Home - İşyeri Açma Kredisi - Devletin Verdiği Faizsiz İş Kurma Kredisi
Devletin Verdiği Faizsiz İş Kurma Kredisi
Devletin Verdiği Faizsiz İş Kurma Kredisi

Devletin Verdiği Faizsiz İş Kurma Kredisi

2019 Yılında devletin vermiş olduğu faizsiz iş yeri açma kredisi

2019 yılında kendi işletmesini kurarak hayallerindeki iş yerinin sahibi olmak isteyen çok sayıda gencimizin olduğunu hepimiz tahmin edebiliriz. Hayallerinin peşinden koşan ve aynı zamanda kendi işletmesini kurmak isteyen genç girişimcilerimize özel çok sayıda banka iş yeri açma kredisi vererek ülkemizde para döngüsünün olmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda esnaflarımız için, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için çok sayıda banka kredi imkanı sunarak işletmesini büyütmek isteyen ve ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlarımıza finansman sağlamaktadırlar. Bu sebeple bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Devletin verdiği faizsiz iş kurma kredisi adlı başlığa değinerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Devlet destekli iş yeri açma kredisi

İş yeri açmak isteyen girişimciler için banka kredilerinin yanı sıra devlet destekleri ve hibe kredi imkanları da yer almaktadır. Hibe kredilerden yararlanmak isteyen girişimcilerin Türkiye cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmaları gerektiği gibi aynı zamanda 18 yaşını doldurmuş olmaları yani reşit olmaları ve girişimcilik sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Girişimcilik sertifikasına sahip değilseniz eğer Halk eğitim merkezlerinde verilen girişimcilik kurslarına başvuruda bulunarak bu sertifikaya sahip olabilir ve KOSGEB destekli hibe kredilerden yararlanabilirsiniz. Başvuruda bulunmadan önce düzenli olarak yapmak istediğiniz işe dair bir plan çıkartmanız gerekecektir. Hazırlamış olduğunuz iş planı ile başvuru yapmış olduğunuzda ve olumlu cevap almış olduğunuzda devlet destekli iş yeri açma kredisi olan 50 bin liralık hibe kredilerden yararlanabilirsiniz.

İş yeri açma kredisi almak için verilen eğitimler nelerdir?
İş yeri açma kredisi almak için verilen eğitimler nelerdir?

İş yeri açma kredisi almak için verilen eğitimler nelerdir?

İş yeri açmak için elinizde bir sermayeniz yok ise devletin genç girişimcilere sunmuş olduğu hibe kredilere başvuru yapabilirsiniz. Fakat bunun öncesinde bir eğitim almanız şart olacaktır. 2019 yılı içerisinde verilen kurs tarihlerini takip ederek size en uygun olan tarihte bu kurslar için başvuruda bulunabilirsiniz. Bulunduğunuz il ve ilçedeki kursları ve tarihleri belirledikten sonra size en yakın olan kurs merkezine başvuruda bulunarak eğitiminizi alabilir ve daha sonrasında iş yeri açma kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

İş kurma kredisi veren bankalar hangileridir?

Ülkemizde hizmet veren yerli ve yabancı tüm bankalardan iş kurma kredisi almanız mümkün olacaktır. İş kurma kredisinden yararlanmak isteyen girişimciler vergi mükellefi oldukları taktirde bankaların sunmuş olduğu Kobi kredilerinden yararlanabilirler. Eğer başvuruda bulunan girişimci henüz vergi mükellefi değil ise Bireysel kredilere başvuruda bulunabilir ve ihtiyaçları doğrultusunda kredi imkanlarından yararlanabilirler. İş kurma kredisi veren bankaların listesi aşağıda maddeler halinde sırası ile yer alacaktır.

 • Ziraat bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Yapıkredi
 • Finansbank
 • ING bank
 • Denizbank
 • Fibabanka
 • Garanti bankası

Yukarıda listesini ermiş olduğumuz bankaların dışında daha bir çok banka iş kurmak isteyen girişimcilerimize özel veya işletmesini büyütmek isteyen esnaflarımıza özel kredi imkanları sunmaktadırlar. Bankalar kredi verirlerken başvuruda bulunan işletme sahibinin veya girişimcinin ödeme gücüne bakarak kredi verirken aynı zamanda üçer aylık, aylık veya yıllık olarak ödeme planı hazırlarlar.

Ziraat bankası iş yeri açma kredisi

Ziraat bankası iş kurmak isteyen girişimcilerimize, esnaflarımıza, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerimize, ev hanımlarına, sigortasız olarak çalışan vatandaşlarımıza kredi imkanı sağlamaktadır. Kamu bankalarından bir tanesi olan ziraat bankası aynı zamanda KOBİ bankacılığında lider bir kuruluş olmuştur. İş yeri açmak isteyen girişimciler bankanın kredi talebinde bulunmuş olduğu taktirde gelir belgeleri ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Gelir belgesine sahip olmayan vatandaşlarımız ise çekmiş oldukları krediyi geri ödeyebileceklerini taahhüt edecek kira geliri veya ipotek olarak gösterebilecekleri bir belge ile başvuru yapmaları gerekecektir.

İş yeri açmak için ipotek gösterilir mi?

İş yeri açmak isteyen girişimcilerimiz bankalara başvuru yapmış oldukları taktirde bir gelir belgesi göstermek zorundadırlar. Herhangi bir gelir belgesine sahip olmayan girişimciler iş yeri açma kredisi talebinde bulunmuş oldukları taktirde üzerlerine kayıtlı olan gayrimenkulleri ipotek ettirerek iş yeri açma kredisi çekebilirler. Gayrimenkulü ipotek olarak göstermiş olduğunuzda banka tarafından bir eksper gönderilir ve taşınmazın değeri tespit edilir. Eksperin tespitine göre belirlenen değerin yüzde ellisi oranında iş yeri açma kredisi sağlanır.

Vakıfbank bireysel iş yeri açma kredisi
Vakıfbank bireysel iş yeri açma kredisi

Vakıfbank bireysel iş yeri açma kredisi

Vakıfbank iş yeri açmak isteyen girişimcilerimize özel kredi imkanları sunarak hayallerinizi gerçekleştirmeniz için aracı olmaktadır. Banka her ay düzenli bir gelire sahip olan vatandaşlarımız için veya standart bir gelire sahip olan vatandaşlarımız için bireysel iş yeri açma kredi imkanı sağlamaktadır. Eğer vergi mükellefi iseniz yani küçük ve orta büyüklükteki bir işletmeye sahip iseniz bankanın sunmuş olduğu kobi kredilerine başvuru yapmanız gerekecektir. Vakıfbank’ın sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanmak istediğinizde kredi notunuzun yüksek olması gerektiği gibi aynı zamanda banka ile yapmış olduğunuz işlemlerinizde kara listeye girmemiş olmanız gerekmektedir.

Faizsiz iş yeri kurma kredisi Halk bankası

Kamu bankalarından biri olan Halkbank iş kurmak isteyen girişimcilerimizin arkasında olarak en uygun kredi imkanları ile esnaflarımıza destek vermektedir. Halk bankası ülkemizde esnaflarımıza sıfır faizle kredi imkanı sağlayan tek devlet bankası olmaktadır. Halk bankası sıfır faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak isteyen girişimcilerimizden bazı şartlara uyum sağlamaları gerektiğini belirterek aşağıda paylaşacağımız kriterlere uyum sağlamaları gerekmektedir.

 • 3 yıllık ustalık belgesine sahip olan genç, yaşlı, kadın, erkek demeden tüm ustalar için faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır.
 • Eskimiş veya kaybolmaya yüz tutmuş olan sanatları sürdüren vatandaşlarımız için kredi imkanı sunulmaktadır.
 • KOSGEB’den onay alan ve projesi kabul görmüş olan kişiler için sıfır faizli iş kurma kredisi verilmektedir.
İş yeri açma kredisi hesaplama işlemi nasıl yapılır?
İş yeri açma kredisi hesaplama işlemi nasıl yapılır?

İş yeri açma kredisi hesaplama işlemi nasıl yapılır?

2019 yılında bankalar iş kurmak isteyen girişimcilerimiz için kredi imkanı tanımaktadır. Kredi talebinde bulunan vatandaşlarımızın kredi hesaplama işlemi şu şekilde yapılmaktadır.

 • Bankalar kredi imkanlarından yararlanan vatandaşlarımız için 100 lira dosya masrafı kesecektir.
 • Bankaların ortalama faiz oranları 1,15 ile 1,45 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Bu oranları da göz önüne alarak banka kredilerine başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Bankaların sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanmak için öncelikle tüm bankaların faiz oranlarını gözden geçirmelisiniz ve daha sonra size en uygun kredi imkanını sunan banka ile iletişime geçerek kredi işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir