Home - Kredi kartı - Akbank öğrenci eğitim kredisi ve kredi kartları

Akbank öğrenci eğitim kredisi ve kredi kartları

Akbank öğrenci eğitim kredisi ve kredi kartları

Akbank 1948 yılında Adana’da Hacı Ömer Sabanci tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacı bölgede bulunan tarım ile uğraşan tüccarlara destek sağlamaktı. Geçen tüm bu yıllar boyunca Akbank oldukça büyümüş ve Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olmuştur. Gelişen teknolojik yatırımlarını yapan Akbank defalarca Türkiye’de yılın bankası ödülünü almıştır. Uluslar arası yapılan en değerli bankalar listesinde 500 banka arasında 94.üncü sıraya kadar yükselmiştir. Türkiye’nin hemen hemen tüm il ve ilçelerinden şubesi bulunmaktadır. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları olduğu anda Akbank kredidi ve finans araçları en uygun kampanyalar ile sunulmaktadır.

Akbank’ın uyguladığı öğrencilere uygun kredi ve kredi kartlarını siz değerli okuyucularımız için uzmanlarımız ile birlikte inceledik. Akbank velilere ve öğrencilere çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlar ile ilgili daha detaylı bilgiyi Akbank internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Tüm dünyada yaşanan teknolojik ve sanayi gelişimleri ürünlerde yaşanan teknik ve görsel yenilikler beraberinde yeni standartlar da getirdi. Artık daha kaliteli iş gücü, daha kaliteli mühendislik, daha kaliteli kimyagerlik gibi her işte en kaliteli ve bilgiler tercih ediliyor. Bunun böyle olması kaliteli iş gücünü ortaya çıkardı. Artık veliler ve öğrenciler saha kaliteli hizmet almak için daha kaliteli okullara gitmek istiyorlar. Bu kaliteli okullarda genelde özel okul ve üniversiteler olduğu için bu yönde bir yatırım yapılması gereklidir. Bu yatırımı yapacak yeterli finansal kaynakları olmayan aileler ise bu nakit sorunlarını bankaların kendilerine sunduğu finansal araçları kullanarak gidermektedir.

Akbank eğitime yönelik kredi uygulamaları

Akbank velilere özellikle hesaplarının bulunduğu şubede destek kredili hesap açmaktadır. Çocukları özel okulda okuyan velilere yönelik çok güzel bir uygulama yapılmış. Bu sayede veliler özel okullarda okuyan çocuklarının taksitleri geldiği zaman hesaplarında nakit para olmasa bile bu hesaptan ödeme yapabileceklerdir. Artı para denilen bu uygulama mevcut hesaplara bağlanarak ilave nakit kredi olan bir ek hesaptır. Çocukları özel okulda okuyan velileri ilk sene devlette belirli oranda desteklemektedir. Çocuğunu devlet okulundan alıp özel okula yazdıran velilere devlet her sene yaklaşık 3.000 TL civarı bir destekleme yapmaktadır. Bu konu ile detaylı bilgiyi size en yakın ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alabilirsiniz.

Akbank-Öğrenci-Eğitim-Kredisi

Akbank eğitim kredisi ile lise, üniversite, yurt dışı eğitim, yüksek lisans ve MBA ücretlerinde, harç ödemelerinde, okul araç gereci alımında kullanmanız için hizmetinizdedir. Akbank eğitim kredisinden eğitimini tamamlamak isteyen herkes faydalanabilir. Eğer yaşı 18 yaşından ufak kişiler adına ailesi krediyi kullanabilir.

Akbank eğitim kredisi şartları nelerdir?

  • Akbank eğitim kredisinde belirlenen üst limit sadece 10.000 TL dir.
  • T.C vatandaşı olmak.
  • 18 yaşından gün almış olmak, eğer 18 yaşından küçük iseniz aileniz krediyi kullanabilir.
  • Akbank eğitim kredisinde maksimum ödeme sayısı 24 tür. Kredi iki yılda ödenmektedir.
  • Akbank eğitim kredisinde uygulanan faiz oranları %1,25 tir.

Eğer eğitiminiz için almak istediğiniz kredi 10.000 TL nin üzerinde ise bu sefer bireysel finansman kredilerini kullanabilirsiniz. Bu bireysel ihtiyaç kredileri aynı zamanda tüzel kişilikleri olan işletmeler adına da kullanılabilir. Akbank bireysel ihtiyaç kredilerinde kullanıcılar için uygun faiz oranları uygulamaktadır. Örnek olarak 20.000 TL lik bir bireysel ihtiyaç kredisini inceleyelim. Toplam kredi miktarı 20.000 TL , bu krediyi toplamda en fazla 36 ayda ödeyebilirsiniz. 36 aylık geri ödeme planında aylık ödeme 736 TL dir. Bu kredide uygulanan faiz oranı %1,63 ve kredi tahsis ücreti yaklaşık 100 TL dir. Ödemeler istenirse 3 ay osnra başlatılabilir fakat bu şekilde  olunca toplam 36 ayda ödemeler bitirilecektir.

Bu kredide istenilen belgeler şu şekildedir.

  • T.C nufüs cüzdanı
  • Çalışılıyor ise maaş belgesi veya maaş yazısı
  • Eğer maaş yazısı alınmış ise yazıya imza atan kişinin imza sirküsü
  • Akbank gerekli olması durumlarda ilave seçenekler ve teminatlar , kefil isteyebilmektedir.
  • İş yeri için kredi alınacak ise iş yerine ait gelir gider tablosu, vergi levhası, imza sirküsü,

Tüm eğitim ihtiyaçlarınız için bireysel kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta aylık ödeme tutarının sizin bütçenize göre ödenebilecek bir rakamda olması gerekmektedir. Eğer ödemelerinizi ihmal etmeniz durumunda ilerde oluşabilecek kredi imkanlarından faydalanamayabilirsiniz. Bankalar arasında uygulanan kredi puan sisteminde düşük puan almaız ilerde sizin finansal hayatınızı oldukça etkileyebilir. Bundan dolayı kredi alırken ödeme sayısı, ödenecek minimum miktar ve ihtiyaçlarınızı iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir