Home - İşyeri Açma Kredisi - Çiğ Köfte Dükkanı Açmak Ve Bayilikler
Çiğ Köfte Dükkanı Açmak Ve Bayilikler

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak Ve Bayilikler

Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak İsteyenlere İçin

4 yıl önce ülkemizin dört bir köşesinde açılmaya başlayan ve geçen yılda da, her geçen gün sayıları hızla artmakta olan çiğ köfte dükkanlarını biliyorsunuzdur. Sizde bu döngüye dahil olmak ister iseniz, sizin için önemli tavsiyelerimiz var. Çiğ köfte dükkanı açmak için yazdığımız yazıda sizlere, gerekli olan belgeler, işin maliyeti, iş kârlı mı ve iş mantıklı mı gibi kafanızda ki bir çok soruya cevaplar bulmaya çalıştık . İlk olarak neden bu işi yapmak istiyorsunuz. Etrafınız da bulunan çiğ köfte dükkanlarının çok yüksek para mı kazandığını düşünüyorsunuz. Veyahut mahallenizde ki en büyük eksikliğin çiğ köfte dükkanı mı olduğunu düşünüyorsunuz ? Bu sorulara mantıklı cevaplar bulabildiyseniz, bu işi yapmaya niyetliniz var demektir. Şuan kaliteli bir çiğ köfte dükkanının nasıl açıldığını anlatacağım sizlere.

Yer Seçmenizdeki Etkenler

İş yerinizi seçmeden önceki süreçte iyi bir araştırma yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz . Çiğ köftenin Türk mutfağındaki yeri tartışılmayacak bir vaziyette olsa dahi, hiç kimse bir çiğ köfte yemek uğruna uzun mesafeli yol çekip , yaz kış yollarda uzun mesafeli yol çekmez. Bu sebepten dolayı müşterilerinize yakın ve çiğköfte satmaya uygun bir yer açmalısınız. Tabii ki de belirli kriterlere uygun bir iş yeri açmanız gerekmektedir. Özetle bahsetmek gerekecek ise, dükkanın boyutu, lavabosu bulunup bulunmaması, ısınma durumu , servis masaları yeterli alan var mı, vitrin için uygun bir nokta gibi dükkan içindeki önemli kriterlerdir. İyi bir seçim yapmalısınız. Çünkü iş yerini değiştirmek gibi bir durum halinde hem maddi hem de manevi açıdan sizin sıkıntıya girmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Dükkanın Maliyetini Hesaplayın

Çiğ köfte dükkanını açmaya karar vermeniz durumunda ve iş yerinin açmak istediğiniz yeri belirlemeniz durumunda, şimdi sıra maliyet hesaplaması yapmanıza gelmiş demektir. İşi yapmaya başlamadan önce, iyi bir iş planı oluşturmanız, birkaç gün sonra dükkanı kapatmanıza engel olacaktır. Çiğ köfte dükkanları pek ayrıntı içermeyi gerektirecek iş yeri olmasa dahi , sizin için önemli olacaktır. Bu kapsamda, iş planınız da en önemli hususlardan biriside kaç paraya ihtiyacınız olduğudur. İyi bir hesaplama yapmanız mecburdur. Bu hesaplama da hiçbir ayrıntıyı kaçırmamalısınız. Bu nedenle size bir kaç örnek vermek istiyorum.

Açtığınız dükkanın kirası , çalıştırdığınız elemanların sigorta ve maaşları , dükkanınızı yaparken kullandığınız iç dizaynlar , masa , sandalye gibi iç eşyalar ödeme için pos cihazı , çiğköfte dolabı , aylık veyahut yıllık verecek olduğunuz vergiler ve reklam gibi vergileriniz dahilinde sayılacak her şeyi iş yeri için oluşturacağınız  plana dahil edin. Maliyet açısından kimi yerlerde 15 bin lira bir çiğköfte dükkanı açmak için yeterli olurken kimi yerlerde ise 60 bin liraya mal olmaktadır. Bu bölgeden bölgeye değişiklik göstereceği için maliyet arta da bilir azala da bilir bu nedenle hesaplarınızı iyi yapmanız gerekmektedir. Eğer maliyet yükünüzü azaltmak istiyor iseniz kredi veyahut finansman ihtiyacınız varsa firmalardan bayilik alabilirsiniz. Bu bayilik veren firmaların en tanınanları ise Komagene , Lagash , Tatlıses , Cesa , Adıyaman , Doping ve Oses gibi firmalardır. Yüksek üne sahip firmalarla yapacak olduğunuz firmalıklar sizin satış karınızın yüksek olmasını sağlayacaktır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir