Home - Krediler - 60 70 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar
60 70 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar
60 70 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar

60 70 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar

60 yaş üstü emekliler kredi imkanlarından yararlanabilir mi?

Emekli olan vatandaşlarımız bankaların kredi imkanlarından yararlanırken belirli bir yaşın üstünde olan emekli vatandaşlarımız için kredi imkanlarından yararlanmak imkansızdı. Bankalar yaşı ilerlemiş olan emeklilerimiz için kredi verilmemesi gerekliliğini onaylayarak tüm bankaların yaş sınırı koyması istenmiştir. Bankalar bu karara uyum sağlarken son zamanlarda ise tüm bankalar yaş sınırını ileriye almış ve 60 yaş üstünde emekli olan vatandaşlarımızın da kredi imkanlarından yararlanmalarını sağlamışlardır. Bu sayede çok sayıda ihtiyaç sahibi olan emekli vatandaşlarımız bankaların sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanmış ve ihtiyaçlarını karşılamışlardır. Bu gün makalemizde siz değerli okurlarımız için 60 70 yaş üstü emeklilere kredi veren bankalar hakkındaki yazımızı paylaşarak bilgiler vermeye devam edeceğiz.

60 70 yaş üstü emeklilere kredi veren bankalar hangileridir?
60 70 yaş üstü emeklilere kredi veren bankalar hangileridir?

60 70 yaş üstü emeklilere kredi veren bankalar hangileridir?

60 ve 70 yaşının üstünde olan emekli vatandaşlarımızın kredi çekmesi önceden imkansız iken son zamanlarda bir çok bankanın yaş sınırını ileri alması ile kredi imkanlarından yararlanabilecek olan emeklilerin de sayısı artış göstermiştir. Bazı bankalar yaş sınırını 63 olarak çekerken bazı bankalar ise 70 hatta 80-85 yaş sınırı koyan banklarda olmuştur. Bu bankaların listesini aşağıdaki yazımızda maddeler halinde siz değerli emekli vatandaşlarımız için paylaşacağız.

 • Ziraat bankası
 • Vakıfbank
 • Halk bankası
 • ING bank
 • Garanti bankası
 • Yapıkredi bankası
 • Denizbank
 • Finansbank
 • PTT
 • Akbank

Bankaların uygulamış olduğu üst yaş sınırı nedir?

2019 yılında bir çok banka biz vatandaşların dikkatini çekebilecek uygulamalar ve avantajlar ile karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda bankalar arasındaki rekabet kızışarak avantajlı uygulamalar oluşturulmaktadır. Bu yıl bankalar arasındaki rekabeti arttıran en çok dikkat çeken konulardan bir tanesi ise emekli olan vatandaşların yaş sınırının yukarıya çekilmesi olmuştur. Bu durumda bir çok banka 65 yaş üstünde olan vatandaşlarımıza kredi imkanı sağlamazken bir çok bankanın ise 85 yaşa kadar kredi imkanı sunduğu araştırmalarımız neticesinde belirlenmiştir. Yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik göstermiş olduğu gibi emekli olan vatandaşlarımızın maaşlarını almış oldukları bankalar ile de alakalı olarak görülmektedir. Örneğin Halk bankasından emekli maaşını alan ve 78 yaşında olan vatandaşımız için banka o müşterisi için kredi yaşını 80 ile 85 arasına çekerken maaşını başka bir bankadan alan emekli vatandaşımız için halk bankası yaş sınırını 70 olarak belirleyebilmektedir.

Hangi banka kaç yaşa kadar kredi imkanı sağlamaktadır?
Hangi banka kaç yaşa kadar kredi imkanı sağlamaktadır?

Hangi banka kaç yaşa kadar kredi imkanı sağlamaktadır?

 • Ziraat bankası emekli olan vatandaşlarımız için kredi yaşını 75 olarak belirlemiştir.
 • Vakıfbank emekli olan vatandaşlarımız için kredi yaşını 80 olarak belirlemiştir.
 • Denizbank emekli olan vatandaşlarımız için kredi yaşını 80 olarak belirlemiştir.
 • Ing bank emekli olan vatandaşlarımız için kredi yaşını 75 olarak belirlemiştir.
 • Odeobank yaş sınırını 75 olarak yukarı çekmiştir.
 • TEB emekli olan vatandaşlarımız için kredi yaşını 70 olarak belirlemiştir.
 • PTT emekli olan vatandaşlarımız için kredi yaşını 83 olarak belirlemiştir.

Yukarıda maddeler halinde saymış olduğumuz bankalar yaş sınırı uygulamasını 70 ile 83 arasında belirlemişlerdir. Bu durumda kredi çekecek olan vatandaşlarımız için vade çok önemli olacaktır. Yani 83 yaşında kredi için başvuru yapmış olan bir vatandaşımız o yıl içerisinde çekmiş olduğu krediyi kapatmak zorundadır. Kredi çekmiş olduğunuz bankanın yaş sınırına bakarak vade tarihinizi netleştirebilir ve buna göre kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

PTT kredi imkanı

PTT önceleri sadece telefon, telgraf, mektup, internet gibi işlere bakarken son zamanlarda yapmış olduğu değişim sayesinde biz vatandaşları için kargo hizmeti ve kredi imkanı gibi koşullar ile karşımıza çıkmaktadır. PTT emekli olan vatandaşlarımız için kredi imkanı sunarken yaşı ilerlemiş olan vatandaşlarımızı göz önüne alarak onların ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılamaları gerektiğini düşünerek kredi çekme yaş sınırını 83 olarak belirlemiştir. PTT bankalar ile anlaşma sağlayarak emekli olan vatandaşlarımıza daha rahat kredi imkanı sunmaktadır. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankaları emekli olan ve yaşı ilerlemiş olan vatandaşlarına sağlamış olduğu ihtiyaç kredilerinde vade farkı ve faiz oranları da oldukça önemlidir. 12 ay ile 48 ay aralığında ihtiyaç kredisi imkanı sunan PTT anlaşmalı olduğu Aktifbank sayesinde 40 bin liraya kadar kredi imkanı sunmaktadır.

PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar hangileridir?

PTT’nin kredi imkanı sunmaya başlaması ile vatandaşları için anlaşma sağladığı belirli bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar sayesinde çok sayıda vatandaşımız kredi imkanlarından yararlanarak ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. PTT’nin 2019 yılında emekli olan vatandaşlarımız için anlaşmalı olduğu bankaların listesi aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir