Home - Emekli Kredisi - Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2019
emekliye kredi veren bankalar
emekliye kredi veren bankalar

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2019

Ptt ve bankalar tarafından emekli maaşına verilen krediler

Bu makalemizde bankaların emekliler için vermiş oldukları kredi paketlerini, uygun teklifli kredi seçeneklerini mukayese edip, en düşük faiz oranı ve en uygun emekli  kredileri hakkında bilgi aktaracağız.

Günümüzde banka denince devlet destekli veya özel teşebbüsler kurulan bankalar vardır. Bu bankalar her zaman müşterilerine en iyi hizmetleri sunabilmek için sürekli yenilikler,krediler ile tüketicinin ihtiyaçlarına göre çoğu hizmet ürününü ortaya sunmaktadırlar.Tabi bankaların bu hizmetlerine bakıldığında göze çarpan en fazla çeşit çeşit banka kredileri gelmektedir. Tabi ki bu krediler arasında emeklilik kredisidir.

Tüketicilerin birçok ihtiyacına karşılık olarak düşük faiz oranları ve makul ödeme koşulları ile verilen bu kredi her emekli olan vatandaşımız talep edebilir. Bankalar derli toplu olarak çalışmayı tercih ettikleri müşteriler arasında genelde emekliler birinci sıradadırlar Her ay derli toplu olarak maaş alan bütün emeklilik kredisi veren bankalar hangileri derseniz, Dediğimiz gibi bankaların en gözde tüketicisi emekli müşterileridir. Emeklilerin derli toplu ve net bir maaşları olduğu için bankaların vermiş olduğu düşük faizli ve uzun vadeli çoğu kredi kullanma hakkın sahipler. Yani ihtiyaç kredisinden araç kredisine, tatil kredisinden konut kredisine kadar aklımıza ne geliyorsa çoğu kredi çeşitlerinden istedikleri gibi kullanabilirler. Ayrıca çoğu banka emeklilik maaşını kendi bankasına taşıyan müşterilerine daha düşük faiz oranları ile kredi imkânını sunmaktadır. Emeklinin ihtiyacına kredi veren bankalar hangisi dersek hemen hemen tamamı vermektedir. Günümüzde emekli vatandaşlarımız arasında 65 yaş üstü olanlara bile çoğu banka kredi kullandırma adına yeni kredilerinin tanıtımını da yapmaktadırlar.

Emeklilerin, hayat boyunca sabit bir gelirleri olmasından ödeyeme durumuna düşme olasılıkları yoktur. Bu nedenle bankaların birçoğu belirli limitler ile bütün emeklilere kredi kampanyaları düzenlemektedir. Emeklilik kredisi veren bankalar hangileri problemuza yanıt ise aşağı yukarı bütün bankalar kredi vermektedir. Aslında bir çok insan emekli olduğunda rahat etmeyi ve yaşam standardının iyileşmesini bekler. Fakat günümüz şartlarında emekli maaşı ve ikramiyeler buna izin vermemektedir. Çünkü hayat şartları zorlaşmaktadır, emeklilerin her ne kadar sabit bir gelirleri olsa da faturalara uygulanan zamlar, kiraların artması, alınan yiyecek ve giyim ürünlerinin pahalılaşması gibi durumlar maalesef emeklileri de zorlamaktadır. Bu sebeple de emekliler de bankaların kapısını çalmaktadır. Emekli kredisi veren bankaların sayısı epey çoktur. Bankacılık sektöründe hizmet veren gerek özel gerek devlet destekli bir çok banka müşteri portföyünü genişletme, müşteri taleplerine karşılık verme amacı ile bir çok kategoride kredi paketi düzenlemektedir. Bankaların sunduğu hizmetler arasında en çok talep gören ürünler genellikle krediler olmaktadır.Bildiğiniz gibi artık banka kuruluşları geliri olmayan müşterilere, ev hanımlarına dahi kredi imkanı sunmaktadır. Durum böyle olunca da emeklilere kredi vermek aslında daha kolaydır, çünkü en azından emeklilerin düzenli bir aylık gelirleri mevcuttur. Bu açıdan bankaların en gözde müşterileri aslında emeklilerdir. Bu sebeple belirli limitler dahilinde hemen hemen her banka emekli kredisi vermektedir.

Emekli kredisi yaş sınırı

Her ay düzenli olarak maaş alan emekliler, bankaların vermiş olduğu düşük faiz oranları ve uzun vade imkanları ile bir çok kredi paketini de kullanabilirler. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, tatil kredisi ya da konut kredisine başvuru yapabilirsiniz. Yalnızca bazı bankalarda emekli yaş sınırı vardır. Bu açıdan kimi bankaya göre 70 yaşına kadar kimi bankaya göre de 80 yaşına kadar kredi çekebilirsiniz.  Emekli kredisinde yaş sınırı vardır. Fakat bu sınır bankadan bankaya, seçtiğiniz vadeye göre değişebilmektedir. Bu sınır genellikle bankalarda 65 ve 85 yaş üstü müşteriler için geçerlidir. Örneğin; Ziraat bankası yaş sınırlaması 80 olarak belirtilmektedir ama bir diğer bankada bu sınır değişebilir.Bilindiği üzere emekli deyince aklımıza uzun yıllar bir işte çalışmış ve emekli olmuş, şuanda da düzenli maaşı olan bireyler gelmektedir. Emeklilerin, hayatları boyunca sabit bir gelirleri var olduğu için hemen hemen bütün bankalar çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Çünkü ister ssk emeklisi, ister bağ kur ister emekli sandığı emeklisi olsun neticede hiç bir emeklinin maaşının yatmaması gibi bir durum yoktur. Ve bu da bankalara güven vermektedir. Fakat maaşları net olduğu için kullanabilecekleri krediler de limitli olacaktır.

Genellikle emekliler maaşlarını Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halk bankası gibi devlet bankalarından almaktadırlar. Bu sebeple de diğer özel kökenli bankalar da bu müşterileri bünyelerine almak adına çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Örneğin; Emeklilere altın kampanyası, maaşını taşıyan emekliye faizsiz kredi kampanyası gibi…

Emekliye kredi veren bankalar konusunda; Bankalar genellikle emekli maaşına göre en uygun krediyi sağlarlar fakat kredi başvurusu yapan kişinin ödemelerinin düzenli olması ve bankalarla sorun yaşamamış olması yine önemli kriterlerden biridir. Yani yine karşımıza kredi notu çıkmaktadır. Ve maaş alınan bankanın kredi başvurusunda bulunmak bu bakımdan size avantaj sağlayabilir. Çünkü bu banka maaşınız yattığında taksitlerinizi otomatik olarak çekecektir. Ziraat bankası uzun yıllardan beri müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bunun yanı sıra maaşlarını diğer bankalardan alan müşteriler, emekli maaşlarını Ziraat bankasına taşıdıklarında bir çok avantajdan da yararlanabilirler. Örneğin; Emekli maaşınızı Ziraat bankasına taşıdığınızda hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Kredi taksitlerinizi maaş döneminize göre ödeyebilirsiniz. Ve Ziraat bankasından maaş alıyorsanız uygun faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Bu krediyi 36 aya varan vade ile kullanabilirsiniz. Emekli biz tüketici kredisini maksimum 36 aya varan vade ile  kullanabilirsiniz.

İş bankasının emeklilere özel kredi paketinde;Emekli maaşını İş bankasına aktaran tüm Sgk emeklileri, emekli maaşlarının ayda bir ödenmesine bağlı olarak ayda bir taksit ödemeli veya emekli maaşlarının üç ayda bir ödenmesine bağlı olarak üç ayda bir taksit ödemeli emekli kredisinden faydalanabilirsiniz. 36 ay vadeye kadar %1,60 faiz oranı üzerinden yararlanabilirsiniz. İş bankasının emekli kredisi için gerekli belgeler; Nüfus cüzdanı, başvuru formu, gelir belgesi, emekli tanıtım kartı ve emekli banka hesap cüzdanıdır. Halk bankası da birçok kredi kampanyasının yanında emekliye kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Halk bankasının Gülen emekli ihtiyaç kredisi paketinde 36 ay vade ile yararlanabilirsiniz. Bu krediye başvuruda bulunmak için, “EMEKLİ, T.C. kimlik no, gelir bilgisi, talep edilen tutar” yazılarak 3452’ye kısa mesaj yollayabilirsiniz. Ya da Halk bank şubelerinden, İnternet şubesinden, İnternet sitesinden veya Halk bank Dialog’tan başvuru yapabilirsiniz.

Yapı kredi bankası da emekliye kredi veren bankalar arasında yer alır. Maaşını Yapı krediden alan emekli müşterilerine özel bir kredidir. 36 aya varan vade olanağını kullanabilirsiniz. Taksit ödemelerinizi ayda bir veya 3 ayda bir olarak yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak; 5.000 TL’yi 24 ayda ödemek isterseniz kredi tahsis ücreti 25 TL’dir. Ing bank da emekliye kredi veren bankalardan bir diğeridir. Ing emekli müşterilerine özel olarak ihtiyaç kredisi paketi sunmaktadır. 36 ay vade ile  yararlanabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti diğer kredilerdeki gibi, çekilen kredinin %0.5 ‘i kadardır. Eğer farklı bir bankadan emekli maaşı alıyorsanız, Ing bankasına bu maaşı taşırsanız eğer 3 çeyrek altın kazanabilirsiniz. Ing bank’ın Kredi Postam ürünü ile kredi işlemlerinden 75 yaşına kadar olan müşteriler yararlanabilir. (Müşterinin yaşı ve kredi vade süresinin toplamı 75 yılı geçmeyecektir.) 36 ay vadede 45.000 TL’ye kadar aylık %1,54 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank da düzenlediği bir çok kredi paketi ile emekliye kredi veren bankalar arasında yer alır. Emekli maaşınızı Vakıfbank üzerinden alıyorsanız taksitli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. 36 aya varan vadeler ile 10.000 TL’ye kadar kredi çekebilir, kefilsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Örneğin;10.000 TL’yi 36 ay vade ile geri ödemek isterseniz aylık %1,29 faiz oranına tabii tutulursunuz. Bu bankaların yanı sıra Vakıfbank’tan da 80 yaşına kadar olan müşteriler, Teb Jet kredi ile 70 yaşına kadar olan müşteriler, Şekerbank ile de 75 yaşına kadar olan müşteriler PTT emekli kredisinden faydalanabilir.

Sizler de bahsetmiş olduğumuz bankaların emekli kredi paketlerinden yararlanabilirsiniz. Size uygun vade seçeneğini ve uygun faiz oranını sunan bankaya başvuruda bulunabilirsiniz.

Ayrıca 45.000- 50.000 TL’ye kadar kredi için yine “PTT destekli emekli kredileri”ni tercih edebilirsiniz. Bu alanda yüksek limitli kredileri Ing bank ve Denizbank sunmaktadır.

Maaşını PTT’den alan emekliler için PTT- Aktifbank işbirliği ile 80 yaşına kadar kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. (Müşterinin yaşı ve vade süresinin toplamı 83 yılı geçemeyecektir. Örnek verecek olursak 80 yaşında olan bir emekli 4 yıl vadeli kredi alamayacak fakat 3 yıl vadeli kredi alabilecektir.) Bu ürün ile 36 ay vade seçeneğini kullanıp 40.000 TL’ye kadar olan finansal gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz.

Emeklilere özel kredi veren bankalar aşağıdadır;

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir