Home - Kredi kartı - Akbank Axess Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Akbank Axess Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Günümüzde kredi kartı borçları yüzünden birçok kişi büyük sıkıntılar içerisindedir. Kredi kartı borçlarının en büyük sebeplerinden biriside neredeyse ülkemizdeki herkesin kredi kartı kullanmasıdır. Büyük bir çoğunluk kredi kartı kullanmakta ve bu kartlarla işlemlerini yapmaktadır. Kredi kartı kullanırken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Dikkatli olunmadığı durumda her zaman ödemelerde sıkıntılar çıkar ve bankalarla aranızda sorunlar başlar. Bu sorunlar size olumsuz olarak yansıyacak ve borçlarınızda ilerledikçe büyüyecektir. Geciken borçlara faiz işlemi yapılır ve borçlarınız gittikçe büyür. Bu durumda kalan kişiler kötü bir duruma doğru sürüklenir. Borcunuzu uzun süre ödemediğinizde bu durum hukuki yollara da taşınır. Bankanın size dava açmasıyla büyük sorunlar içerisine girebilir hatta hapis cezası bile alabilirsiniz. Bütün bu durumlarda kalmamak için her zaman kredi kartı kullanımlarınızı hesabınıza uygun şekilde yapın. Bu konuda ülkemiz biraz sıkıntı yaşamaktadır. Şöyle ki vatandaşlarımız genel olarak kredi kartıyla harcama yaparken fiyata fazla dikkat etmeksizin alışveriş yaparlar. Bu durumun sonucu olarak ise ay sonu ödemeler geldiğinde bu ödemeleri gerçekleştirememek olur. Her zaman yeni çıkan ürünleri alma rahatsızlığı da bir çoğumuzda olan bir rahatsızlıktır. Bu durum her zaman bütçemizi zorlayabilmektedir. Özellikle telefon gibi teknolojik aletlerde her zaman en iyi olanı ya da en yeni çıkanı alan ve ihtiyacı olmasa da kart ile harcama yapan vatandaşlar ödemelerde sıkıntı çıkar.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yasası

Artık kredi kartı borcu yapılandırma yasası devreye girdi. Artık bankalar kredi borcu olan kişilere 72 ay yapılandırma imkanlarını sunacaktır. Akbank’tan kredi kartı alan kişiler yapılandırma imkanlarından faydalanabilmek için banka şubesine giderek müracaatta bulunabilirler.

Akbank Axess Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılmaktadır?

Akbank’tan kredi kartınız var ise ve kredi kartı borçlarını öderken zorlanıyorsanız bir yapılandırma işlemine ihtiyacınız var demektir. Yapılandırma işlemiyle birlikte aylık ödeyeceğiniz miktarlar düşecek ve sizi bu durum rahatlatacaktır. Akbank bu durumun yasalaşmasıyla birlikte müşterilere 6 yıl yani 72 ay yapılandırma fırsatı vermektedir. Bu kadar bir süre yapılandırılan borcun ödemesi çok daha fazla düşecektir. Bu durum ile birlikte de borçlarını ödeyemeyen veya ödemeyen kişilerin, borçlarını ödemesi için büyük bir teşvik uygulaması da diyebiliriz. Akbank’ın sunduğu bir fırsatta Axess kredi kartı taksitlendirme hizmetidir. Bu hizmet sayesinde başka bankalara da borcunuz olsa bu bankaya taşıyabilir ve tek Akbank’a ödeme yaparak diğer bankalara olan borcunuzu da ödemiş olursunuz. Kısacası başka bir bankaya olan borcunuzu Akbank’a taşıyabilirsiniz.

Yapılandırma Yönetmeliği Hakkında Bilinenler

72 aylık yapılandırma projesi onay aldı. Artık bankalar 72 ay yapılandırma fırsatını müşterilerine sunarak hem ödemelerini hiç yapamayan hem de gecikmeler yaşayan kişilerin borçlarını ödeyebilmesine teşvik etmiş olacaktır. Bu yönetmeliğin onay almasıyla birlikte daha yüksek aylarda yapılandırma imkanı olabilir mi? Sorusu gündeme gelmektedir. Bu soruya cevap verecek olursak, kesinlikle maksimum yapılandırma vade süresi 72 ay yani 6 yıldır. Bunun daha uzun bir yapılandırma vade süresi mümkün değildir.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir