Home - Emekli Kredisi - Akbank emekli kredisi ve avantajları

Akbank emekli kredisi ve avantajları

Akbank emekli kredisi ve avantajları

Akbank Türkiye’nin en büyük bankalarından birisidir. Sabancı grubun kurduğu banka 1948 yılında Adana ilimizde kurulmuştur. Kurulduğu ilk günden beri Türk vatandaşlarına hizmet vermektedir. Akbank tüketicilerine zaman zaman çok özel kampanyalar yapmaktadır. Özellikle ülkemizde emekli vatandaşlarımız daha önce maaşlarını devlet bankalarından almaktaydı. Devletimiz bu konuda bazı esneklikler yapmıştır. Emekli vatandaşlarımız maaşlarını artık istedikleri finans kuruluşundan veya bankadan, PTT şubelerinden alabilmektedirler. Bunun için sadece bir dilekçe ile istedikleri finans kurumlarına gitmeleri yeterlidir. Akbank emeklilere özel uygulamalar ve kampanyalar yapmaktadır. Akbank emeklilik bölümü aracılığı ile emeklilerin yaşam kalitesini yükseltmeye çalışmaktadır. Emekli olarak yaşam şartlarının her zaman daha kötüye gittiği bir ortamda ufak da olsa işlemlerden kazanç ve fayda sağlamak için iyi düşünmek lazım.

Akbank emeklilere yönelik uygulamaları ve kampanyaları nelerdir?

Akbank öncelikle emekli maaşlarını Akbank’tan alan emekli vatandaşlar için öncelikle yıllık banka hesap işletim ücreti almamaktadır. Buda emekli vatandaşlarımıza yaklaşık 50 TL – 100 TL arası bir kazanç sağlamaktadır. Bunun dışında Akbank hesabı olan emekli vatandaşlarımız Akbank şubelerinden ve tüm diğer kanallardan ( internet veya telefon bankacılığı ) havale yapmak istedikleri zaman havale ücreti alınmamaktadır. Emekli vatandaşlar aynı zamanda Akbank internet bankacılığı üzerinden veya telefon bankacılığı üzerinden ücretsiz olarak EFT işlemi yapabilmektedirler.

Emekli vatandaşlarımız dönem dönem finansal olarak zor duruma düşebilir. Acil bir ihtiyaç ve nakit sıkıntı ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda Akbank emeklilere özel kredi kampanyaları yapmaktadır. Bu Akbank emekli kredisine başvuru yapabilmeniz için Akbank’ta bir banka hesabınızın olmasına gerek yoktur. Akbank değerli emekli vatandaşlarımıza uygun faizle, uzun dönem geri ödemeli ve 3 ay dan 3 aya aylık kredi taksiti olan kredi imkanları sunabilmektedir.

Akbank emekli kredisi alabilmenin şartları nelerdir?

Öncelikle alınabilecek kredi miktarının iyi hesaplanması gerekmektedir. Emekli vatandaşımızı alacağı krediyi ve ödeyeceği aylık taksitlere dikkat etmelidir. Aylık taksit miktarı ödeyebileceği bir rakam olmalıdır ki ödemelerde aksaklık olmasın. Bu daha sonra büyük problemlerin oluşmaması için hassas davranılması gereken bir durumdur. Özellikle daha önceden alınan kredilerin ödemelerinin aksaması kredi notunu düşüreceği için alınabilecek kredi miktarını azaltacaktır. Bu yüzden kredi kartı ödemeleri, elektrik su faturalarının ödemelerine dikkat edilmesi gerekir. Bankalar tüm bu bilgilerden tüketicilerin ve kredi almak isteyen emekli vatandaşlarımızın ödeme alışkanlıklarını kontrol etmektedir. Düzenli ödeme alışkanlığına sahip olmak, emekli maaşınızın yüksek olması, banka şubelerinden nakit faizde paranızın olması banka için teminat olarak değerlendirileceği için daha yüksek miktarlarda nakit kredi verilebilmektedir.

Aksi durumlarda eğer çok olumsuz bir konu yok ise Akbank emekli kredisi vermeden önce sizden ek bir kefil isteyebilir. Bazen eğer istenilen kredi miktarı geri ödeme riski yüksek bir miktar ise Akbank sizden gayrimenkul ipoteği veya ödeme gücü iyi olan bir kişiyi kefil göstermenizi size belirtebilir. Akbank memurları sizlere kredinizin onaylandığını veya ilave bazı seçenekler yerine getirilir ise onaylanacağını belirtebilir.

Kredi almak için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir. Akbank’ın uyguladığı emekli kredisini alabilmek için emekli olmanız ve bunu emekli kartınız veya maaşınızın yattığı banka hesap defteriniz ile bunu kanıtlayabilirsiniz. Sizden nüfus cüzdanınızın fotokopisi istenecektir. Bunun dışında oturduğunuz adresin tescillenmesi için sizden son 3 aya ait elektrik, su, doğal gaz, telefon veya internet faturası gibi belgeler isteyebilir. Eğer adınıza ait bir fatura yok ise muhtardan veya nüfus idaresinden alacağınız oturma belgesi ( ikametgah senedi ) ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Örnek bir kredi faiz ve geri ödeme planını inceleyecek olur isek şu şekilde olmaktadır. Daha detaylı bilgi için Akbank web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm başvuru işlemlerinin gerçekleştiği ve emekli kredisinin onaylandığını düşünelim. Akbank’dan alınacak emekli kredisi 15.000 TL olur ise bu kredinin maksimum ödenme ayı 36 ay olabilmektedir. Emekli kredisi en uzun vadesi 36 aydır. Akbank emekli kredisinde aylık ödeme tutarı ise 552 TL dir. Bu emekli kredisinde olan faiz oranı ise emeklilere özel olarak 1,34% dir. Toplam kredinin geri ödenmesi ise 19.872 TL dir. Akbank emekli kredisi alan emekli vatandaşlara ayrıca hayat sigortası yapmaktadır. Bu kredi kapsamında tüm Akbank şubelerine emekli vatandaşlarımız başvuru yapabilirler. Başvuru yapıldıktan sonra banka yetkilisi sizleri en kısa zamanda olumlu yada olumsuz olarak bilgilendirecektir.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir