Home - Hibe ve Teşvikler - Bayanlara Faizsiz İş Kurma Kredisi
Bayanlara Faizsiz İş Kurma Kredisi
Bayanlara Faizsiz İş Kurma Kredisi

Bayanlara Faizsiz İş Kurma Kredisi

Ev hanımları için Faizsiz iş Kurma Kredisi 2019

2019 yılında bir çok sayıda vatandaşımız kendi işletmesini kurarak iş yapmak istemektedir. Bazıları için bu durum hayallerle sınırlı kalırken bazı vatandaşlarımız için ise gerçek oluyor. 2019 yılında iş kurmak isteyen vatandaşlarımız bankaların vermiş olduğu avantajlı kredi imkanlarının yanı sıra devlet teşvikli hibe kredilerden de yararlanmanızı sağlayarak hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır. Ev hanımları için faizsiz iş kurma kredisi imkanı sunan bankalar ve devlet teşvikleri sayesinde hem bayanlarımızın ayakları üzerinde durması sağlanır hem de ülke ekonomisinin canlanması hedeflenir. Bu sebeple bu gün makalemizde siz değerli bayan girişimcilerimiz için Bayanlara Faizsiz İş Kurma Kredisi adlı başlığı değerlendirerek bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Ev hanımları için hibe kredi imkanları
Ev hanımları için hibe kredi imkanları

Ev hanımları için hibe kredi imkanları

Kadın girişimcilerimize kredi veren bankaların yanı sıra 2019 yılında KOSGEB 50 bin liralık hibe kredi imkanı sağlarken bayanlarımızın ticarete atılmaları hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından beş yıl boyunca geri ödemesiz 15 bin liralık kredi imkanı sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra ev hanımları küçük işletmeler kurmak istemiş olduklarında makro kredi imkanlarından da yararlanarak iş hayatına atılabilirler. Devletimizin yanı sıra kamu ve özel bankalarında desteğini alan ev hanımlarımız kurmuş oldukları işlerinde yüksek başarılar göstererek yapılan desteklerinde hakkını vermektedirler.

Ev hanımları için sağlanan ev hanımlarının avantajlı hibe kredileri nelerdir?

Ev hanımlarımıza, kadın girişimcilerimize KOSGEB hibe kredi imkanı sağlarken erkek girişimcilere göre bayan girşimcilerimize yüze yirmi oranında avantajlı şartlar sunmaktadır. Bayan girişimcilerimize tanınan avantajlı imkanları rakamlara dökmüş olduğumuzda ortaya şöyle bir sonuç çıkmaktadır.

  • Destek unsuru: İşletme kuruluş desteği Geri ödemesiz üst limit 2.000 lira
  • Destek unsuru: Kuruluş dönemi, Makine, Techizat, Ofis Donanım  ve Yazılım desteği, Geri ödemesiz üst limiti 18.000 Destek Oranı yüzde altmış ile yüzde yetmiş oranında olmaktadır.
  • İşletme Giderleri Desteğinin üst limiti 30.000 lira

Yukarıda maddeler halinde vermiş olduğumuz destek unsurlarını göz önüne almış olduğumuzda bayan girişimcilerimiz için yüzde altmış ila yüzde yetmiş oranında destek verilmektedir.

KOSGEB desteklerine başvuru yapmak için ne yapmalısınız?
KOSGEB desteklerine başvuru yapmak için ne yapmalısınız?

KOSGEB desteklerine başvuru yapmak için ne yapmalısınız?

KOSGEB desteklerine başvuru yapmak için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmanız gerekecektir. Bunun yanı sıra 18 yaşını doldurmalı yani reşit olmalısınız. Bu ilk iki maddeye ayak uyduran vatandaşlarımızın birde girişimcilik sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Girişimcilik sertifikası olmayan vatandaşlarımız ise uygulamalı girişimcilik eğitimleri veren kurslara katılarak bir ay boyunca eğitim görmektedirler. Bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan girişimcilerimiz sertifika sahibi olacak ve KOSGEB destekleri için başvuru yapabileceklerdir.

Aile sosyal politikalar bakanlığı destekleri

Aile ve sosyal politikalar bakanlıkları iş kurmak isteyen ev hanımlarımıza ve bayan girişimcilerimize özel 15 bin liralık ve beş yıl geri ödemesiz olarak kredi desteği vermektedirler. Bu tutarın yarısı hibe olarak si değerli bayan girişimcilerimize verilmektedir. Bu kredi imkanlarından yararlanmanız için öncelikle kendinize düzenli bir iş planı çıkartmanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerinizi ise bulunmuş olduğunuz il veya ilçe de yer alan aile sosyal politikalar müdürlükleri tarafından şahsen yapabilirsiniz.

Mikro kredi imkanları
Mikro kredi imkanları

Mikro kredi imkanları

Mikro krediler sayesinde evlerinizde bugüne kadar yapıp üretmiş olduğunuz işleri ilerleterek kendi işletmenizi çok rahat bir şekilde kurabilirsiniz. Mikro krediler 5 veya 6 kişilik bayan gruplarının bir araya gelmesi ile mikro kredi imkanlarından çok kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Üstelik yararlanmış olduğunuz bu kredi imkanları için faiz ödemesi yapmayacaksınız. Mikro krediler sayesinde oldukça güzel işler yapabilir ve bu işler üzerinde ilerleme göstererek işletmenizi açabilirsiniz.

Ev hanımları için kredi veren bankalar

Ev hanımları için kredi veren bankalar yapmış oldukları avantajlı kredi imkanları sayesinde ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadırlar. Bu kredilerden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızdan bankalar şartname olarak 2 adet kefil istemektedirler. Bunun yanı sıra teminat olarak gösterebilecekleri herhangi bir mülk karşılığında ev hanımlarımıza kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bankalara yapmış olduğunuz kredi talebiniz olumsuz olarak sonuçlanmış olduğunda kredi talebinde bulunmak istediğiniz bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Eğer kredi notunuz yüksek ise ve bankalar ile olan ilişkilerinizde daha önceden hiç bir sıkıntı yaşamamış iseniz kredi talebiniz olumlu olarak sonuçlanacaktır. İnternetten gelir belgesiz 20 bin liralık kredi başvurusu adlı başlığımızı inceleyebilir ve ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir