Home - Emekli Kredisi - 83 Yaşına Kadar Emeklilere ve Yaşlılara Kredi
83 yaşına kadar yaşlı emeklilere kredi imkanı
83 yaşına kadar yaşlı emeklilere kredi imkanı

83 Yaşına Kadar Emeklilere ve Yaşlılara Kredi

65 yaş ve üstü emekliler için kredi imkanı

65 yaş ve üzerinde olan vatandaşlarımız için kredi imkanı sunan çok sayıda banka bulunmaktadır. Bu durum son zamanlarda bankaların müşterileri için göstermiş olduğu avantajlı kredi imkanları arasında yerini alırken geçmiş olduğumuz yıllarda banka kredilerinden yararlanmak isteyen emeklilerin yaş sınırına takılarak ihtiyaçları dahilinde kredi imkanlarından yararlanmaları oldukça zor olurken 2019 yılında bankaların birbirleri ile tatlı rekabete girmeleri sayesinde yaş sınırı oldukça yukarı çekilmiş ve çok sayıda emekli olan vatandaşlarımız ihtiyaçlarını gönül rahatlığı ile giderebilmektedir. Bu gün makalemizde siz değerli okurlarımız için 83 yaşına kadar yaşlı emeklilere kredi imkanı adlı makaleyi değerlendirerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Bankaların emekli olan yaşlı vatandaşlarına getirmiş olduğu yaş sınırı nedir?

Bankaların emekli olan yaşlı vatandaşlarına getirmiş olduğu yaş sınırı uygulamasını çok sayıda vatandaşımız bilmemektedir. Bu durumla karşı karşıya gelen vatandaşlarımız emekli olmuş ve belirli bir yaş üstüne gelmiş olan vatandaşlarımızdır. Bağ-kur, emekli sandığı ve SSK gibi kurumlardan emekli olmuş olan vatandaşlarımız bankaların sağlamış olduğu konut kredisi, ihtiyaç kredisi gibi kredi imkanlarından yararlanmak için başvuru yapmış olduklarında yaş sınırı uygulamasına takıldıklarını fark ederler. Bankalar geçmiş olduğumuz yıllarda 60 ile 65 yaş sınırı koyarlarken son zamanlarda bu yaş sınırı uygulaması bankadan bankaya değişiklik göstererek 65 ve 85 yaş aralığına kadar çekilmiştir. Emekli olan vatandaşlarımız genel olarak Ziraat bankası, Vakıf bank, Halkbank gibi bankalardan maaşlarını almaktadırlar. Bu bankaların dışında kalan ve özel olan bankalar emeklileri kendi bankalarına çekmek için aralarında tatlı bir rekabet oluşturarak avantajlı kredi imkanlarının yanı sıra bu tarz kampanyalar yaparak müşteri kitlelerini arttırmayı hedeflemektedirler. 60 70 Yaş üstü emeklilere kredi veren bankalar adlı makalemizi inceleyerek bu konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Emeklilere kredi veren bankalar hangileridir?
Emeklilere kredi veren bankalar hangileridir?

Emeklilere kredi veren bankalar hangileridir?

 • Ziraat bankası
 • Halk bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Yapı kredi bankası
 • Finansbank
 • Ing bank
 • Denizbank
 • Garanti bankası
 • TEB

Yukarıda maddeler halinde saymış olduğumuz bankalar tüm emeklilere kredi ve kredi kartı imkanı sağlamış oldukları gibi yaş sınırını da hatırlatarak kredi çekmek isteyen vatandaşlarımıza üst yaş sınırına kadar vade imkanı tanımaktadırlar.

Bankaların yaş sınırları ve kredi imkanları

Bankalar emekli, memur, işçi, öğrenci demeden çok sayıda vatandaşımıza kredi imkanı tanımaktadır. Fakat her banka daha fazla müşteri kitlesine ulaşmak istediği için dönem dönem avantajlı kredi imkanları sunmuş olduğu gibi kredi ve kredi kartı ödemelerinde de kolaylık sağlamaktadırlar. Son dönemlerde bankalar gelir belgesiz kredi imkanı sunmuş oldukları gibi emekli ve yaşı ilerlemiş olan vatandaşlarımız için de yaş sınırını yukarıya çekerek daha fazla müşteri kitlesinin dikkatini çekmektedir. Ve bu konu üzerinde durarak sizler için bir araştırma yaptık yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde bankalar emekli ve yaşı ilerlemiş olan müşterileri için iki türlü yaş sınırı getirmişlerdir. Bunlardan bir tanesi kendi müşterileri için yaş sınırı uygulaması olurken bir diğeri ise başka bir bankanın müşterisi olan emekli vatandaşlarımıza uygulamış olduğu yaş sınırı ile alakalı olmaktadır. Hangi bankanın kaç yaşa kadar kredi imkanı sunduğunu aşağıda maddeler halinde siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

 • Ziraat bankasının üst yaş sınırı 75 olarak belirlenmiştir.
 • Vakıfbank üst yaş sınırını 80 olarak belirlemiştir.
 • Denizbank üst yaş sınırını 80 yal olarak belirlemiştir.

Başka bir bankanın müşterisi olmasına rağmen kredi talebinde bulunan vatandaşlarımız için yaş sınırı aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

 • Ziraat bankasının belirlemiş olduğu yaş 65 olmaktadır.
 • Vakıfbankın belirlemiş olduğu yaş sınırı 70 olmaktadır.
 • Denizbank’ın belirlemiş olduğu yaş sınırı 70 olmaktadır.
 • Maddeler halinde belirlenmiş olan ve sizlerle paylaşmış olduğumuz bankaların üst yaş sınırı olarak vermiş olduğu yaşlar çekilen kredinin son vade tarihindeki yaş sınırı olarak belirtilmiştir. Yani bu durumu bir örnek ile açıklayacak olursak eğer şu şekilde netleştirebiliriz.

Örneğin 70 yaşında olan emekli bir vatandaşımız maaşını Ziraat bankasından alıyor ise ve bankanın sunmuş olduğu kredilerden yararlanmak için başvuruda bulunmuş ise 5 yıl vade ile talep etmiş olduğu tutarda kredi imkanı sunulmaktadır. Bir diğer örneğimiz ise şu şekilde açıklanmaktadır.

Emekli olan vatandaşımız 65 yaşını doldurmuş ise ve emekli maaşını Vakıfbank üzerinden alıyor ise Denizbank’ın sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanabilir ve 5 yıl vade ile talep etmiş olduğu tutarda krediyi çekebilir. Yani 70 yaşına girmiş olduğunda kredi ödemesini bitirmiş olmaktadır.

83 Yaşına kadar yaşlı emeklilere kredi imkanı tanıyan banka hangisidir?
83 Yaşına kadar yaşlı emeklilere kredi imkanı tanıyan banka hangisidir?

83 Yaşına kadar yaşlı emeklilere kredi imkanı tanıyan banka hangisidir?

65 70 ve 80 yaşında olan vatandaşlarımız için kredi imkanı sunan bankaların olduğunu siz değerli emekli vatandaşlarımız için makalemizde paylaşmıştık Fakat en üst yaş sınırı olan 83 yaşına kadar yaşlı emeklilere kredi imkanı tanıyan bankanın hangisi olduğuna dair bir bilgi vermemiştik şimdi sizlerle bu banka üzerinde yapmış olduğumuz araştırmalar dahilinde toplamış olduğumuz bilgileri paylaşacağız. PTT ile anlaşmalı olarak çalışan bankalardan bir tanesi olan Aktifbanktır. Bu banka yaşı epey ilerlemiş olan vatandaşlarımız içinde kredi imkanı tanımaktadır. Bankanın tanımlamış olduğu yaş sınırı 83 olarak belirlenmiştir. Yani 83 yaşınıza kadar Aktifbank’a başvuruda bulunabilir ve talep etmiş olduğunuz kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Bu durumu bir örnek ile açıklayacak olursak eğer;

Bağ-kur, Emekli sandığı ve SSK’dan emekli olmuş olan bir vatandaşımız 80 yaşında krediye ihtiyaç duymuş ise Aktifbank’a başvuruda bulunarak 36 aylık vade ile talep etmiş olduğu kredi tutarından yararlanabilecektir. Yani bankadan 80 yaşında kredi çeken bir müşteri 83 yaşına girmiş olduğunda bankaya olan borcunu bitirmiş olacaktır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir