Home - Krediler - Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi
Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi
Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi

2019 Yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar

2019 yılında ülkemizde çok fazla konu üzerinde değişiklikler yapılmıştır. Ve bu değişikliklerin bir çoğu hayatımızı olumlu yönde etkilemektedir. Hayatımızı kolaylaştıran ve bizi olumlu yönde etkileyen yeniliklerin başında ise bankaların yapmış olduğu cazip teklifler ve aralarında oluşan tatlı rekabetler sonucunda biz vatandaşları olumlu olarak etkileyen fırsatlar yer almaktadır. Bu gün makalemizde siz değerli okurlarımız için Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi adlı başlığa değinerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Ev hanımlarına bankalar neden kredi vermek istemezler

Bankalar müşterilerine kredi imkanı sunarken özellikle bir gelire sahip olmalarını istemektedirler. Bunun dışında ise teminat olarak gösterebilecekleri ve kredi karşılığında ipotek gösterebilecekleri bir gayrimenkule sahip olmanızı istemektedir. Bunların sebepleri arasında ise krediyi geri ödemeye başlamış olduğunuzda güçlük çekmemeniz için ve bankanın kendini garantiye alması gerektiği için gelir belgesi ve teminat istemektedirler. Bankların ev hanımlarına kredi vermek istememelerindeki sebeplerde bu konu ile alakalı olmaktadır. Ev hanımlarının hiç bir gelir garantisi olmadığı için bankalar kredi ve kredi kartı vermekten çekinmektedirler. Fakat evlerinde sigortasız olarak çalışan bayanlar, eşlerinden ayrılmış ve her ay düzenli olarak nafaka alan bayanlar, Eşleri vefat etmiş ve dul aylığına bağlanmış olan bayanlar için kredi imkanı sunabilecek bankalar da bulunmaktadır. Bu da bankaların arasında tatlı bir rekabet oluşmasına sebep olmuş olduğu gibi ev hanımlarının da bankaların müşterilerine sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmalarını sağlamaktadır.

Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi imkanı 2019
Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi imkanı 2019

Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi imkanı 2019

2019 yılında hayatımızda bir çok konuda değişikliğin olduğunu yukarıdaki paragrafta bahsetmiştik. Bankalar geçmiş olduğumuz yıllarda ev hanımlarına ve gelir belgesi olmayan vatandaşlarımıza kredi imkanı sunmazken bu yıl bir değişiklik yapmış ve kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız için ve kredi kartı kullanmak isteyen vatandaşlarımız için olumlu yönde cevaplar vermektedir. Tabi ki bu durum bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar sadece kredi notunuzu sorgulayarak size kredi imkanı sunarken bazı bankalar ise kefil veya kredi karşılığında teminat olarak gösterebileceğiniz herhangi bir gayrimenkule sahip olmanız gerektiğini dile getirerek ev hanımlarına gelir belgesi kredi imkanı sunmaktadır. Gelir belgesi olmayan ev hanımlarına kredi imkanı sunan bankalar genellikle bu olanağı internet bankacılığı üzerinden yapmaktadır. Son dönemlerde ise gelir belgesiz Akbank 20 bin lira kredi imkanı sunmaktadır. Ev hanımı iseniz ve krediye ihtiyacınız var ise Akbank’ın sunmuş olduğu bu kredi imkanını değerlendirebilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi imkanı sunan bankalar hangileridir

 • Akbank
 • Yapı kredi
 • Finans bank
 • Ing bank
 • HCBS
 • Garanti bankası
 • Ziraat bankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Denizbank

Maddeler halinde yukarıda yer vermiş olduğumuz bankalar müşterilerine kredi ve kredi kartı imkanı sunarken gelir belgesine sahip olmayan ve hiç bir şekilde ipotek gösterebileceğiniz bir gayrimenkule sahip değilseniz kredi çekmeniz imkansız olabilecekken internet bankacılığı kullanarak bu durumu tersine döndürebilirsiniz.

İnternet bankacılığı kullanarak kredi başvurusu nasıl yapılır?
İnternet bankacılığı kullanarak kredi başvurusu nasıl yapılır?

İnternet bankacılığı kullanarak kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ev hanımlarının gelir belgesiz kredi imkanlarından kolay bir şekilde yararlanması için iki ayrı yol bulunmaktadır. Bu yollardan bir tanesi bilgisayarınız üzerinden yapacağınız internet bankacılığı ile olurken bir diğer yol ise cep telefonlarınıza indireceğiniz mobil uygulamalar ile gerçekleşmektedir. Bu uygulamaları gerçekleştirebilmeniz için  öncelikle hangi bankanın kredi imkanından yararlanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise bankadan kendi adınıza bir hesap açtırmanız gerekecektir. Hesap açtırırken aynı zamanda internet bankacılığını kullanmak istediğinizi de dile getirerek bir şifre almanız gerekecektir. Alacağınız bu şifre sayesinde hem mobil uygulamalara kolaylıkla giriş sağlayabilirsiniz. Hemde internet bankacılığını çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak kredi çekmek istemiş olduğunuzda aşağıdaki adımları incelemeniz gerekmektedir.

 • Öncelikle kredi çekeceğiniz bankanın sitesine giriş yapmalısınız
 • Karşınıza ana menü gelecektir.
 • Bu ana menü üzerinden internet şubesine giriş işlemini tıklayınız.
 • Bireysel başvuru butonunu tıklayınız.
 • İnternet şubesine giriş yapmak için karşınıza çıkan ekrandan T.C Kimlik numaranızı veya hesap numaranızı giriniz.
 • Hesap açtırırken internet bankacılığı için almış olduğunuz şifreyi giriniz.
 • Mobil imza ile giriş yapmak için bu seçeneği seçiniz.
 • Cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu tuşlayarak giriş yapınız.
 • Daha sonra ise kredi işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
 • Krediniz onaylandıktan sonra hesabınıza talep etmiş olduğunuz tutar banka tarafından yatırılacaktır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir