Home - Krediler - Çiftçilik Kayıt Sistemi İle Kredi Veren Bankalar
Çiftçilik Kayıt Sistemi İle Kredi Veren Bankalar

Çiftçilik Kayıt Sistemi İle Kredi Veren Bankalar

Çiftçilik Kayıt Sistemi bir özel kayıt sistemi olmakla birlikte Gıda Tarım ve Hayvanlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulmuştur. Çiftçileri bir çatı altında toplama ve resmi geçerliliklerini göstermek amacını güderek oluşturulmuş bu kayıt sistemi , kaydı bulunması dahilinde çiftçilerin bu kayda ait olan belgelerle resmi başvuru yapma imkanı sağlamaktadır. Çiftlik resmiyet belgesi olaraktan tanıdığımız bu durum bankacılık işlemlerinde de sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bankalardan kredi çekmek isteyen çiftçilerimiz  ÇKS kayıtlarına göre başvuru yapmaktadırlar. Fakat bu durum bankadan bankaya değişmektedir. Çiftçilerimiz sadece bu kayıt sisteminin bulunduğu bankalardan kredi kullanabilirler. Peki çiftçilere kredi sağlayan bankalar nelerdir ?

  • Halkbank : Halkbank çiftçilerimize özel sağlamakta olduğu kredi hizmetleri sayesinde popülaritesini korumakta olan bankalardan biridir. Halkbank ödeme sıkıntınıza çare olmakta , hasat döneminize göre ödeme yapabilmenizi sağlamaktadır.  Tarımsal alanda rahatça kullanabileceğiniz bu krediler sayesinde ülke ekonomisine de ciddi bir oranda katkı sağlamış olacaksınız.
  • Denizbank : Çiftçi Kayıt Sistemi ile kredi veren bankalarımızdan birisidir. Tarıma dayalı yatırımları özel vermekte olduğu kredilerle çok iyi bir şekilde destekleyen Denizbank , hasat kredileri , yatırım kredileri , ihtiyaç kredileri ve işletme kredileri olaraktan kredi türlerini sıralayabiliriz. Denizbank çiftçi kredilerine başvurularınızı çiftçilik belgeniz ve çiftçi kayıt sistemi ile başvuru yapabilir bu sayede ihtiyaçlarınızı karşılamanızda büyük kolaylık yaşar ,ürün çeşitliliğini arttırarak kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz. Sizde bu krediden yararlanmak için en yakın Denizbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.
  • Vakıfbank : Listenin en dikkat çeken ismi olan vakifbank da ÇKS ile kredi vermektedir. Kredileri arasında BCH kredisi , Tarımsal İşletme kredisi , Bitkisel Üretim kredisi ve Organik Tarım kredisi bulunmaktadır. Sizde ÇKS belgeniz ve yanında çiftçiliğinize dair belge ile Vakıfbank şubelerine başvurabilir başvurunuz onayı dahilinde bu kredilerden yararlanabilirsiniz.

 

  • Finansbank : Listemize Finansbank ile devam ediyoruz. Çiftçilerimize kredi veren bu banka son zamanlarda dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştır. Tarım ve hayvancılık da çiftçilere desteğini sürdüren Finansbank yararlanabilmeniz için birçok kredi sağlıyor bunlarda gelire endeksli tarım kredisi ve organik tarım kredisi en çok tutulanlarıdır. Bu kredilerden yararlanmak için sizde Finansbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.
  • Şekerbank : Çiftçi kayıt sistemi ile kayıt veren bankalardan birisi olan Şekerbank ister tarlanızı ister tarlada kullanmak istediğiniz ekipmanlarınızı geliştirmeniz için sizlere kredi desteği vermektedir. Bu destek sayesinde üretim kapasitenizi arttırabilir gelirinizi yükseltebilirsiniz. Şekerbank da ödemelerinizi yıllık veya hasat döneminize göre olarak dönemlik yapabilirsiniz. Size uygun banka olduğunu düşünüyorsanız Şekerbank şubelerimizi ziyaret ederek gerekli belgeler dahilinde başvuru yapabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası : Listede yerini alan bir diğer bankamız Ziraat Bankası oluyor. Çiftçi kayıt sisteminizin olması dahilinde çiftçilik belgenizle bu bankaya başvurabilir üretim kapasitenizi arttırabilir ayrıyeten işlerinizi geliştirmenizi sağlayacaktır. Bu krediden yararlanmak istiyor iseniz hemen Ziraat bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu bankalar dışında ise Yapı Kredi Bankası ve TEB çiftçilerimize olanak sağlayan bankalarımızdır. Bu bankaları da ziyaret etmeniz sonucu bilgilerin size uygun olması dahilinde gerekli belgelerinizle başvurup yararlanabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir