Home - Krediler - Beklenen KOSGEB Kobi Kredisi Başvuru Sonuçları Açıklandı

Beklenen KOSGEB Kobi Kredisi Başvuru Sonuçları Açıklandı

Büyük Merakla Beklenen KOSGEB Kobi Kredisi Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı ?

KOSGEB Kobi Kredisi başvuru süreci geçtiğimiz günlerde bitmiş olup , KOSGEB sıfır faizli İşletme kredisi faiz desteği almak isteyen esnaf ve kobilerimiz başvuru kısmını tamamladı. KOSGEB desteği için başvuru sürecini tamamlaması ve dahilinde onay alan ayrıyeten sonuç listesinde adı bulunan esnaflarımıza ve kobilere verilecek faizsiz krediler geçen yıl bütçesinden karşılanacak ve ödemelerin 2019 yılına giriş yapmadan yapılacağı açıklandı. Açıklanan bu konuda ki bütçe ve diğer avantajlar kobilerimizin yüzünü her defasında güldürdüğü gibi bir kere daha güldürdü ve KOSGEB Kobi kredisi olarak esnafa ve kobilere ne kadar yardımcı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Konu dahilinde açıklamada bulunan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü yapılacak olan ödemelerin 2019 ye girmeden KOSGEB den ön onay alan esnaf ve kobilerin bizimle anlaşmalı bankalara başvurmasıyla birlikte faizsiz kredi desteği sağlayarak yapılacağını açıkladı. Bu konuda bankalar ise devletimizin yanında olmak amaçlı, sırf Türkiye ekonomisine faydalı olmak amaçlı kobilere ve esnaflarımıza yapılacak olan bu güzel yardımı beraberinde üstlenmişlerdir.

Faizsiz kredi desteği almak isteyen esnaf ve kredilerimizin anlaşmalı bankalara mutlaka başvuruda bulunmaları gereklidir. Başvuru tarihleri de beraberinde verilen bu bilgilendirma fonuna birebir uymaları ve gereken koşulları kendilerinde yaratmaları gerekmektedir. Bunun dahilinde önemli bir diğer husus olaraktan başvuru yapmış kobi ve esnaflarımızın faizsiz kredi için dediğimiz gibi belirlenen kriterlere uygun olması gereklidir. Esnaf ve kobilerimizin kredi notlarının yüksek olması ve şartlara da uygun olması dahilinde KOSGEB faizsiz kobi kredisi olanaklarından yararlanma şansını elde edecektir. Bu şans ile beraber kobiler ve esnaflar büyümek için ve kredi imkanlarından yararlanabilmek için sabırsızlanıyorlar.

KOSGEB Faizsiz Kredi Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

KOSGEB faizsiz destek kredisi kapsamında başvurunu tamamlayan dahilinde KOSGEB kaydını yapmış olan ve kobi beyannamesi güncel durumda olan işletmeler için başvuru süreci uzatıldı ve 22 Aralık Perşembe günü sabah saat 09.00 a kadar uzayan başvuru süreci kapsamında esnaf ve kobilerimiz için tekrar başvuru yapma şansı doğdu. Bu fırsatında değerlendirilmeyeceği durumlarda esnaf ve kobilerimizin bu avantajları yakalayabilmesi için bir dahaki seneyi beklemeleri gerekecektir.

Kayıt işlemlerini tamamlayan ve ayrıca kobi beyannamesi güncel bulunan kobi ve esnaflarımızın KOSGEB faizsiz kredi desteğine başvuru yaparak , daha sonrasında başvuru tamamlaması süreci dahlinde 24 saat süre gelen bir değerlendirme süreci başlatılarak KOSGEB yetkilileri tarafından faizsiz kredi talepleri değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirmeler için sizlerin daha önceden yapmış olacağınız olumlu işler elbette vardır değerlendirme komisyonunun sizleri seçmesi için önemli bir gerekçe gerekmektedir. KOSGEB faizsiz destek kredisi almak isteyen kobi ve esnaflarımız için sonuçların açıklanması için belirlenen süre 23 Aralık Cuma günü olarak açıklanmıştır. Genel olarak tarihler hep bu dönemle birlikte değişkenlik göstermektedir. Ayrıca bütün bu başvuruları yapmadan önce kobi kaydınız bulunmalıdır ve herhangi bir meslek odasına da tabii olmanız gerekir bu durumda işlerin tam anlamıyla gerçekleştirilecektir ve yürürlüğe sokulacaktır aksi taktirde resmiyette kabul edilemez ve kredi verilemeyecek kişilerden olursunuz.

KOSGEB Faizsiz Destek Kredisi Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim ?

KOSGEB faizsiz destek kredisi başvuru sonuçlarınızı öğrenmenin alternatif birkaç yolu bulunmaktadır.

  • Öncelik olaraktan KOSGEB in internet sitesi üzerinden başvurunun yapıldığı adresten sonuçları da görmek mümkündür.
  • Başvuru formunda doldurmakta olduğunuz telefon numaranız üzerinden sizlere sms yoluyla sonuçlar iletilir.
  • Başvuru formunda doldurmakta olduğunuz e-mail adresinize sonuçlar mail olarak atılır.

 

 

 

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir