Home - İşyeri Açma Kredisi - Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları
Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları
Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Esnaf kefalet kredisi

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin, esnaflarımızın ihtiyaç duymuş oldukları maddi destekleri en iyi karşılayacakları yer esnaf kefalet odaları olduğu açıklanmıştır. Bankaların müşterilerine sunmuş oldukları kredilerin yanı sıra esnaf kefaret odaları oldukça cazip kredi fırsatları ile oldukça düşük faiz oranları sunmaktadır. Bankalar esnaflar için kredi imkanları sunarken en düşük faiz oranını bile vermiş olsa vade farkı eklediği için esnaf kefaret kredilerine nazaran oldukça yüksek olmaktadır. 2019 yılında esnaf kefalet kredileri faiz oranları ile esnafların beklentilerini karşılamaktadır. 2019 yılından önceki yıllarda esnaf kefalet kredilerinin faiz oranları ortalama yıllık olarak yüzde dört ve yüzde beş şeklinde şeklinde sabit olarak belirlenmiştir. Bu yılda esnaf kefalet kredi oranları sabit olarak kalacak ve bu oran yüzde dört ile yüzde beş oranında olacaktır. Tüm bunlara dayanarak bu gün makalemizde siz değerli okurlarımız için Esnaf kefalet kredisi hesaplama ve faiz oranları adlı başlığa değinerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Esnaf kefalet faiz oranları

2019 Yılında esnaf ve kefalet kooperatifleri sayesinde çok sayıda esnafımız düşük faiz oranları ile esnaf kefalet kredilerinden yararlanarak ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Bu yılda en uygun kredi imkanları sayesinde esnaf kefalet kredileri çok fazla tercih edilecektir. Ülkemizde yaşanılan ekonomik kriz sebebi ile çok sayıda esnafımız olumsuz yönde etkilenmiş ve kimisi eleman azaltarak işini küçültmek zorunda kalmıştır. Kimisi ise maddi açıdan sıkıntı yaşayarak duraksama dönemine girmiştir. Bu sebeple de bir çok esnafımız ihtiyaçları doğrultusunda krediye başvuruda bulunarak sıkıntılarından kurtulmayı hedeflemektedir. Bu durum karşısında devletimiz esnaflar için faizsiz kredi imkanları sunarak ekonomide canlılık olması açısından da para döngüsünün olmasını amaçlamıştır. Aynı zamanda esnaf kefalet odaları da düşük faiz imkanları sunarak esnaflarımız için cazip krediler sağlamaktadır.

Esnaf kefalet kredileri hesaplama ve faiz oranları
Esnaf kefalet kredileri hesaplama ve faiz oranları

Esnaf kefalet kredileri hesaplama ve faiz oranları

2019 yılı içerisinde esnaf kefalet odasının sunmuş olduğu kredi faiz oranlarını aşağıda maddeler halinde siz değerli okurlarımız için paylaşacağız.

  • Esnafların bir yıla kadar çekmiş oldukları kredilerin faiz oranları yüzde dört olarak belirlenmiştir.
  • Esnafların bir yıldan fazla çekmiş oldukları kredilerin faiz oranları yüzde beş olarak belirlenmiştir.

başvurulan kredi tutarlarında şahıs başvuruları için en üst limit olarak 150.000 Türk Lirası kredi imkanı sunulurken kredilerin vade tutarları 5 yıl olarak belirlenmiştir. Sizlerde esnaf iseniz finansman ihtiyacınızı Esnaf kefalet odalarının sağlamış olduğu kredi tutarlarından yararlanarak giderebilirsiniz. 150 bin liralık kredi imkanından yararlanan şahısların kredilerinde bir yıllık faiz oranları yüzde dört olarak belirlenirken Bankalardan yararlanacağınız kredilerde faiz oranları yüksek olmuş olduğu gibi aylık olarak belirlenmiş olduğunda çok daha fazla oranda faiz ödemeniz mümkün olacaktır.

2019 Yılı içerisinde bankaların aylık faiz oranları yüzde bir ve üzerinde bir rakamda olmaktadır. Bu sebeple esnaf kefalet odalarının kredi imkanlarından yararlanmış olduğunuzda kar elde etmiş olacaksınız. Esnaf kefalet kredisi çekmek için karar vermiş olduğunuzda kredi vadeniz on iki ayı geçiyor ise yıllık olarak ödeyeceğiniz faiz oranı yüzde beş oranında olacaktır. Esnaf kefalet faiz oranlarının ne kadar uygun olduğunu anlayabilmeniz için bankaların sizler için sunmuş oldukları kredi tutarlarını ve faiz oranlarını yakından incelemenizi tavsiye ederiz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir