Home - Hayvan Kredisi - Bıldırcın Çiftliği Hibe Ve Kredileri
Bıldırcın Çiftliği Hibe Ve Kredileri
Bıldırcın Çiftliği Hibe Ve Kredileri

Bıldırcın Çiftliği Hibe Ve Kredileri

Bıldırcın yetiştiriciliği

Tarımsal kalkınmayı destekleme kurumu, KOSGEB gibi kurumlar Bıldırcın çiftiliği kurmak isteyen girişimcilerimiz için hibe ve teşvik kredileri ile çok sayıda vatandaşımız destek alarak iş yerlerini kurmuşlardır. Bıldırcın çiftliği kurmak isteyen girişimciler bu işe atılmadan önce işin en ince ayrıntısına kadar her şeyi öğrenmelidirler. Daha sonrasında ise sektöre adım atabilir ve işlerinde ilerleme gösterebilirler. Bıldırcın yetiştiriciliği son dönemlerin rövaşta olan işler arasında yer almaktadır. Bunun sebebine bakıldığı zaman ise düşük maliyetle yüksek kar elde edildiği ortaya çıkmıştır. Bıldırcınların eti oldukça lezzetli olduğu için çok fazla tercih sebebi olurken yumurtasındaki vitaminler sayesinde de çok sayıda satış gerçekleştirilmelidir. Bu sebeple bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Bıldırcın Çiftliği Hibe Ve Kredileri hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz.

KOSGEB kanatlı hayvan teşviklerinden nasıl yararlanılır?

KOSGEB kanatlı hayvan üreticiliği yapan girişimcilerimiz için teşvik imkanları verirken aynı zamanda bıldırcın yetiştiriciliği ve çiftliği kurmak isteyen vatandaşlarımız için de teşvik imkanları sunulmaktadır. KOSGEB desteklerinden yararlanmak için öncelikle girişimcilik sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu sertifikaya sahip değilseniz KOSGEB destekli girişimcilik kurslarına katılarak bu sertifikaya sahip olabilir ve iş projenizi hazırlayabilirsiniz. İş projenizi hazırlarken de uzman kişilerden destek alabilirsiniz. KOSGEB yeni girişimcilerimiz için 50 bin lira kredi imkanı verirken aynı zamanda küçük ve orta büyüklükteki işletmelerimiz için de 100 bin liralık faizsiz kredi imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Neden bıldırcın çiftliği kurmalısınız?
Neden bıldırcın çiftliği kurmalısınız?

Neden bıldırcın çiftliği kurmalısınız?

Bıldırcın yetiştiriciliği yapmak isteyen girişimciler az maliyetle yüksek karlar elde etmek istediği için bu sektöre giriş yaparken aynı zamanda bu iş sektörünü seçmelerine sebep olabilecek on neden bulunmaktadır. Bu nedenler ise aşağıdaki yazımızda maddeler halinde sırası ile yer alacaktır.

 • Altı hafta içerisinde yumurta verimi başlamaktadır.
 • Dişi bıldırcınlar ayda 24 yumurta yapmaktadırlar. 
 • Yulaf, tohum, tahıl gibi yemlerle beslenirler.
 • Küçük vücut yapılarına sahip oldukları için küçük kafeslerde yetiştirilebilirler.
 • Japon bıldırcın türleri sekiz hafta içerisinde olgunlaşır ve oldukça etli bir yapıya sahiptirler.
 • Hastalıklardan kolay etkilenmez
 • Zorlu yaşam şartlarına uyum sağlamaktadırlar. 
 • Bıldırcın eti tansiyon tedavisi için kullanılmaktadır.
 • İçerdiği proteğin nedeni ile tüketimi oldukça faydalıdır.
 • Bıldırcın yumurtalarında yağ bulunmadığı için genç, yaşlı her yaş gurubu kolay bir şekilde tüketebilir.
 • Etçil ve otçul olarak beslenmiş oldukları için sizi zorlayacaklardır.

Bıldırcın yetiştiriciliği iş projesi nasıl hazırlanır?

Bıldırcın yetiştiriciliği yapmak istiyor ve KOSGEB desteklerinden yararlanmak istiyorsanız eğer çok iyi bir iş projesi hazırlamanızı tavsiye ederiz. Hazırlayacağınız iş projenizi uzman kişilerden de destek alarak yapabilirsiniz. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız eğer BURADAN ulaşabilirsiniz. İyi bir iş projesi hazırlamış olduğunuzda başvurunuz çok daha hızlı bir şekilde onaylanacak ve işletmenizi daha rahat bir şekilde açabileceksiniz.

Bıldırcın Çiftliği İçin Kredi Veren Bankalar
Bıldırcın Çiftliği İçin Kredi Veren Bankalar

Bıldırcın Çiftliği İçin Kredi Veren Bankalar

Bıldırcın çiftliği için kredi veren bankalar kamu ve özel bankalar olmak üzere iki ayrılmaktadır. Kamu ve özel bankalar KOSGEB ile anlaşmalı olurken bunun yanı sıra devlet KOSGEB imkanlarından yararlanamayacak olan girişimcilerimiz için avantajlı kredi imkanı sunan bankalarımızda bulunmaktadır. Bu bankaların başında Ziraat bankası hayvancılık yapmak isteyen girişimcilerimize düşük faiz oranları ile uygun ödeme koşulu sağlayan kredi imkanları vermektedirler. Ziraat bankası bıldırcın yetiştiriciliği yapmak isteyen girişimcilerimiz için uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunarken aynı zamanda en az 1.000 bıldırcın almanız gerektiğini şart koşmaktadır.

Tarımsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafından verilen bıldırcın çiftliği kredisi nasıl alınır?

Tarımsal kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafından da bıldırcın yetiştiriciliği yapmak isteyen girişimcilerimize özel teşvik ve hibe kredi imkanları sunulmaktadır. Bıldırcın çiftliği kurmak isteyen girişimcilerimiz canlı bıldırcın alımı ve çiftlikte kullanılan alet, edavat ve ekipmanları için yüzde elli (%50) oranında Hibe kredi imkanları verilmektedir. Bu hibe kredi imkanlarından yararlanmak için Tarımsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafından onay verilmiş olan şehirler ve bölgelerden herhangi birinde oturuyor olmanız veya çiftliğinizi bu bölgelerden birinde kurmanız gerekmektedir. Tarımsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafından verilen bıldırcın çiftliği kredisi için başvuru yapmadan önce mutlaka ama mutlaka projenizi uzman kişilerden yardım alarak hazırlamanızı tavsiye ederiz. Uzmanlar tarafından hazırlanan projeler çok daha kısa sürede ve kesin olarak onay almaktadır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir