Home - Krediler - Aracın tamamına otomobil kredisi nasıl alınır
Aracın tamamına otomobil kredisi nasıl alınır
Aracın tamamına otomobil kredisi nasıl alınır

Aracın tamamına otomobil kredisi nasıl alınır

Ülkemizde nüfus oranı giderek artış göstermektedir. Bu durum bazen olumlu sonuçlanırken bazen de olumsuz nedenler ile sonuçlanabiliyor. Nüfus oranı arttıkça insanların yaşam standartları değişir hale gelmeye başlamıştır. En basit örneği ise şu şekilde adlandırılabilir. Son dönemlerde genç, yaşlı, bayan erkek, bir çok insanda otomobil görünür hale gelmeye başlamıştır. Önceleri otomobil lüks ihtiyaçlar arasında yer alırken günümüzde birincil ihtiyaçlar arasına girmektedir. Maddi durumu çok iyi olan bir çok aile fertlerinde 2 yada 3 araba bulunmaktadır. Orta halli geçim standardına tabi olan ailelerde ise bir araç olduğu tespit edilmiştir. Açıklamalara göre aracın tamamına otomobil kredisi veren bankalar sayesinde her ailede bir otomobil görünür olmuştur.

Aracın tamamına otomobil kredisi almak mümkün mü?

Satış oranlarını arttırmak isteyen bir çok firma özel bankalar ile anlaşma sağlayarak aracın tamamına otomobil kredisi imkanı sunmaktadır. Bu sayede otomobil satışı yapan bir çok firma kazanırken araç sahibi olmak isteyen bir çok vatandaşımızda bu kredilere başvuru yaparak otomobil sahibi oluyorlar. Aracın yüzde yüzüne kredi veren bankalar sıfır kilometreye sahip, yani sıfır araçlar için yüzde yüz kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bu durumdan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın anlaşmalı olunan banka şubeleri ile iletişime geçmeleri dahilinde kredi çekme imkanına sahip oluyorlar. Yüzde yüz araç kredisinden yararlanmak için sicilinizin temiz olması gerekmektedir.

İkinci el araç alırken otomobilin tamamına kredi imkanı sağlanıyor mu?

İkinci el araç alırken vatandaşlarımız bankaya araç kredisi için başvuruda bulur. Başvuruları gözden geçirildikten sonra İkinci el araçların yüzde yetmişi için kredi imkanı verilmektedir. Bir çok banka araç kredisinin üzerine ihtiyaç kredisini de ekleyerek bu durumu yüzde yüz haline getirebiliyorlar. Fakat bu durum sıkıntılı olduğu için bankalar uygun görmemektedirler. Üstelik ikinci el satışlarında genelde araç kredisi yerine ihtiyaç kredisi verilmektedir. Bu durum ise aracın yaş ortalaması, kilometresi, modeline göre değişiklik göstermektedir. Araç kredisinden yararlanmak istediğinizde eksper gelir ve aracınızın durumuna göre bir rapor hazırlar, bu rapor bazen kredi için oldukça düşük miktarların çıkmasına da sebep olabiliyor. Bu yüzden de bankalar ihtiyaç kredisi çekilmesini öneriyorlar.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir