Home - Hibe ve Teşvikler - Girişimcilere Devlet Destekleme Kredisi Ve Özellikleri

Girişimcilere Devlet Destekleme Kredisi Ve Özellikleri

Girişimcilere Devlet Destekleme Kredisi Ve Özellikleri

Girişimcilere Devlet Eli

Bilindiği üzere girişimcilere İş kurmak , hayvancılıkla uğraşmak , yatırım yapmak , büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık , süt hayvancılığı , arıcılık ile uğraşmak , çiftlik kurmak , mağaza ve dükkan devir almak , evlenmek , ev almak gibi daha birçok faaliyetlerinizi Devlet , KOSGEB aracılığıyla sağlamaktadır. Sağlanan bu kredi imkanlarının desteği devamlı müşterilerinin arkasındadır ve KOSGEB bunu uzun zamandır yapmaktadır bu işte devleşmiş olan KOSGEB yazdığımız tüm işlere büyük olanaklar sağlamıştır.

Sizlere yazdığımız bu makalede Devlet Destekleme Kredisi alımı , şartları ve daha birçok alt başlığı anlatacağız. Anlatacağımız bu konuların sizlere bilgi vermesi ve hayatınızda da harekete geçirebilmesini umuyoruz.

Devletimizin uyguladığı politika gereğince işsizlikle mücadele adına yapılmış olan yardım ve teşvikler , ülkemizde kendi işini kurup yapmaya başlayan veyahut iflas eşiğini yaşayan kurum ve kuruluşlar için görülmektedir.        Görüşüldüğü sırada KOSGEB bu durumu inceleme altına almış ve neler yapacağını araştırmıştır. Devletimiz ve yaptığı uygulamaları olumsuz yönde teşkil etmek , karalamak değil de , gelişen ve üreten ülkemizin bireyleri olaraktan ekonominin gelişmesi adına katkıda bulunmanız önemlidir. Katkıda nasıl bulunacağınız net olarak görünmekte bu kredilere başvuru yaptıktan sonra, sizlere kredi imkanı sunulursa bu kredinin sizlere getirdiği finansmanı doğru bir şekilde kullanıp işleri büyütmeniz gerekecektir. Daha doğrusu; isterseniz işinizi büyütün , isterseniz de iş kurun amacınızın girişimcilik ve bu doğrultuda geçimi sağlamak gibi olumlu bir şey ise devletimiz her zaman yanınızda olmaktadır. Bu konuda arkanızda KOSGEB gibi bir desteğin olması biliyoruz ki sizleri büyük ölçüde rahata kavuşturacaktır.

Esnafa Destek Kredisi

Esnaflarımızın da ihtiyaçları doğrultusunda devletimiz , yatırım yapmakta olan , iş kurmak isteyen ve hala çalışır durumda olan küçük , orta veyahut büyük ölçekli olarak işletme sağlayan esnaflarımızı desteklemek adına çeşitli krediler ve bu krediler dolayısıyla avantajlar sağlamaktadır. KOSGEB`in sağlamakta olduğu bu yardımlar ile beraber genellikle KOSGEB , kooperatifler ve dernekler gibi kuruluşlar ile bu desteğini ve avantajların devamını vermektedir.

Kredi almak isteyen esnaflar veyahut girişimciler , yapmış oldukları iş planı ile devlete başvurarak kredi alma şansını elde etmelilerdir. Elde ettikleri bu şansı iyi değerlendirmek adına kendilerini hazırlamıştır bundan dolayı da bankalarımız kendilerini An itibariyle Halkbank ve kooperatifler aracılığı ile 30.000 TL faizsiz kredi imkanı sağlanmaktadır. Sağlanan bu imkan ücretinde Halkbank 30 bin TL, dediğimiz gibi kooperatif ile beraber sizlere bazı şartlar karşılığı verilecektir.

Devlet Yardım Kredisi Alabilir Miyim ?

Devlet Destekleme Kurumları yardımlarını genelde durumu iyi olmayan ailelere yapmaktadır. Dediğimiz gibide maddi durumları anlaya bilmek için araştırmalar ve gerekli belgeler istenmektedir. Halk içerisinde devlet yardım kredisi olarak adından söz ettiren bu yardımlar Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından sağlanmaktadır. Maddi durumu olmayıp ve resmi belge ile bu durumu ispatlayan kişilere devlet maddi destekte bulunmaktadır. Verilen bu maddi destekte devletimiz bir nebze olsun kişilerin durumlarını stabil hale getirmek istemiştirler. Sizlerde durumu iyi değilse ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına başvuru yapabilirsiniz. Yapacağınız bu başvuruda sizlerden her kredi durumunda olduğu gibi bazı belgeler isteyeceklerdir bu belgeler sizlerin gelir durumu ile ilgili olan belgelerdir.

Başvuru şartları ve yöntemleri , başvurulan kurumlara ve talep edilen kredi miktarına göre değişim göstermektedir. Başvuru dahilinde KOSGEB kurslarına gitmeniz gerekmektedir. Kurslar bittikten sonra bazı kredileri alma imkanına sahip olursunuz.

 

 

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir