanı iseniz maaş yazınız gerekecektir. Maaş yazısının dışında maaşınız da haciz yoktur, yazısı da istenektedir. Aynı zamanda maaş yazısını yazıp imzalayan kişinin imza beyannamesi de istenmektedir.
  • T.C kimlik numarası yazılı bir kimlik fotokopisi,
  • Eğer emekli iseniz maaş kartınız veya maaşınızı aldığınız hesap cüzdanınız gereklidir.
  • Firma veya şirket adına kredi alınacak ise vergi levhası, oda sicil kaydı, ticaret gazetesi örneği, son aylara ait gelir gider tablosu istenebilir.
  • Tüm bunların dışında banka gerekli görmesi halinde ilave teminatlar isteyebilmektedir.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir