Home - Hibe ve Teşvikler - Ev Hanımlarına Hibe Kredi Başvurusu
Ev Hanımlarına Hibe Kredi Başvurusu
Ev Hanımlarına Hibe Kredi Başvurusu

Ev Hanımlarına Hibe Kredi Başvurusu

Ev hanımlarına hibe yardımı

Ev hanımları için hibe kredi imkanları verilerek çok sayıda bayanımızın girişimcilik sertifikası alıp sektöre giriş yapması hedeflenmektedir. Üretken olan bayanlarımız çeşitli iş alanları üzerinde durarak hayallerindeki projelerini gündeme getiriyor ve bu sayede hem ülke ekonomisi canlanıyor hemde ev hanımlarımızın ayakları üzerinde durarak para kazanmaları destekleniyor. Hibe kredi imkanları KOSGEB tarafından verilmiş olduğu gibi aynı zamanda Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından da verilmektedir. Bunların yanı sıra bazı vakıflar ev hanımlarımız için faizsiz kredi desteği vererek yapmış oldukları işlere destek vermektedirler. Bu sebeple biz bugün makalemizde siz değerli girişimcilerimiz için Ev Hanımlarına Hibe Kredi Başvurusu adlı başlığa değinerek bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Ev hanımlarına 15 TL Hibe kredi imkanı
Ev hanımlarına 15 TL Hibe kredi imkanı

Ev hanımlarına 15 bin TL Hibe kredi imkanı

Girişimci ruhuna sahip olan ve ticari zekası kuvvetli olan ev hanımlarımız için aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından 15 bin TL kredi desteği verilerek hayal gücü kuvvetli olan ve üretken olan bayanlarımızın iş hayatına atılmaları hedeflenirken aynı zamanda ülke ekonomisinin de hareketlenmesi açısından katkıda bulunmaktadırlar. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı bu destekten yararlanmak isteyen girişimcilerimiz için 15 bin Türk Lirası imkanı sağlarken aynı zamanda iki yıl boyunca geri ödeme almamaktadır. Tüm bunların yanı sıra bayan girişimcilerimiz işlerinde başarıyı elde etmiş olduklarında yani iki yılın sonunda elde etmiş oldukları karlar doğrultusunda altı yıl boyunca eşit taksit imkanları ile çekmiş oldukları kredileri ödemektedirler. Bu destekten yararlanmak isteyen ev hanımlarımız yapmak istedikleri işler için proje hazırlamaktadırlar. Hazırlamış oldukları iş projeleri ile birlikte ilçe kaymakamlık binalarında bulunan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ofisine başvuruda bulunmaktadırlar. İş projesi kabul edilen bayan girişimcilerimiz ise iki yıl geri ödemesiz 15 bin liralık faizsiz kredi desteklerinden yararlanabileceklerdir.

Başarılı olan girişimcilerimize hibe imkanı

Kırsal alanlarda bulunan ve bu çevrede meyvecilik üretimi yapmak isteyen girişimcilerimiz için faizsiz kredi imkanı tanınırken geri ödeme süreleri 11 yıl olarak belirlenmiştir. Meyvecilik projeleri için verilen desteklerden yararlanan vatandaşlarımız borcunun ilk beş yılında ödeme yapmazlar sonraki yıllarda ise 6 yıl olacak şekilde eşit taksit imkanları ile ödeme yapmaya başlamaktadırlar. Bu alanda başarılı olan girişimcilerimizin ödemesi gereken son bir yıllık kredi tutarı hibe edilecektir.

Faizsiz kredi desteklerinden kimler yararlanabiliyor
Faizsiz kredi desteklerinden kimler yararlanabiliyor

Faizsiz kredi desteklerinden kimler yararlanabiliyor

Faizsiz kredi desteğinden yararlanmak isteyen girişimcilerimizin her hangi bir resmi kuruluşa tabi olmamaları ve bu kuruluşların hiç birinden aylık olarak gelir almamaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra yapılacak olan işin gerektirmiş olduğu bilgi ve beceriye sahip olmanız gerekmektedir. İş yerinde en az iki bayan personelin istihdam etmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda bu personellere her ay düzenli olarak ödeme yapılması gerekmektedir, Fon kaynakları ile desteklenen gelir getirici projelerden yararlanmamış olmak Herhangi bir bankadan kredi çekemiyor olmak ve aynı zamanda aktif esnaf olmamaları gerekmektedir. Tüm şartlara uyum sağlayan girişimcilerimiz için faizsiz kredi destekleri verilmektedir.

230 bin esnafımıza 50 bin liralık faizsiz kredi imkanı

KOSGEB 230 bin kişilik girişimcilerimiz ve esnaflarımız için 50 bin liralık faizsiz kredi desteği vermek için hazırlanıyor. KOSGEB 15 bin kişi için ödeme yaparken hükümetimiz yapılan tüm başvuruların dikkate alınarak başvuru yapan tüm esnafkarlarımıza destek vermeyi hedeflemektedir. Alınan karar ardından bu yıl 230 bin esnaf 50 bin liralık faizsiz kredi imkanından yararlanabilecektir. Ayrıca bu kredi imkanından yararlanan girşimcilerimizin ödemeleri bir yıl sonunda başlayacaktır.

Üniversiteli iş kurmak isteyen girişimcilerimize 100 bin lira

Teknogirişim sermaye destekleri ile iş kurmak isteyen genç girişimcilerimize çok kapsamlı fırsatlar sunmaktadır. Verilen bu destekler üniversite öğrencileri ve aynı zamanda yüksek lisans öğrencilerini de kapsamaktadır. Hali hazır bir şekilde bekleyen ve bu programı destekleyen teknogirişimciler sayesinde iş eğitim, iş rehberi, 100 bin lira sermaye desteği hibe edilmektedir. 2019 yılına kadar bu destekten toplamda 6 binden fazla girişimci yararlanırken bu yıl yani 2019 yılında bu desteklerden yararlanması hedeflenen girişimci sayısı iki bin olurken toplamda 2.000 girişimciye destek verilmektedir.

Sizlerde iş kurmak isteyen veya işletmesini büyütmek isteyen girişimcilerimizin arasında yer alıyorsanız eğer yukarıda ki paragrafta saymış olduğumuz maddeleri ve yazıları dikkate almalı ve işletmeniz için paçaları sıvamaya başlamalısınız. Kredinizin onay almasını istiyorsanız eğer projenizi hazırlarken uzaman kişilerden destek almalısınız.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir