Home - Krediler - Evlilik Kredisi Şartları 2019
Couple holding hands

Evlilik Kredisi Şartları 2019

Evlilik Kredisi Şartları 2019

Evlilik kredisi almak için genel olarak şartlar belli başlıdır. 2019 Yılında ise şartlar çok fazla değişmemiş ve bununla beraber oldukça avantajlı konulara bankalar değinmiş, büyük adımlar atmıştır. Şartlar ile ilgili tüm şartları öğrenebilmek için yazımızı okuyunuz. Evlilik kredisi şartları için gereken bütün bilgileri burada bulmanız mümkündür.

Milletimiz sosyal yaşam standartları içerisinde daha iyi bir hayat idame ettirebilmek için daha iyi bir finansmana sahip olması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bankalarımız tarafından yapılacak olan çalışmalar bir çok yeniliğe öncülük etmiştir. Bankalar içerisinde verilen bu avantajlar gelecek olan müşterileri oldukça mutlu edecektir. Devletimiz tarafından da desteklenen bu çalışmalar evliliklerin gerçekleşebilmesi için verilmektedir. Buna göre bakanlık bazı şartlar belirlemiştir. Bu  şartlara uyan herkese şartlar dahilinde kredi tanımlanacaktır. Buna göre bakanlığın bankalar ile ciddi anlaşmaları vardır. Evlilik kredisine de büyük ölçüde talep vardır.

Evlilik Kredisi Şartları

Bakanlıklarımız tarafından belirlenen kişilere aşağıdaki şartlar dahilinde faizsiz evlilik kredisi verilecektir.

Devlet destekli evlilik kredisi alacaklar;

Devletimizin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenmiş ve belirlenmiş olanlar gerekli şartlar dahilinde kredisi verilecektir. Bütün bunlara göre;

  • Evlenecek olanların 18 ila 24 yaş aralığında olması gerekmektedir.
  • Kanunlarımızda yer alan ve ağır suçlardan yargılanmayan her çifte evlilikk kredisi verilebilir.
  • Maddi durumlarından dolayı evlenemeyenlere evlilik kredileri verilecektir.

Kriterlerin tamamını koşulsuz şartsız tamamlayan herkese vatandaşlık haklarından dolayı devlet destekli evlilikk kredisi verilecektir. Bakanlığın belirlediği şartlar dahilinde her vatandaşımız faizsiz 1 yıl geri ödeme olmadan 10 bin TL evlilik kredisi vatandaşlarımıza devletimiz tarafından verilecektir. Kredinin geri ödemesi olursa bu dönemde 4 yıllık bir süre olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımıza evlenip çocuk sahibi olabilmeleri için her türlü imkanı sunabilmektedirler. Devletimizin istediği tek şey mutlu bir yuva kurmak ve bundan dolayı da bankalarımız desteğini sürdürmektedir.

Evlilik Kredisi Başvurusu

Devlet desteği ile evlilikk kredisi nasıl alınıyor bunları merak eden herkese devletimizin bizlere sunduğu hizmetin bilinmesi gereken yönlerinden sizlere bahsetmek istiyoruz. Detay olarak üniversite mezunu olan herhangi bir kişin 26 yaşına kadar uzatılmış olduğunu bilmeliyiz. Yeni evlenecek olan çiftlerimizin birisi bile yetimse veya devlet yurtlarında yetişmişse geri ödemesi en az 2 yıl maksimum ise 4 yıl olarak belirlenmiştir. Geri ödemeler bu şekilde olmakta ve başvuruda da bir değişiklik olarak yetim olmak ve devlet yurdunda kalmak gibi bir avantaj getirilmiştir.

Banka kredisi bankalar aracılığı ile verilebilir evlenmeyi düşünen herkeste başvurabilir. Yapılacak olan başvurular için şubelere gidilmesi gerekmektedir. Bu konuyu herkesin bildiği gibi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da takip etmekte, takiplerinin devamında ise yardımlarını  sonuna kadar idame ettirmektedir. Devletimiz tarafından planlanan sosyal yaşamın kalitesini arttırmak adına yapılan bir planlamadır, Evlilik kredisi.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir