Home - İşyeri Açma Kredisi - En Kolay KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2019
Kosgeb Anlaşmalı Bankalar 2017
Kosgeb Anlaşmalı Bankalar 2017

En Kolay KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2019

Bilindiği üzere kosgeb tarafından işletmeleri verilen faizsiz 50 bin lira kredi alımları devam etmektedir. Kredi almaya hak kazanan işletmelerin bankalara başvuru yapma süresi devam ediyor. Pekala kosgeb kredisi vermek için protokol imzalayan bankalardan hangisi daha kolay kredi vermekte. Kosgeb tarafından verilen faizsiz kredi için hangi bankaya başvuru yapmak gerekmektedir? Bankalar faizsiz krediyi vermek için hangi değerlendirmeleri yapmaktadır? bu ve bunun gibi sorulara maruz kalan esnafımız için Kosgeb Faizsiz Kredisini En Kolay Veren Banka Hangisi olduğu hakkında yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kosgeb destekli işyeri açma kredisi veren bankalar

Faizsiz Kosgeb Kredisi Başvurusu Yapılan Bankalar 2019

Esnafımızın nakit sıkıntılarına ilaç olması için verilen 50 bin liralık faizsiz kredinin bilindiği üzere ilk yıl herhangi bir geri ödemesi bulunmamaktadır. İşletmelerin kosgeb veri tabanı üzerinden yaptıkları kredi talepleri açıklandıktan sonra yapmaları gereken bankadan kredi talebinde bulunmak olacaktır. Kosgeb ile bu kredinin verilmesi adına protokol imzalayan bankaları bir kez daha hatırlatmak gerekirse;

  • Akbank
  • Denizbank
  • QNB Finansbank
  • Garanti bankası
  • Halk bankası
  • İş bankası
  • Vakıflar bankası
  • Yapı Kredi bankası
  • Ziraat bankası

Kredi almaya hak kazandıkları bildirilen işletme sahipleri yukarıda belirttiğimiz bankalardan bir tanesine giderek bu krediyi almak için başvuru yapması gerekmektedir. Bu noktada bir çok işletme sahibi bankalar tarafından kredinin verilmemesi konusunda rahatsızlıklarını dile getirmiştir. 50 bin liralık faizi kosgeb tarafından ödenen bu kredi de unutmamız gereken bir konu bulunmaktadır. Bankalar bu krediyi verirken kendi kredi değerlendirme kriterlerine uygun olan işletmelerin kredisini onaylamaktadır. Bu konuda her ne kadar Kosgeb başkanı Recep Biçer tarafından açıklamalar yapılmış olsa da bankalar kendi kriterlerinin dışına çıkmamaktadır.

Faizsiz kosgeb kredisi veren bankalar ve şartları

En Kolay Kosgeb Kredisi Verin Banka Hangisi?

Kosgeb faiz destekli 50 bin liralık kredi için protokol imzalayan bankaların hepsi krediyi vermek için görevlendirilmiştir. Fakat bu kredi imkanında kosgeb sadece faiz desteği sağladığı için kredinin ana parasının ödenmesi işletme sahiplerinin sorumluluğunda bulunmaktadır. Bundan dolayı bankalar krediyi alacak olan işletmelerin önceki yıllardaki kredi notu ve bankacılık işlemleri gibi kriterlerini baz almaktadır. Açıkça söylemek gerekirse Faizsiz Kosgeb Destek Kredisi almaya hak kazananların asıl belirleyicisi bankalar olmaktadır. Bu noktada bankalardan hangisi kosgeb kredisini daha kolay vermektedir? sorusunun cevabını da otomatik olarak vermiş oluyoruz. Biraz daha açıklamak gerekirse; aslında bankaların arasında bu krediye vermek için aranan kriterlerde bir farklılık bulunmamaktadır.

Kosgeb Kredisi Veren Bankalar
Kosgeb Kredisi Veren Bankalar

Bütün bankalar kredi verecekleri zaman kredi talebinde bulunan işletmeleri aynı tarz araştırma kriterlerinden geçirmektedir. Fakat bu konuda Kosgeb Kredisini Almanın En Kolay Yöntemi olarak daha önce işletmenizin kredi ihtiyaçları ve bankacılık işlemleri için çalıştığınız bankaya başvuru yapmanız olmaktadır. Kredi talebi değerlendirmesinde işletmenizin bu bankalardan bir tanesi ile yapmış olduğu düzenli kredi ödemesi ve hesap hareketliliği Kosgeb Kredisini almanıza yardımcı olmaktadır. Bu gibi durumların dışında Kosgeb Kredisi Veren Bankalar arasında herhangi bir farklılık bulunmamaktadır. Bunun için Kosgeb Faizsiz Kredisini En Kolay Veren Banka Hangisi? sorusuna en net cevap şuana kadar çalıştığınız banka hangisi ise o banka olabilir!

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir