Home - Krediler - Beyaz eşya kredisi veren bankalar
Beyaz eşya kredisi veren bankalar
Beyaz eşya kredisi veren bankalar

Beyaz eşya kredisi veren bankalar

Yeni evlenenler için, çeyiz eşyası ve beyaz eşya almak için; Beyaz eşya kredisi veren bankalar ve evlilik destek kredileri ile, düğün nişan çeyiz ve eşya değiştirme kredilerinden bahsedeceğiz. Bosch, arçelik   samsung, profilo, siemens  beyaz eşya kampanyaları, fiyatları, düğün paketi hakkında bilgiler vereceğiz.

Günümüzde, evlenenlerin bir çoğu beyaz eşyalarını internet üzerinden veya beyaz eşya mağazalarından kredi kartları ile almaktadır. Kredi kartlarının limitlerinin yetmemesi gibi durumlarda ise, beyaz eşyalar senetle alınmaktadır. Senetle alınmakta olan eşyaların fiyatları, taksitle veya peşin para ile alınan eşya arasında yüksek miktarlarda fark oluşması nedeniyle Beyaz eşya kredisi veren bankalar dan kredi alarak televizyon, buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi gereçlerin peşin para ile daha ucuza alınması mantıklıdır.

Buzdolabı, televizyon çamaşır ve bulaşık makinesi kredisi

Beyaz eşya diye adlandırdığımız yukarıda yazılı 4 eşya, en çok para tutan ve olmazsa olmaz beyaz eşyalardan olmaları nedeniyle, evlilik öncesinde bu eşyaların alınması genç çiftlerin birinci görevidir. 🙂 Zira bu eşyalar olmazsa evlilik müessesesi temelinden sarsılır. Banka kredisi çekerek, beyaz eşya almak ise son yıllarda popüler hale gelen bir durumdur. Beyaz eşya alan çiftler, eşya taksitlerini beyaz eşya mağazaları yerine kredi çektikleri banka şubelerine öderler.

Arçelik beyaz eşya düğün eşyaları paketi 36 ay taksitle aylık 125 TL. taksitle veriliyor.

Kredi kartı ile beyaz eşya alımı

Kredi kartınız ile beyaz eşya almak istediğinizde, Bankacılık Kanunu gereğince en fazla 9 aya kadar taksit yapılabiliyor. Ancak firmalar Bankalar ile müşterek olarak geliştirdikleri uygulamaların yalnızca kendi firmalarına uygun olarak düzenlendiğinin altını çizen yetkililer, yeni kendilerinin geliştirdikleri uygulamaların 18 ay vade imkânından da daha avantajlı olduğunu vurguluyorlar.

TÜKETİCİ KREDİSİNE İLİŞKİN TOPLAM MALİYET TABLOSU
KREDİ TUTARI VADE AYLIK TAKSİT TUTARI TOPLAM GERİ ÖDEME AYLIK FAİZ ORANI TOPLAM TAHSİS ÜCRETİ TOPLAM SİGORTA MASRAFI AYLIK TOPLAM MALİYET ORANI YILLIK TOPLAM MALİYET ORANI
1.000, TL 38 Ay 40,63 TL 1.462,76 TL 1,86% 5,00 TL – TL 2,25% 27,00%

Beyaz eşya kredisi veren bankalar ve düğün paketi

  • Akbank beyaz eşya kredisi vermektedir.
  • Vakıfbank beyaz eşya kredisi alabilirsiniz,
  • İş bankası beyaz eşya almak için kredi çekebilirsiniz.
  • HSBC Beyaz eşya taksitli kredisi kullanabilirsiniz.
  • Ziraat bankası evlilik ve eşya kredisi vermektedir.
  • TEB beyaz eşya kredisini incelemelisiniz.

Beyaz eşya kredisi yerine bankaların evlenenler için verdikleri evlilik kredisi veya çeyiz kredisi gibi krediler veren bankalara da başvuruda bulunabilir, Devlet desteği ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir