Home - Kredi Notu - Banka kredi notu neden düşer nasıl yükselir?
banka-kredi-notu-neden-duser-nasil-yukselir
banka-kredi-notu-neden-duser-nasil-yukselir

Banka kredi notu neden düşer nasıl yükselir?

Banka kredi notu neden düşer nasıl yükselir

Kredi kayıt bürosunca ihtiyaç kredisi çeken kişilerin kredi notları neden düşürülür? Neden bazı kullanıcılara kalem çekir ve sicili bozuk, kara liste durumuna düşerler? Bu işlemlerden bende sizin gibi başlangıçta Findeks firmasının sorumlu olduğunu düşünüyordum ancak durum böyle değil. İşte kredi notu yükseltme yöntemleri sizlerle..

KKB kredi notu neden düşer, nasıl yükselir?

Kredi kayıt bürosunca takibi yapılan findeks sistemine ait kredi notu neden düşer gibi bir sorunun cevabı, bankadan kredi çeken kişinin, borcunu ödememe durumuna bağlı bir durumdur.

 1. Kişisel kullanıma bağlı kredi kartı borcunuz var mı? Kredi kartınızın borcunu zamanında ödemezseniz, size 90 günlük süre verilir ve bu süre sonunda kredi notunuz düşürülür. Aman ha! Sakın ödememezlik yapmayın!
 2. Kefil olduğunuz vatandaş borcunu ödemedi mi? Eğer böyle bir durum söz konusu ise Banka kredi notu neden düşer nasıl yükselir? sorusunu boşuna sorduğunuzu söyleyebilirim. Hemen bu durumdan kurtulun.
 3. Ödemediğiniz krediniz mi var? Kredilerinizi zamanında ödemez iseniz, 2 ay sonra kredi notunuz düşer. Eğer krediyi zamanından önce kapatırsanız, kredi notunuz yine düşer. Demedi demeyin.  Bankalar borçlu kalmayı tercih eden müşterileri daha çok severler.

Kredi notumun neden düştüğünü bilmiyorum?

Bu durumda bir banka şubesini ziyaret edin ve hayırdır hemşerim dercesine notunuzda ki düşüşün nedenini araştırın. Mutlaka bir problem olduğunu göreceksiniz. Bu problemin giderilmesi sonrasında sicil notunuz yani KBB kredi notunuz yükselene kadar bir müddet beklemeniz gerekebilir. Bu durumda, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara başvurun. Bu şekilde banka bulamasanız dahi, finansal kurumlara ulaşabilirsiniz.

Kredi notu yükseltme teknikleri

 • Kredilerinizi zamanında ödeyin,
 • Babanızın oğluna kefil olmayın,
 • Devlet destekli hibe ve teşvikler isimli hiçbir finans kurumun evrağına imza atmayın,
 • Kredi kartınızı adını ilk defa duyduğunuz internet sitelerinde kullanmayın,
 • Kredi kartı borçlarınıza sadık olun, zamanında ödeyin, çoğaltmayın, ertelemeyin.
 • Kredi çekmeden ödeme vadesini iyi hesaplayın. Erken kapatırsanız notunuz düşer. Ödeyebileceğiniz kadar kredi çekin.
 • Başkasının ekmeğine göz dikmeyin. Hayır, bu kredi notu ile alakalı bir durum değil ancak, hak hukuk başka bir şey.
 • KKB ve kredi notu veya findeks ile hiç alakanız olmamış ise, ödeme temerrüdüne düşmemiş, borcu harcı olmayan biriyseniz, boşuna cep telefonunuzdan kredi notu öğrenme sistemlerine üye olup, mesaj göndermeyin. Boşu boşuna kontörünüzü yemeyin.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir