Home - Krediler - Dış Ticaret Kredisi Veren Bankalar Ve Şartları 2019
Dış Ticaret Kredisi Veren Bankalar Ve Şartları

Dış Ticaret Kredisi Veren Bankalar Ve Şartları 2019

Dış ticaret kredisi, ürünlerini başka ülkelere satan veya ürünlerini başka ülkelerden temin eden firmaların sık kullandığı kredi çeşitlerindendir. Dış ticaret kredisini veren bankalar sadece firmaların ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayarak ülke ekonomisine de büyük katkılar sunmaktadır. Dış ticaretin gelişmesi ülkenin mali hesapları tarafında büyük önem taşımaktadır. Dış ticaret oranının artmasıyla cari açık oluşumu engellenmektedir. Bu taraftan bakıldığında dış ticaret kredisi veren bankaların ekonomiye yardımcı oldukları söylenebilir. Bu tür kredilerin kullanımı artmasıyla nedeni ile ihracat konusunda önemli gelişmeler yaşandığını söylemeden geçemeyiz. Bu durumlarda ithalatında kalitesinin yükselmesini sağlar. İşte bu krediyi veren bankalar ve ayrıntıları;

Ziraat Bankası Dış Ticaret Kredisi

Ziraat Bankası, dış ticaret konusunda kredi veren bankalardandır. İhracatta üretim yapan firmalara destek çıkmakta olan Ziraat bankası, dış ticaret kredilerinde resmi harç bağışıklığı ve vergi sağlamaktadır. Gereken belge ve bilgilerin Ziraat Bankasına ulaştırılması sonucunda müşterinin Resmi Harç muafiyetinden faydalanması bekleniyor. 1 yıllık vadeyle verilen dış ticaret kredisi ihracatın boyutuna göre vadesi bir buçuk yıla kadar uzatılabilmektedir. Kredi çektiğiniz firmanın yapacağı ihracat hareketinde finansman desteğini Ziraat Bankası’ndan alarak firmanızın ön planda olmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda da ihracat etmek istediğiniz ürünleri dünyanın her yerine pazarlayarak güzel gelirler sağlayabilirsiniz.

İş Bankası Dış Ticaret Kredisi

İş bankası bu sektöre başarılı ve tecrübe edinmiş bankalardandır. Dış ilişkileri bulunan kullanıcılarına TL ve döviz üstünden bu krediyi kullandırmakta olan İş Bankası, profesyonel çalışanlarla sektörle alakalı bilgilerini ve tecrübelerinizi en yüksek düzeye çıkarmada yardımcı olacaktır.

Ürün ihracatının dışında da ekipman, makine gibi ürünlerin ihracatını yapacak olan firmalara da destek veren Türkiye İş Bankası, bu durumda diğer bankalardan farkını yansıtmaktadır. İş bankası dış ticaret kredisi sadece TL endeksli olarak değil, döviz endekslide olabilmektedir.

İNG Bank Dış Ticaret Kredisi

ING Bank da dış ticaret kredisini müşterilerine sunmaktadır. Güven hesabı kredilerinden, Eximbank kredi şekillerine kadar ihracat ve dış ticaret kaynağı olan kredilerin tümünde İNG Bank hizmet vermektedir. Dış Ticaret adında kredi veren bankaların arasında oldukça popüler olan bir bankadır. Kredi başvurusu yapılan firmaya ait ürünlerin dünyanın dört bir yanına tanıtılması adına önemli bir konuma sahiptir. ING Bank, dış ticaret adındaki kredileri, işlerinizi geliştirerek çıtayı yükseltmeye yardımcı olacaktır. Çıtayı yükselttiğinizde ise dış dünyayı daha iyi tanıma imkanınız olacaktır. Faiz ve vade oranlarında uygunluk gösteren ING Bank Dış Ticaret bilgileriyle daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler bankanın şubesine giderek sorumlulardan destek alarak başvuru yapabiliriler.

Denizbank Dış Ticaret Kredisi

Denizbank’ da müşterilerine dış ticaret kredisi desteğini sunmaktadır. Bu konuda çok başarılı bir profile sahip olan Denizbank, ihracat öncesinde, ihracat anında ve ihracat sonunda gerek duyacağınız nakit miktarını uygun faiz oranlarıyla karşılamaktadır. Denizbank şubesi Eximbank ve dövize bağlı dış ticaret kredisinde de müşterilerine hizmet vermektedir. Bunun dışında da ülke kredileri, ithalat kredileri ve aval kredi olarak adlandırılan kredilerde aktif ve etkin bir rol oynamaktadır. Denizbank dış ticaret kredisinden faydalanmak için Denizbank şubesine giderek daha ayrıntılı bilgileri öğrenmeniz sonucunda bu kredi için müracaatta bulunabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir