Home - Kredi kartı - En çabuk kredi kartı veren bankalar
En çabuk kredi kartı veren bankalar
En çabuk kredi kartı veren bankalar

En çabuk kredi kartı veren bankalar

Günümüzde kredi kartı kullanan vatandaşlarımızın sayısı büyük oranda artış göstermektedir. Bu artış yaşam koşullarının oranıyla bağlantılı olarak değişim göstermektedir. Doksanlı yılların son zamanlarına kadar veresiye satışı yapan bir çok işletme varken iki binli yılların başlarında yerini kredi kartlarına bırakmıştır. Kredi kartı ile alış veriş yapmak ticaretle uğraşan esnafların yararına olurken bir çok kart kullanıcısı da bu durumdan oldukça hoşnut kalmaktadır. Kredi kartı doğru şekilde kullanıldığında çok avantajlı nakit aracı olurken yanlış kullanımlarda ise bir çok vatandaşımızı zor durumda bırakmaktadır. Banka kuruluşlarının da artış gösterdiği ülkemizde çok sayıda vatandaşımız en çabuk kredi kartı veren bankalara başvurusunda bulunmuştur.

En kısa sürede kredi kartı veren bankalar hangileridir?

En kısa sürede kredi kartı veren bankalar arasında ilk sıralarda yer alan bankalar HSBC, Garanti bankası Bonus ve Ziraat bankaları olarak belirlenmiştir. Akbank, Vakıfbank, Finansbank, Yapıkredi bankaları da avantajlı bankalar arasında yer almaktadır. İsmini saymış olduğumuz bankalara kredi kartı başvurusu yapmış olduğunuz taktirde sizde bankaların sunmuş olduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

HSCB kredi kartı başvurusu nasıl yapılmalıdır?

HSBC kredi kart başvurusu yapmak için size en yakın banka şubesine giderek kart başvurusu yapacağınızı bildirmeniz gerekmektedir. Kart başvurusu yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalısınız. Nüfus cüzdanınız ile başvuru yaparak size sunulan başvuru formunuzu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru Formunuzu doldurup onayladıktan sonra banka sizin bilgilerinizi incelemeye alacaktır. İnceleme sonucunda hiç bir olumsuz bilgi ile karşılaşmadığınız takdirde kredi kartı başvurunuz onaylanacaktır.

Garanti bankası Bonus kart başvurusu nasıl yapılır?

Garanti bankası kredi kartı başvurusu yapmanız için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekecektir. Bonus kart için Garanti bankası şubelerine giderek kart başvurusunda bulunmak istediğinizi dile getirebilir ve başvuru formunu doldurarak kart işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Başvuru formundaki tüm bilgileri doldurup onayladıktan sonra banka sizin bilgileriniz üzerinden ayrıntılı inceleme yapacaktır. Hiç bir olumsuz durum görülmediği takdirde kredi kartı başvurunuz onaylanacaktır.

Ziraat bankaları kredi kartı başvurusu

Kredi kartı başvurusu yapmak için ziraat bankası şubelerine başvuruda bulunabilir ve size sunmuş oldukları formu doldurabilirsiniz. Başvuru formundaki bütün bilgileri eksiksiz tamamladığınız takdirde kart başvurunuz dikkate alınacak ve hiç bir engel görülmediği takdirde kredi kartı onayınız gerçekleşecektir.

Ayrıntılı bilgi için en yakın ziraat bankası şubelerine başvuruda bulunabilir ve kesin bilgiler alabilirsiniz.

Kredi kartı kullanımı nasıl olmalıdır?

Kredi kartı başvurusu onaylanan müşterilerin kartları on veya on beş gün içinde ellerinde olacaktır. Kart başvurusu yapan vatandaşlarımızın kartlarını dikkatli kullanması gerektiğini söyleyerek küçük bir öneride bulunmak istiyoruz. Kredi kartı kullanımı son derece yaygın bir nakit aracıdır. Bir çok mağazada, marketlerde nakit para taşımak yerine kredi kartı kullanmayı tercih eden vatandaşlarımızın kart ücretleri geldiği zaman aylık taksit miktarını yatırmaları gerekmektedir. Asgari tutarını ödemenizi tavsiye etmiyoruz çünkü Kart borcunuzun asgarisini ödemeniz sizin sıkıntıya düşmenize sebep olacaktır. Bunların yanında kredi kartınızı her alış verişinizde kullanmamalısınız. Örneğin market alış verişlerinizde, akaryakıtlarda, lokanta ve restoranlarda, oyun salonlarında ve tek çekim gerektiren bir çok alanda kullanmamalısınız. Aksi bir durum söz konusu olduğunda ise, kart borcunuz giderek artış gösterecek ve sizin sıkıntı yaşamanıza sebep olacaktır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir