Home - Konut Kredisi - Ev kredisi faizleri daha düşecek mi
Ev kredisi faizleri daha düşecek mi
Ev kredisi faizleri daha düşecek mi

Ev kredisi faizleri daha düşecek mi

Ev kredisi faizleri son dönemlerde oldukça yükselerek can yakmaya başlamıştı bu durum bankalar tarafından hoş karşılanırken vatandaşlarımız açısından büyük sıkıntılar doğuruyordu. Ev almak isteyen fakat kredi faizlerinden dolayı ev almaya cesaret edemeyen bir çok vatandaşımız bulunmaktadır. Bu durum oldukça can sıkıcı bir hal almaya başlamışken 21 Eylül 2019 Çarşamba günü Sayın Başbakanımız Binali Yıldırımın da katılmış olduğu ekonomi koordinasyon kurulu toplantısında Konut kredileri üzerine bir çok olumlu yönde açıklama yapılmıştır. Bu açıklamalardan etkilenen vatandaşlarımız yüzlerindeki mutluluğu saklayamadılar. İlk olarak yapılan açıklamalardan bir tanesi konut kredisi çekilirken konut kredisi için başvuruda bulunulan bankanın yüzde sekseninin karşılaması üzerine açıklama yapılmıştır.

Ev kredisi faizleri düşecek mi?

Halkımızın bir çoğu banka kredilerinden yararlanırken faiz ödemelerinden dolayı sıkıntı yaşamaktadırlar. Bazı faiz bedelleri neredeyse çekilen konut kredisinin yarısı kadardır. Hal böyle olunca konut kredisine başvuruda bulunan çoğu insan krediden vazgeçerek ev hayallerine kısa bir süreliğine de olsa hoşçakal demektedir. Bu durum oldukça can sıkıcı ve bir o kadar da gurur kırıcı bir hal almaya başlamıştır. 150 metre karenin altındaki evler için faiz oranı %0,01 olarak belirlenirken 150 metre karenin üzerindeki evler için  kısa bir dönem öncesine kadar faiz oranı yüzde on sekiz olarak hesaplanırken 2019 yılına kadar yüzde sekiz olarak belirlenmektedir. Bu kararın açıklanmasının ardından bir çok müşteri olumlu katılımlar yaparak bankaların nakit akışlarındaki işlemlerine kolaylık sağladıklarını açıklanmıştır. Ev kredisi faiz oranları Sayın Cumhur başkanımız Recep Tayyip Erdoğanın banklara vermiş olduğu kesin talimatlar sonucunda yok denecek kadar azaltılmıştır. Bu durum şimdilik olumlu yönde karşılanırken belli bir zaman sonunda hayat standartlarının artmasıyla faiz oranlarını daha fazla düşürecek ve olumlu yönde katılımlar alacaksınız.

Ev kredisi almak için ne yapmak gerekmektedir?

Ev kredisi çekmek istiyor fakat faizlerinden dolayı yaklaşamıyor musunuz. İşte size altın değerinde bir fırsat Bu fırsatı iyi değerlendirdiğiniz taktirde ev sahibi olacak ve sıfırın altında faiz oranları ödeyeceksiniz. kredi almak için başvuru yapmak gerekmektedir. Bir çok banka bu durumu mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından yararlanamıyorsunuz. Yani konut kredisinden yararlanmak için size en yakın olan bir banka şubesine girip hem baş vuru yapabilir hemde ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. daha sonra bu işlem gerçekleştirilirken sizin iş durumunuz , ödeyeceğiniz kredi limitleri belirlenir ve merkez bankasına bilgileriniz gönderilir eğer konut kredisinden yararlanmanız için hiç bir engel yoksa ve kredi notunuz oldukça yüksekse Başvuru yapmış olduğunuz konut kredisi olumlu sonuçlanır ve kredi tutarı size ödenir.

Ev kredisi almak için gerekli olan belgeler nelerdir?

  • Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı eğer kimliğiniz yanınızda değil ise ehliyet ve pasaportlar yeterli görülecektir.
  • İkametgah
  • 4 adet vesikalık fotoğraf
  • Maaş bodrosu
  • Gelir belgesi
  • Başvuru yapacağınız bankanın sizden isteyeceği diğer önemli evraklar gerekli görülmektedir.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir