Home - Kredi Notu - Akbank Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama
Akbank Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama
Akbank Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Akbank Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Ücretsiz kredi notu öğrenme

KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından Ülkemizde herhangi bir bankadan kredi talebinde bulunmak veya kredi kartı talebinde bulunmak isteyen vatandaşlarımız ile banka arasında aracı olarak kullanılan kredi notu sayesinde bankalar ile yapmış olduğunuz alışverişleriniz için geçmişten bugüne kredi analiziniz tutulmaktadır. Bu analizler sonucunda kredi notunuz yüksek ise başvuru yapmış olduğunuz hiç bir banka kredi talebinizi veya kredi kartı talebinizi geri çevirmemektedir. Eğer kredi notunuz düşük ise bankalar kredi talebinizi veya kredi kartı isteklerinizi geri çevirebileceklerdir. Tüm bu işlemlerin yapılması için şahıslardan sorgula ücreti talep edilmektedir. Bu durumda biraz can sıkıcı olmaktadır. Bu sebeple bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Akbank Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama adlı başlığa değinerek sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kredi notunu neler etkiler?

Kredi kayıt bürosunun tutmuş olduğu kayıtlarda banklar ile olan işlemlerinizde sıkıntı görünüyorsa bu durum sizin sicilinizi olumsuz yönde etkileyecek ve aynı zamanda kara listeye girmenize sebep olacaktır. Kara listeye girmiş olan vatandaşlarımızın bu listeden çıkması için 5 yıl boyunca beklemesi gerekir. Böyle bir durumda da kredi notunuz otomatik olarak düşecektir. Peki kredi risk raporunu düşüren başka bir faktör var mıdır? şimdi bu sorunun yanıtını aşağıda maddeler halinde inceleyelim.

  • Ödenmesi gereken miktarlarda tutarsızlık
  • Zamanında ödenmeyen kredi kartı borçları
  • Kredi kartı borçlarının asgari tutarının ödenmesi
  • Kamu kuruluşlarından alınmış olan hibe ve teşvikler nedeni ile düşülen icra takipleri
  • Kredi kartı veya kredi borcunuz olmasa bile kefil nedeni ile yaşanılan hukuksal borç sıkıntıları
  • Gayrimenkul satın alma mortgage kredilerindeki düzensiz ödemeler.

Yukarıda saymış olduğumuz herhangi bir madde ile karşı karşıya gelmiş iseniz kredi notunuz otomatik olarak düşecektir. Bu durumda da bankalar ile olan ilişkilerinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Kredi notu nasıl yükseltilir ve kara listeden nasıl çıkartılır?
Kredi notu nasıl yükseltilir ve kara listeden nasıl çıkartılır?

Kredi notu nasıl yükseltilir ve kara listeden nasıl çıkartılır?

Yukarıda ki paragrafımızda anlatmış olduğumuz durumlarda karşı karşıya kalmış olan ve kredi notu düşmüş olan vatandaşlarımızın bu durumu düzeltmesi elbetteki mümkün olacaktır. Bu durumu ise aşağıda maddeler halinde sizler için paylaşacağız.

  • Borç kapatma ve vade uzatma işlemleri ile
  • Kredi sicil affı nedeni ile borcunuzu kapatmış olduğunuz durumlarda
  • Yapılandırma kredileri sayesinde kredi risk raporunuzu yükseltebilirsiniz.
Akbank ücretsiz kredi notu sorgulama nasıl yapılır?
Akbank ücretsiz kredi notu sorgulama nasıl yapılır?

Akbank ücretsiz kredi notu sorgulama nasıl yapılır?

Akbank müşterileri için ücretsiz olarak findeks destekli sorgulama işlemi vererek müşterileri için kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir. Akbank’ın mobil bankacılık uygulamasını kullanarak ücretsiz olarak kredi risk raporunuzu öğrenebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken Akbank şubelerinden hesap açtırmak olacaktır. Daha sonrasında ise Akbank mobil uygulamasını indirerek internet bankacılığını kullanabilir ve işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Sisteme giriş yapmış olduğunuzda Başvurular sekmesinden Kredi risk raporu sekmesini açarak Findeks risk raporu ve findeks çek raporu başlıkları ile karşı karşıya geleceksiniz. Bu başlıklardan Findeks risk raporunu seçmiş olduğunuzda ücretsiz olarak kredi notunuzu sorgulayabilir ve geçmiş banka işlemlerinizin dökümanına çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Halkbank Ücretsiz Kredi Risk Raporu Sorgulama

Akbank dışında daha bir çok bankanın mobil uygulamaları sayesinde kredi risk raporunuzu öğrenebileceğiniz gibi Halk bankasının’da mobil uygulamasını kullanarak ücretsiz bir şekilde Kredi risk raporunuzu sorgulayabilirsiniz. Halk bankasının uygulamasını indirmeden önce tıpkı Akbank’ta olduğu gibi Halk bank şubelerine giderek bireysel vadesiz hesap açtırmanız gerekecektir. Eğer Halk bankasına ait mevcut hesabınız var ise o zaman mobil uygulamayı kullanabilmek için banka şubelerinden veya müşteri hizmetlerinden kendinize ait bir şifre oluşturmanız gerekecektir. Cep telefonlarınıza Halkbank mobil uygulamasını indirmek için google play store kullanarak çok kolay ve güvenli bir şekilde mobil uygulamanızı indirebilirsiniz. Daha sonrasında karşınıza çıkan menüden T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapacak ve sorgulama işlemlerine giderek ücretsiz bir şekilde kredi risk raporunuzu sorgulayabilirsiniz.

BKM Express kredi notu sorgulama

Findeks yeni bir kampanya başlatarak BKM Express kullanan müşterileri için 1 Türk Lirası karşılığında kredi risk raporunuzu sorgulayabilir ve bu kampanya sayesinde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu kampanyadan yararlanmak için BKM Express uygulamasını ilk kez kullanıyor olmanız gerekecektir. Aynı zamanda Findesk risk raporu ve kredi notu sorgulamasını birlikte yapmanız gerekecektir. Bu uygulamayı 1 lira karşılığında alarak ücretsiz kredi risk raporu sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir