Home - Emekli Kredisi - Emekliye en hızlı kredi veren banka
emekliye-en-hızlı-kredi-veren-bankalar
emekliye-en-hızlı-kredi-veren-bankalar

Emekliye en hızlı kredi veren banka

Emekli maaşı alanlara anında kredi veren bankalar

Emeklilerin sabit bir gelirleri olduğu için rahatlıkla tüm bankalardan kredi çekebilirler. Fakat 70 ve 85 yaş üstü olan emekliler, yaş sınırından dolayı bazı bankalardan kredi alamayabilirler.  Bankalar finansal rekabet ortamından ötürü en uygun ihtiyaç kredisi, en uygun taşıt kredisi ve en uygun konut kredisini tüketicilerine sunabilmek adına adeta yarışmaktadırlar. Ancak bunu yaparken şube giderlerini kar marjlarını da dikkate almak zorundadırlar.

Emekli kredisi alabilmek için aslında çok ciddi ve uğraştırıcı şartlar mevcut değildir. Bütün ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerinde olduğu gibi ilk şart kredi notunun risk grubunda yer almamasıdır. Bildiğiniz gibi kredi notu; Geçmişteki bankacılık işlemlerinize verilen puan sistemidir. Eğer düzenli ödemeleriniz var ise kredi notunuz yüksektir ve kolaylıkla kredi çekebilirsiniz fakat aksayan ödemeleriniz var ise muhtemelen kredi notunuz düşüktür ve risk grubunda yer aldığınız için kolayca kredi alamayabilirsiniz. Bunun haricinde emekli kredisi şartlarından bir diğeri de yaş sınırı uygulamasıdır. Çoğu banka 70 yaş ve üzerine kredi vermede tereddüt etmektedir. Bu sebeple de kimi bankalar 65 yaş üzerine kimi bankalar da 80 yaş üzerine müşterilere emekli kredisi sunmamaktadır.

Emekli maaşına kredi hesaplama (2019 yılı)

SGK emekli maaşlarını Yapı kredi bankasından alan emekliler bu krediden ve 36 ay vade seçeneğinden faydalanabilirler. Örneğin; 5.000 TL tutarını 24 ay vadede ödemek isterseniz eğer aylık faiz oranı %1,40, tahsis ücreti 25 TL, aylık taksit tutarı da 254 TL olacaktır. 10.000 TL miktarını 36 ay vade ile ödemeyi seçtiğinizde de aylık faiz oranı %1,37, aylık taksit ödemesi 370 TL ve kredi tahsis ücreti 50 TL olarak ele alınacaktır. Yapı kredi ile emekli kredisi ödemelerinizi maaş durumunuza göre ayda bir olarak ya da 3 ayda bir olarak yapabilirsiniz. Başvuruda bulunmak için, SMS ile “Kredi türü (boşluk) TCKN (boşluk) aylık net gelirinizi” yazıp 4411’e gönderebilirsiniz. 444 0 444 Yapı kredi telefon bankacılığı kanalı, Yapı kredi şubelerini ve İnternet şubesini kullanabilirsiniz.

Garanti bankası emekliye özel kredi ürünü ile maksimum 36 aya kadar vade yapabilirsiniz. 36 ay vade için aylık faiz oranı %1,47 faiz oranı bulunur. Kredi tahsis ücreti çekilen kredi miktarının %0.5’i olarak ele alınır. Bu pakete başvuru yapmak için Cep şubesini, İnternet şubesini ve Garanti bankası şubelerini kullanabilirsiniz.

Vakıfbank da emekliye kredi veren bankalardan biridir. Emekli maaşınızı Vakıfbanktan alıyor iseniz emekli kredisi ürününe başvuru yapabilirsiniz. Maksimum 36 ay vade imkanı vardır. 36 ay vadede aylık %1,29 gibi bir faiz oranı olacaktır.

Ing bank sunduğu düşük faiz oranları ile emekli olanlara en uygun ihtiyaç kredisini sunan bankalar arasında yer alır. Bu ürün ile kredinizi 36 ay vade yaparak kullanabilirsiniz. Bu vadede aylık akdi faiz oranı %1,39 olacaktır. Örneğin; 10.000 TL tutarını 36 ay vade ile geri ödediğiniz zaman 379 TL artan aylık taksitleriniz olacaktır.

İş bankası emekli kredisinden maaş ödeme şeklinize göre ayda bir ya da üç ayda bir taksitli olarak faydalanabilirsiniz. 36 aya varan vade seçeneğinde faiz oranı %1,60 olarak hesaplanır. Başvuru yapmak için İş bankası şubelerine uğrayıp bireysel müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz.

Bu bankaların dışında Ziraat bankası emekli biz tüketici kredisi, Ing bank emekli kredisi, Denizbank emekli kredisi gibi pek çok seçenek de mevcuttur.

SGK maaşlarını Yapı kredi bankası üzerinden alıyorsanız, bu kredi ürününden faydalanabilirsiniz. Maksimum vade seçeneği 36 aydır. Örneğin; 5.000 TL tutarındaki bir krediyi 24 ay vade ile geri öderseniz aylık %1,40 gibi bir faiz oranı ödersiniz. Bu şekilde aylık taksit miktarı 254 TL, kredi tahsis ücreti de 25 TL olarak hesaplanacaktır. Şayet 10.000 TL’lik bir kredi çekip 36 ay vade imkanını seçerseniz aylık %1,37 faiz oranı, aylık 370 TL taksit ödemesi 50 TL de tahsis ücreti olacaktır. Yapı kredi emekli kredisi ödemeleriniz ayda bir ya da 3 ayda bir olarak yapabilirsiniz.

Emekli kredisi gerekli belgeler

*Nüfus cüzdanı ya da vatandaşlık numarası bilgisinin olduğu bir belge
*Emekli belgesi, emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi, emekli maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı.
*İkametgah belgesi

Sizler de görmüş olduğunuz gibi emekli kredisinin pek fazla koşulu yoktur. Düzenli geliriniz mevcut olduğu için kredi notunuz düşük bile olsa çoğu bankadan kolaylıkla kredi çekebilirsiniz. Bazı durumlarda ek belge talebi bulunabilir.

Sizlere bu yazımızda emekli olanlar için en uygun ihtiyaç kredisi çeşitlerini derledik. Fakat sizler de başvuru yapmadan 1-2 gün önce güncel faiz oranlarını yine İnternet üzerinden inceleyebilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir