Home - Krediler - Denizbank öğrencilere eğitim ve öğretim kredisi

Denizbank öğrencilere eğitim ve öğretim kredisi

Denizbank öğrencilere eğitim ve öğretim kredisi

Denizbank cumhuriyetin kurulmasından sonra denizcilik işleri ile uğraşan esnafı ve işletmeleri kalkındırmak ve ihtiyaçları olan finansal desteği tek bir elden sağlamak amacıyla 1938 yılında kurulmuştur. Denizbank 1997 yılının başında Zorlu holding iştiraki olmuştur. İlerleyen yıllarda Zorlu Holding hisselerini Rusya’nın önemli finans kuruluşu olan Sherbank’a devretmiştir. Denizbank bu satın almalar ile yaşanan finansal büyümeler karşısında tüm teknolojik yatırımlarını yapmıştır. Denizbank tüm Türkiye’de 689 şubesi ile hizmet vermektedir.

Denizbank Türk vatandaşlarına tüm finansal hizmetleri sunmaktadır. Bunların yanında öğrencilere ve velilere yönelik kredi olanakları sunmaktadır. Tüm dünyada rekabetin arttığı bu zamanlarda eğitim hayatı da bu rekabetten payını almıştır. Veliler çocuklarına en iyi eğitimi aldırmak istemektedirler. Eğitim hayatı da her geçen gün fiyat olarak artmaktadır. Bazen bir ingilizce bilgisi bile ilerde iş hayatında kişilerin daha öne çıkmasını sağlayabilir. Özellikle yurt dışında alınmış bir ingilizce dil eğitimi veya MBA lisansı büyük farklar yaratabilir. Bu yüzden dönem dönem velilerin ve öğrencilerin kredi ve finans ihtiyaçları olabiliyor. Bankalar ve finans kuruluşları bu durumda özel kredi kampanyaları yapmaktadır. Denizbank’ta öğrencilere ve eğitimine önem veren kişilere özel kredi kampanyası yapmıştır.

Denizbank öğrencilere eğitim ve öğretim kredisi detayları

Denizbank öğrenci ve eğitim kredisi kapsamında kredinin limitini 10.000 TL olarak sınırlandırmıştır. Bu krediyi alabilmek için master, lisans veya doktorayı kazanmış olmalısınız. Bu öğretim kredisinde Denizbank özellikle en uygun faiz oranları vermiştir. Öğrencilere yönelik bu öğrenim kredisinde krediyi 12,24 ve maksimum 36 ay taksitle ödenebilmektedir.

Bu kredi ile ilgili örnek bir krediyi uzmanlarımız ile hesaplayacak olur isek 10.000 TL nin 36 ay boyunca aylık ödemesi 360 TL ödenmesi gereken tutardır. Denizbank öğrenim kredisindeki faiz oranı ise %1,22 dir. Bu kredide alınan dosya ve masraflar 110 TL ve 50 TL dir. Bu krediye başvurmak için istenen belgeler işe şu şekildedir. Eğer herhangi bir iş yerinde çalışıyorsanız buna ait maaş ve gelir belgesi gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi veya T.C numarası yazan herhangi bir resmi kimlik belgesi, muhtarlıktan veya nufüs müdürlüğünden alınacak bir adet ikametgah belgesi ve üniversite kayıt formu gerekmektedir.

Tüm bunların yanında Denizbank aynı zamanda öğretim kredisi kullanacak kişilerin kredi puanlarını da kontrol etmektedir. Daha detaylı bilgi için Denizbank web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Eğer 10.000 TL nin üzerinde bir nakit paraya ihtiyacınız var ise bireysel ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Bireysel ihtiyaç kredilerini de kredi uzmanlarımız ile birlikte sizler için inceledik. Bireysel kredi olarak 20.000 TL için başvuru yapılması durumunda bu kredinin maksimum ödeme taksit ayı 36 ay olmaktadır.Bu bireysel ihtiyaç kredisinde uygulanan faiz oranı %1,84 tür. 36 ay boyunca aylık ödenecek taksit miktarı 811 TL dir. Toplam ödenecek olan miktar ise 29.199 TL dir. Bireysel ihtiyaç kredisinde alınan kredi tahsil ücreti sadece 105 TL dir. Denizbank bu kredi için kredi başvurusunda bulunan kişilerden bazı belgeler istemektedir.

Denizbank bireysel ihtiyaç kredisi için istenen belgeler

  • Bireysel başvurularda T.C kimlik numarası yazan bir kimlik belgesi veya pasaport
  • Nufüs cüzdanının fotokopisi
  • Çalışan ise maaş bordrosu ve maaş yazısı
  • Maaş yazısını imzalayan kişiye ait imza sirküsü
  • Eğer bir iş yeri adına başvurulacak ise iş yerine ait vergi levhası, 6 aylık kar zarar tablosu, imza sirkisü, resmi gazete kuruluş duyurusu
  • Eğer banka gerekli görür ise kefil veya ilave ipotekler istenebilir.

Tüm bu bireysel krediler için Denizbankın tüm şubelerinden başvuru yapılabilmektedir. Diğer başvuru kanalları ise internet bankacılığı ve telefon bankacılığından başvuru yapılabilir. Başvuru yapmadan önce diğer bankalardan ödenmemiş veya problemli kredileriniz var ise önce kredi puanınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer maaşınızı Denizbank’tan alıyor iseniz veya bankacılık işlemlerinde Denizbank’ı tercih ediyorsanız daha kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz.

Denizbank tüm bireysel kredilerini iyice inceledikten sonra aylık taksit miktarını ödeyebileceğiniz bir rakama getirin. Bildiğiniz gibi artık tüm bireysel ve kurumsal bankacılık işlemlerini yapanlar için bir kredi puanı hesabı yapılmaktadır. Kredi puanı hesaplanır iken bugüne kadar almış olduğunuz kredilerin ödenme zamanları, kredilerin gecikip gecikmediği, kredilerin erken kapatılıp kapatılmadığı ve alınan kredilerin miktarına kadar çeşitli argümanlar ile değerlendirilmektedir. Kredi ve kredi kartı ödemelerinizi ne kadar düzenli yaparsanız kredi puanlarınız zaman ile yükselecek ve bundan sonra daha uygun şartlarda kredi alabileceksiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir