Home - Krediler - Esnaf Kredileri

Esnaf Kredileri

Esnaf Kredileri

Yeni esnaf için devlet kurumları tarafından alınabilecek kredi yardımları ve vs. yardımlar yeterli tecrübeniz yoksa zor olacaktır. Eğer sizde yeni dükkân açmak yani girişimci bir esnafsanız ve işinizi büyütmek istiyorsanız bu konuda gerekli yardımlara oldukça ihtiyacınız olabilir. Bu konuda iş kurmak veya büyütmek istediğinizde bankalar sizden talep ettiğiniz miktarı belirtmenizi istemektedirler. Bu miktarı bankaya ilettiğinizde sizlere maksimum ne kadar kredi verilebileceğini ve vade fırsatlarını önünüze sereceklerdir.

  • Esnaflar İçin İş Yeri Açmak

Ülkemizde esnaf olmak oldukça zor bir durum olabilmektedir. Öncelikle dikkat etmeniz gereken şeylerden biri nerede bir dükkân açacaksınız, dükkân açacağınız konumda size ihtiyaç var mı? Bunun adına bir araştırma yapmalısınız. Bunun dışında sizin açacağınız dükkâna bir ihtiyaç olup olmadığını ve orada ki yapılacak işler için gereken bir malzeme stokunuz olup olmadığını iyice araştırmalısınız. Bu konuda sizlere söyleyeceğimiz bir şey daha var. Sizin açtığınız dükkandaki konum oldukça önemlidir. O konumda bulunan kişilerin nasıl bir kitle oluşturduğunu, ilgi odaklarını bilmek gerekir. Bu konuda derin araştırmalar yaparsanız düzenli bir iş potansiyeli kurmuş olursunuz.

  • Kobi Kredisi

Bankalar öncelikle kredi verirken kendilerini güvence altında tutmaktadırlar. Bu konuda geri ödemesini yapamayacağınız bir krediyi esnaflar dahil hiç kimseye vermeyeceklerdir. Bunun sebebiyle bankalar sizden gelir, giderlerinizi, cirolarınızı ve kar oranlarınızı belirten bir belge istemektedirler. Bu gelir, gider tablolarınızda ve kâr payınızın ne kadar yüksek olduğu bu krediye doğrudan etki göstermektedir. Bu tablolara bakılarak sizlere kredi veren bankalar ilk başta da söylediğimiz gibi geri ödemeleri garanti altına almak istemektedirler.

Esnaf kişi yeni bir işyeri kuran kişilere hiçbir şekilde Kobi bankaları kredi tahsil etmezler. Yeni işyeri açan kişiler Kobi bankalarına boşuna başvuru yapacaklardır. Kobi bankalarının kredi vermeme sebebi; kredi istenilen iş yerinin daha kurumsallaşmamış bir yer olmasındandır. Kurumsallaşan yerlere bu kredileri sağlayan Kobi bankaları özellikle işyeri büyütmelerinde gerekli yardımları sağlamaktadır.

  • İş Yeri Açmak İçin Başlangıç Sermayesi

Yukarıda bahsettiğimiz üzere yeni bir işyeri açmak isteyen kişilerin açmak istedikleri işyerleri kurumsallaşmamış olduğundan dolayı Kobi kredisinden faydalanamazlar. Ancak bunun dışında işyeri açmak için paraya ihtiyacı olan kişiler farklı kuruluşlardan destek alabilmektedir. Bu konuda sizlere yardımcı olabilecek kuruluş ‘’Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dır.’’ Bu başkanlığa başvurarak başlangıç sermayesi sağlayabilirsiniz. Bu kuruluş 14 tane farklı farklı projeler kapsamında destekler sağlamaktadır. Bu projelerde kursa katılarak bu kredilerden ve bu fırsatlardan nasıl daha iyi faydalanabileceğiniz öğretilmektedir. Bu kursa katılan kişilere ekonomik koşullar içinde nasıl ayakta durulacağı anlatılmaktadır.

  • İş Yeri Açmak İçin Başlangıç Sermayesi Kurs

Bu kursla birlikte ekonomik koşullar ve ekonomiye göre nasıl adımlar atılmalı gibi konular öğretilmektedir. Bu konuda bir parayı nasıl değerlendirebileceğiniz hakkında sizlere net bilgiler verilmektedir. Bu kursun süresi 32 saat olarak belirlenmiştir. Dört günlük eğitimin sonunda girişimcilik belgesi almaya hak kazanacaksınız.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir