Home - Krediler - 10.000 TL. Sermaye İle Ne İş Yapabilirim ?
10.000 TL. Sermaye İle Ne İş Yapabilirim ?

10.000 TL. Sermaye İle Ne İş Yapabilirim ?

İş hayatına başlayabilmek için cebinizde yaklaşık 10 bin TL varsa burayı sakın küçümsemeyin. Sermayesiz iş kurmak için bir çok yere başvurup yardım alamayanlar yani hibe ve teşvik alamayanlarda var. Sırf bu yüzden cebinizdeki paranın değerini iyi bilin. Tabi ki bu kuruluşlara başvuru yaparak, yeni işlere atılmak ya da işini büyütmek tercih edilebilir. Bu yolla hayata bir sıfır önde başlamak mümkündür.

Az Para İle Hangi İş Yapılır ?

İş hayatınıza 10 bin TL ile girdiyseniz veya girmeyi düşünüyorsanız öncelikle 10 bin TL`nin çok büyük bir para olmadığını veya bu para ile gireceğiniz sektörde baya zorlanacağınızı bilmelisiniz. Özellikle iş hayatına ilk atıldığınızda, karınızın olmayacağını düşünerek başlamanız lazım. Çünkü yapılmış olan giderleri ancak çalışma süresindeki kar ile amorti edebilirsiniz, bu zamanı sabırla beklemelisiniz. Sakın ümitsizliğe kapılmayın. Gelin beraber 10 bin TL`lik bir bütçe ile nasıl işler yapılabilir bakalım.

10 bin TL`lik sermaye ile iş hayatına girmeyi düşünüyorsanız öncelikle 10.000 TL`nin büyük yatırımlar için uygun olmadığını hele elinde başka bir şekilde elde edebileceği bir sermaye yoksa bu işin hiçte kolay olmayacağını söylemek gerekir. Tabi karamsar olmadan bu işleri de yapmak daha mümkün olur.Buyurun 10 bin TL`ye ne iş yapabilirim diyenler için yapılacak işleri araştıralım.

10 bin lira para aylık hesaplama yapmak gerekirse bir işçinin ortalama on aylık maaşına yakın bir paradır. Bu parayı toplayabilmek belirli bir düzeyde maaşı olan bir kişi için zor olmasa, dar gelirli birisi için oldukça zordur. Bu sebeple eğer tek dayanağınız bu para ve bu işten tek beklentiniz ise bu işten gelecek olan gelir, karar vermeden önce çok düşünmek gerektedir.

10.000 TL. SERMAYE İLE NE İŞ YAPABİLİRİM

10 bin TL`lik bir para ile küçük bir elbise tezgahı açabilirsiniz, elbise dükkanı da, elbise satan bir ayaklı satıcı da olabilir. bu tamamen kendi hür iradesine kalmıştır. fakat bu sizin becerilerinize hatta bu konuda en çok önem kaydeden şey ürünün satıldığı bölge ve bölgenin ekonomik durumuna bağlıdır.

Bir çoğunuzun bu tür bir iş kurmak için sermayesi de yoktur. Veya kurmak istediği yer için gerektiğinde az sermayeye sahiptir o işi de iline yüzüne bulaştırabilir. Bu sebeple hata yapma ihtimaliniz yoktur. çok iyi planlar gerektirir. Ticaret risklidir elbette fakat görünen köyde kılavuz istemez. hedefi  on ikiden vurmak gerekir. Bazen buda %0 faizli kredi oranı ile kredi çekmek olabilir bu sizin için alternatiftir.

%0 FAİZLİ İŞYERİ KREDİLERİ

İşyeri kurmak isteyenler, ne iş yaparım, ne iş yapabilirim diyenler, sermayesi az olanlar için %0 faizli destek kredileri sermaye aracınız olabilir. %0 faizli kredi verebilen bankalara ulaşabilir, iletişim sağlanabilir, %0 faizli kredi fırsatlarından yararlanılabilir. Bankaların kredi paketlerindeki kampanyaları takip ederek, % 0 faizli kredi başvuruları yapabilirsiniz. Kosgeb şartlı bağış(hibe) olarak kredi çekmeyi de düşünebilirsiniz.

10.000 TL Sermaye İle Bayilik Veren Firmalar

10 bin TL ile dükkan açmak isteyenler için bayilik verebilen firmalar iyi bir başlangıç ve olumlu olabilir. Bayilik almanın en güzel yanı, yıllar boyunca hizmet veren bir firma ile anlaşarak, hazır müşterilerden yararlanarak, işyerini açtığınız gibi, sıcak para kazanmaya başlayabilirsiniz. 10 bin TL ile birçok firma bayilik vermekte. en uygun bayilerden birisini seçerek paranıza uygun, iyi bir sektör seçebilir ve hayatınızı devam ettirecek işyerine kavuşabilirsiniz. Eğer ki sermayeye ihtiyacınız varsa iş yeri açmak için destek kredisi çekebilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir