Home - Kredi kartı - Adios Card Nedir?

Adios Card Nedir?

Onlarca bankanın yüzlerce kredi kartı çıkarttığı şu dönemde müşterilerin uygun bir kredi kartı bulması da oldukça zor hale geldi. Kredi kartları için pek çok müşteri araştırma yapmadan reklamalrdan gördüğü ve en iyi olduğunu düşündüğü kartı almaktadır. Fakat bunun oldukça yanlış olduğunun belirtilmesi ve kredi kartlarının araştırıldıktan sonra alınması gerektiği konusunda uyarıların yapılması gerekmektedir. Yurt içinde bulunan otel ve restoranların pek çoğunda indirim uygulanan Adios Card hakkında bugün sizlere tanıtım yazısı hazırlamak istedik. Eğer sizde Adios Card’ın ne tür avantajları olduğunu görmek ve kullanılabilecek bir kartı olup olmadığını bilmek istiyorsanız makalemizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Öncelikle kartımızı baştan sona kadar tanıyalım.

Adios Card hangi bankanın?

Adios Card ülkemizde kesintisiz olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Yapı Kredi Bankasının üretmiş olduğu bir kredi kartıdır. Reklamlarda, otel ve restoran rezarvasyonlarında sıklıkla karşılaşmış olduğumuz bu kart aracılığı ile pek çok avantaja sahip olabilirsiniz. Ancak bu kartı almak istiyorsanız mutlaka araştırmalarınızı yapmalı ya da yazımızı baştan sona kadar okuyarak bilgi sahibi olmalısınız.

Yıllık kullanım ücreti var mı? varsa ne kadar?

Yapı Kredi Bankasının sunmuş olduğu Adios Card’ın diğer kredi kartları gibi yıllık kullanım ücreti bulunmaktadır. Bankanın ve kredi kartın resmi internet sitesi incelendiğinde yıllık kullanım ücretinin 110 lira olduğu görülmekte olup diğer yıllar ile karşılaştırılma yapıldığında ortalama olarak yıllık 10 liralık bir artışın olduğu görülmektedir. Yıllık ücret ve zam konusunda oldukça uygun bir kart olarak görülüyor.

Alışveriş faiz oranı ne kadar?

Adios Card’ı genel olarak otel ve restoranlarda kullanıldığını belirtmiştik. Ancak bu kredi kartını pos makinelerinin olduğu her yerde kullanabilirsiniz. Peki yapılacak olan alışverişlerden ne kadarlık bir komisyon oranı kesiliyor? Bu ücret diğer kartlara göre düşük mü yoksa yüksek mi?

Yine bankanın ve Adios Card’ın resmi internet sitsi incelendiğinde kartın alışverişlerde kullanılması durumunda faiz oranı uygulandığı görülmektedir. Ancak bu ücretin diğer kredi kartları ile aynı ya da yakın olduğunu belirtebiliriz. Yayınlanan rakamlara göre alışveriş faiz oranının %2,02 olduğu duyurulmuş ancak bu orana KKDF ve BSMV’nin dahil olmadığı da belirtilmiştir. Bu ücretleri çıkarttığımızda yapılan yüz liralık bir alışveriş için Yapı Kredi ATM’lerine gelecek ay yüz iki lira gibi bir ödeme yapmamız gerekecek. İki liralık komisyon oranı pekte fazla gibi durmuyor.

Nakit çekim yapılabiliyor mu? faiz uygulanıyor mu?

Bugün alınan kredi kartlarının en büyük özelliklerinden bir tanesi şüphesiz nakit çekim özelliğidir. Nakite ihtiyacınız olduğu ancak bulamadığınız zamanlarda yine yardımıza kredi kartları koşmaktadır. Adios Card’ın resmi sitesi incelendiğinde nakit çekimin yapılabildiği görülmektedir. Ancak nakit çekim yaptığınızda Yapı Kredi Bankası tarafından faiz uygulaması yapılmaktadır. Bu faiz uygulaması da %2,02 olarak belirtilmiş durumda olup söz konusu ücrete KKDF ve BSMV masraflarının dahil olmadığı belirtilmiştir. Yine yüz liralık nakit çekiminiz de ortalama 2 liralık komisyon ödemeniz gerekmektedir.

Taksitli nakit avans çekimiz faiz oranları nedir?

Adios Card’ın diğer kredi kartları gibi taksitli nakit avans çekim özelliği de bulunmaktadır. Bu tür çekimlerde de Yapı Kredi Bankası belirli oranlarda faiz oranı uyguluyor. Adios Card’ın resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre banka 5 ila 8 aylık çekimlerde %2,02 ve 9 ay için %1,99 oranında faiz uyguladığını belirtmiş durumdadır. Yine bu çekimler içinde KKDF ve BSMV masrafları dahil değil.

Gecikme faizi ne kadar?

Adios Card ile yapılan alışverilerin ödenememesi durumunda Yapı Kredi Bankası bu kart için ne kadarlık bir faiz oranı uyguluyor. Resmi sitede yer alan oranlara göre gecikmeler için banka %2,52’lik faiz uygulaması yapıyor. Alışverişleri Türk Lirası yerine dolar üzerinden yapanlar için ise %1,70 oranında faiz uygulaması yapılmakta olup yine bu ücretler için KKDF ve BSMV masrafları dahil değil.

Adios Card aktif kampanyalar

Adios Card’ın faiz ve komisyon ücretlerine baktığımızda diğer kredi kartları ile yakın bir ödemesinin olduğunu gördük. Peki bu kartı kullananlar için sunulmuş olan aktif kampanyalar var mı? Yazımızın başında belirttiğimiz gibi kart seyahat ve restoran harcamaları için oldukça güzel gibi duruyor. Güncel kampanyalar incelendiğinde ise İzmir Çeşme ve Muğla Bodrum’da bulunan pek çok marka için %10’a varan indirimlerin olduğu görülmektedir. Diğer bölgelerde bulunan iki marka içinde aynı kampanya geçerliliğini koruyor.

Adios Card hakkında bilgi almak ya da başvuru yapmak için buradan

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir